![]() |
Фундамент | Стіни | Дах | Підлога | Стеля | Оздоблення | Ландшафт | Інтер'єр | Інше |
Популярність рейкових алюмінієвих стель в Росії пов'язана зі стійким закріпленням у свідомості вітчизняного користувача такого поняття, як «євроремонт». Перші зразки стельових покриттів цього класу завозилися до нас з Німеччини і, як будь-яка новинка, коштували досить дорого. Але попит на вироби від німецького виробника, тим не менш, досить високий. Фахівці моментально оцінили всі переваги нових стельових покриттів і відразу ж пристосувалися монтувати їх у ванних кімнатах і на кухнях.
Типові рейкові стелі світлих тонів в подальшому були модернізовані за рахунок додавання в їх конструкцію спеціальних декоративних вставок, що дозволяють на практиці реалізовувати будь-які дизайнерські рішення. До переваг алюмінієвих стель рейкового типу можна віднести такі їх переваги:
Складання рейкової стелі можна віднести до розряду процедур середньої складності, для реалізації яких необхідно володіти певним досвідом будівельних робіт. Ось чому краще всього заздалегідь ознайомитися з пристроєм описуваної нами конструкції, а в подальшому - і з порядком її самостійного монтажу.
Основою конструкції алюмінієвої стелі рейкового типу є сталеві заготовки (так звані траверси), виконані у вигляді профілів з нарізаними на них «зубчиками» та використовуються для закріплення стельових рейок-пластин. При цьому застосовується в ході монтажу комплект рейок може монтуватися тільки на підходящої для них траверсе.
Зверніть увагу! Щоб уникнути непорозумінь, пов'язаних з появою щілин при складанні стелі, рейки і траверси під них повинні бути від одного виробника.
До монтажу рейкової стелі слід переходити тільки після того, як повністю будуть закінчені всі інші ремонтні роботи, пов'язані з обробкою стін, віконних отворів та підлоги. Усі розташовані на стелі лінії комунікацій повинні бути надійно закріплені таким чином, щоб не створювати перешкод роботі.
Для успішної реалізації всього комплексу монтажних робіт, пов'язаних з облаштуванням алюмінієвої стелі, вам потрібно:
Монтаж рейкової конструкції починається з закріплення напрямних профілів, що розміщуються вздовж всього периметра оброблюваної кімнати. Рівень їх установки вибирається, як правило, на 15-20 см нижче лінії основного стелі.
При стандартній 3-х метровій довжині профільних заготовок їх підгонка під периметр приміщення здійснюється за допомогою ножиць по металу. Для цього слід у відповідності з нанесеної раніше розміткою прикладати заготовки профілю до стіни, а потім просвердлювати в них наскрізні отвори (з кроком близько 50 див).
Після цього підготовлені в стіні отвори забиваються дюбеля, за допомогою яких закріплюються всі підігнані по довжині периметра профілі. Правильність їх установки контролюється за допомогою будівельного рівня.
Монтаж підвісів, які використовуються при облаштуванні алюмінієвих стель своїми руками, стартує з розмітки точок їх кріплення, віддалених одна від одної приблизно на один метр. Підвіси також закріплюються за допомогою шурупів і дюбелів і обов'язково виставляються по рівню.
На наступному етапі робіт проводиться навішування на підвіси несучих шин (траверс), що розташовуються поперек стелі з кроком близько 1 метра. Ці елементи підвісної конструкції розміщуються на одному рівні з вже змонтованим профілем і кріпляться до підвісів шурупами.
Зверніть увагу! Якість майбутнього підвісної стелі повністю буде залежати від точності монтажу траверс, так що цими операціями слід приділити пильну увагу.
На заключному етапі робіт рейки-пластини звільняються від захисної плівки і підганяють по розміру кімнати. Потім вони вставляються в направляючі і фіксуються в траверсі допомогою спеціальних засувок.
Цей ролик продемонструє процес монтажу рейкової алюмінієвої стелі у ванній.