Строительные советы

Автоматичні ворота своїми руками


Автоматические ворота своими руками

Гаражні автоматичні ворота, оснащені приводний системою управління, впевнено займають в наш час лідируючі позиції на російському ринку. Різні моделі цих виробів вже не перший рік користуються високим попитом у споживача і привертають увагу простотою і надійністю своєї конструкції.

У тому випадку, якщо ви вирішили спорудити в гаражі автоматичні ворота своїми руками - вам, перш за все, слід вибрати вид приводу, найбільш підходящий для ваших цілей.

Ключовим елементом системи автоматики воріт є електричний привід, який в залежності від обраної вами моделі може мати наступні виконання:

 • привід важільного типу (розсувні ворота);
 • лінійний привід, керуючий стулками допомогою їх позиціонування (ворота підіймального та відкатного типу).

Крім того, для воріт великих розмірів можуть використовуватися потужні гідравлічні приводу, в той час як для більш легких конструкцій досить встановити привід невеликої потужності.

Автоматичні ворота різняться, крім цього, і за способом переміщення захисного полотна (стулок воріт) і поділяються відповідно з цим на такі типи:

 • відкатні ворота;
 • ворота орного типу;
 • підйомно-поворотні механізми;
 • ворота секційного типу.

Комплекти для збірки воріт


Комплекты для сборки ворот

Виробники автоматичних воріт пропонують сьогодні своїм покупцям готові комплекти, самостійна збірка яких дозволяє останнім заощадити до 25 % коштів, що витрачаються зазвичай на монтаж воріт «на замовлення».

Збірка воріт повинна проводитися відповідно до інструкції, що додається, містить у своєму складі вказівки по стикуванні окремих вузлів конструкції. Наявність докладних складальних схем виключає будь-які невизначеності і полегшує монтаж основних її компонентів.

Розпашні ворота відносяться до найбільш простих механізмів, що складається з однієї або двох автоматично стулок. Стулки таких воріт виготовляються з суцільнометалевих полотен (іноді - у вигляді решіток), закріплених на прямокутній рамі жорсткого типу за допомогою спеціальних кріпильних петель, здатних відкриватися як усередину, так і назовні.

До переваг автоматичних воріт орного типу відносять зазвичай такі їх характерні ознаки:

 • простота монтажу;
 • відносно мала вага;
 • низьке споживання електроенергії.

Підйомно-поворотні моделі


Подъемно-поворотные модели автомотических ворот

Автоматичні гаражні конструкції цього типу з кожним роком набувають все більшої популярності у пересічного споживача, оскільки дають відчутну економію займаної ними площі.

Такі ворота призначені для установки в опалювальному гаражному приміщенні з обмеженим обсягом, причому полотно воріт при відкриванні «ховається» під стелею гаража і не потребує якогось додаткового вільному просторі. Досить невибаглива автоматика, керує роботою воріт, встановлюється звичайно у верхній частині конструкції.

Підйомно-поворотний механізм таких воріт забезпечує повну герметичність гаража і працює абсолютно безшумно.

До відносних недоліків цього виду конструкцій можна віднести такі їх властивості:

 • помітна зношуваність окремих елементів приводу;
 • складність виконання складальних операцій;
 • висока ціна комплекту.

Ворота відкатного типу


Автоматические ворота откатного типа

При бажанні виготовити автоматичні відкатні гаражні ворота своїми руками вам належить самостійний монтаж такого комплекту, в якому ворітної полотно при відкриванні та закриванні повинно буде ковзати по спеціальним горизонтальних напрямних (вправо і вліво). Переміщення стулок забезпечується при цьому вхідним в комплект поставки автоматичним приводом.

Відкатні конструкції прийнято використовувати на ділянках з великими площами (з достатньою кількістю вільного місця). Такі системи, як правило, оснащуються гідравлічними приводами великої потужності, оскільки володіють значним вагою.

Крім розглянутих нами механізмів досить часто зустрічаються наступні типи воріт:

 1. Ролетні ворота, мають суцільне полотно, що набирається з алюмінієвих профілів і піднімаючись догори під управлінням автоматичного приводу. Серед воріт підйомного типу ця конструкція вважається однією з найбільш надійних і легко монтуються.
 2. Ворота секційного типу, також відносяться до категорії автоматичних гаражних воріт, полотно яких набирається з окремих утеплених ламелей, скріплених між собою спеціальними шарнірами.

Автоматика воріт


Механизмы и автоматика ворот

Основний автоматики, керує роботою всієї системи, є електричний привід з виконавчим механізмом важільного або лінійного типу. Ви можете придбати комплект приводу, керованого дистанційно, а також вибрати модель, оснащену вбудованими датчиками виявлення перешкоди при закриванні.

В якості силових агрегатів в приводах гаражних воріт використовуються, як правило, електричні двигуни з робочими потужностями до декількох сотень ватів, що живляться від мережі з робочою напругою 220 вольт. Але зустрічаються і моделі, що працюють від зниженої напруги величиною 24 вольта.

До складу приводу крім електродвигуна входить також передавальний редуктор, який зазвичай розміщується в пило - і вологозахищеному корпусі.

Догляд за воріт автоматикою


Уход за автоматикой и механизмами ворот

Ворота з автоматичним управлінням прослужать вам досить довго, якщо ви постараєтеся додержуватися у процесі їх експлуатації таких вимог:

 1. Обов'язкове проведення регулярних профілактичних заходів, включаючи заходи щодо попередження можливих несправностей та змащування всіх тертьових частин і вузлів.
 2. Періодичний візуальний огляд вузлів і механізмів на предмет попадання в них сторонніх предметів, що заважають руху стулок.
 3. Перевірка електричної розводки системи подачі живлення і автоматики в частині цілісності захисних оболонок кабелів живлення і проводів.