Лазня з піноблоків своїми руками


Баня из пеноблоков своими руками

Лазня - одне з найдавніших винаходів людини. Численні археологічні знахідки говорять про те, що ще в давні часи людина чудово вмів використовувати гарячий пар. В даний час вона служить не тільки для прийняття оздоровчих процедур, але і місцем відпочинку, лікування і профілактики різних захворювань. Все більше цінителі пара намагаються попаритися не в громадській лазні, а побудувати її на своїй ділянці. І якщо ви володієте достатніми розмірами ділянки, то нічого не коштувати втілити цю мрію в життя.

Вибір піноблоків для будівництва


Выбор пеноблоков для строительства

При будівництві лазні застосовується дерево, брус, цеглу, але найбільш актуальним і сучасним матеріалом є піноблоки. Ніздрюватий бетон (пінобетон) застосовується для пристрою стін невеликих будівель, наприклад, таких як лазні. Він дуже легкий і досить дешевий, що дозволяє економити на будівництві, за своїми теплозахисними властивостями в кілька разів перевищує властивості якісної цегли.

Пінобетон володіє рядом переваг:

  • це екологічно чистий продукт;
  • має високі технічні та експлуатаційні характеристики;
  • огнеустойчив;
  • володіє низькою радіоактивністю;
  • невелика вага не вимагає додаткових дорогих механізмів;
  • великі розміри дозволяють швидко монтувати і зручно транспортувати;
  • дуже міцний навіть порівняно з бетоном.

Єдиний його недолік - це висока пористість і нестійкість до вологи. Піноблоки чудово пиляються, ріжуться, їх обробку можна проводити за допомогою звичайної ножівки або сокири, в нього легко входять будь-які деталі кріплення. Всі ці властивості дозволяють досить легко працювати з ним. Однак побудована лазня з піноблоків своїми руками може бути нестійкою і недовговічною, якщо використовується неякісний матеріал, який сильно вбирає вологу. При експлуатації в зв'язку з перепадом температур між внутрішніми і зовнішніми поверхнями можлива поява тріщин і навіть руйнування споруди. Тому, якщо ви все-таки прийняли тверде рішення побудувати лазню своїми руками з піноблоків, треба вибирати матеріал високої якості, дотримуватися технологію і слідувати рекомендаціям досвідчених майстрів.

Етапи строительстваРазработка проекту


Примерный план постройки бани

Як і при будь-якому будівництві, попередньо необхідно розробити проект і виконати необхідні розрахунки. Обсяг площ розраховується виходячи з передбачуваної кількості відвідувачів. Знаючи розмір, площа споруди і розміри піноблоків, можна легко розрахувати необхідну кількість блоків. Плануючи матеріали потрібно заздалегідь визначитися з конструктивною і архітектурною частиною будівлі, так як від цього залежить обсяг матеріалу.

Пристрій фундаменту


Устройство фундамента

Дуже важливим етапом при зведенні лазні з піноблоків є правильне пристрій фундаменту. Враховуючи невелику вагу матеріалу, і невелику навантаження, їх можна влаштовувати в полегшеному варіанті на відміну від бетонних або цегляних стін.


Устройство фундамента

Для заливки фундаменту викопується котлован 60х30 см, виготовляється арматурний каркас і встановлюється опалубка з дощок. Після цього необхідно залити бетон, бажано марки 200, а зверху укласти металеву сітку. Якщо лазня з піноблоків невеликій площі і відносно легка, висота фундаменту може становити 70-75 див. Після того як цемент застигне можна продовжувати виконання таких робіт.

Зведення коробки


Возведение коробки

Лазня з пеноблоковвозводится досить легко, однак при цьому необхідно володіти певними знаннями і навичками. Після завершення влаштування фундаменту і укладання гідроізоляції, приступають до зведення стін. Кладка першого ряду є найбільш відповідальним етапом. Для нього беруться піноблоки найбільшою щільності і з'єднуються між собою звичайним цементним розчином. Після завершення викладення першого ряду поверхню ретельно вирівнюється. Від правильного виконання даного етапу залежить подальша робота. Кладку другого і наступних рядів садять на спеціальний клей. В цілях контролю за вертикальним і горизонтальним положенням кладки необхідно постійно користуватися лазерним рівнем. Для зручності будівництва між кутами лазні натягається шнур. Для додання міцності конструкції через три ряди прокладається армована металева дрібнопористі сітка. В цілях виключення втрати тепла міжблочні шви необхідно робити самими тонкими.

Пристрій даху і обробка лазні


Устройство крыши и отделка бани

Крокви для даху влаштовуються з дощок, оптимальна відстань між ними становить близько 10,2 див. Решетування встановлюється на відстані 0,5 м. В стелі лазні обов'язково робиться кілька отворів для здійснення вентиляції. Дах лазні, як правило, покривається листами профнастилу, а фронтон зашивається руберойдом.

Зовнішня і внутрішня обробка виконується з матеріалів по вашому розсуду. Це може бути і вагонка, блок хаус. Побудована баня з піноблоків потребує виготовлення або придбання котла і подальшу його установку.

Фото


Небольшая баня


Баня из пеноблоков до отделки


Мини-баня


Баня из пеноблоков в процессе возведения

Інна Крюкова 08.04.14 22:15
Я собі якщо чесно смутно уявляю лазню і піноблоків. Для мене завжди лазня асоціювалася з деревом. Але я не виключаю, що якщо баню добре обробити зсередини, в ній буде комфортно і приємно

Статті по темі