Лазня з шлакоблоку своїми руками


Баня из шлакоблоков своими руками

Популярність шлакоблочных споруд в тому числі і лазень легко з'ясовна, оскільки цей матеріал відрізняється економічністю, довговічністю, стійкістю до температурних перепадів і швидким монтажем. Шлакоблок виходить шляхом вібруючого пресування спеціального розчину в'яжучим елементом, в якому виступає цемент. Після пресування камені проходять обробку.

Шлакоблок і будівельні роботи


Шлакоблок и строительные работы

Камені для будівництва наповнені будівельним шлаком і мають розміри від 20*20 до 40*40 см. Для будівництва підсобних приміщень найчастіше використовується спеціальний розплав, який додається в суміш для виготовлення шлакоблоку, покращуючи характеристики міцності.

На будівельному ринку величезний вибір матеріалів, але попит на шлакоблок анітрохи не знижується особливо у тих, хто прагне до самостійного зведення конструкції. При грамотному дотриманні технології утеплення, шлакоблочная лазня буде мати аналогічні характеристики з дерев'яною спорудою.

Шлакоблок є різновидом силікатної цегли, використовуваного для будівництва більшості заміських будинків, при цьому його фізичні та експлуатаційні характеристики дозволяють успішно замінювати їм дорогі сорти деревини.

Проте, крім позитивних властивостей, цей матеріал не позбавлений і недоліків. Оскільки він не здатний утримувати тепло і звуки, при його монтажі потрібна якісна ізоляція. Крім цього необхідно подбати і про зовнішній обробці, оскільки під впливом кліматичних умов він незабаром стане непридатним. Перед покупкою з'ясуйте, з якого саме шлаку виготовлений ваш матеріал і чи є він безпечним.

Попередня підготовка перед будівництвом

За рахунок пористої структури шлакоблок має невелику масу, тому його легко перевозити, і він залишається незмінною навіть при сильному механічному впливі.


Начальный этап строительства

Як тільки лазня з шлакоблоку своїми руками буде закінчена, її необхідно утеплити. В іншому цей матеріал непревередлив та зовнішнє облицювання ви можете виконати будь-якою приємною матеріалом, який покращить функціональні та міцнісні властивості, а також зробить споруда красивим.

Перед початком будівельних робіт проведіть підготовку грунту під укладання цеглин. Це необхідно для якісної заливки фундаменту, яку необхідно виробляти на тверду основу.

Технологічний процес


Технологический процесс строительства

  • Для будівництва споруди з шлакоблоків можна скористатися будівельними схемами лазень з цегли. Для додаткової опори несучих стін можна використовувати стовпи з бетону або цегли, розташовані кроком у 1,5 м.
  • Потім здійснюється монтаж балок із залізобетону і гідроізоляції фундаменту. Укладання шлакоблоку не повинна доставити складнощів. Для цього вам знадобиться армуюча сітка, цеглу та матеріал для з'єднання. Практично зведення шлакоблочной лазні можна закінчити за кілька днів. Якщо будівельні роботи виконуються поодинці, для цього може знадобитися до двох тижнів.
  • Спочатку необхідно вивчити тип грунту і визначитися з оптимальним варіантом фундаменту. Будівництво лазні передбачає використання опалубки та рідкого бетону в процесі робіт.
  • Після закінчення фундаментних робіт потрібно викопати котлован глибиною 0,5 метра, який засипається шар гравію, а потім встановлюється опалубка і заливається бетон, який буде грати роль статі. Дочекавшись остаточного застигання бетонного розчину можна демонтувати опалубку.


Котлован под фундамент

  • Через 14 днів можна почати установку стін. Для цього укладіть один ряд шлакоблоків на відстані півметра від землі (висота фундаменту). Якщо фундамент буде мати меншу висоту, це не захистить матеріал від несприятливої взаємодії з грунтом. Оскільки шлакоблок не стійкий до впливу води, перед кожним рядом необхідно простилать шар гідроізоляції.
  • Укладання шлакоблоку аналогічна з укладанням цегли: потрібно зміщувати кожен ряд відносно попереднього. Кожен другий ряд повинен супроводжуватися укладанням арматури. Це потрібно для міцності і жорсткості, а для додаткового зміцнення використовується металева сітка. Завершальним етапом у зведенні стін стане монтаж даху, яку необхідно відокремити від стін шаром гідроізоляційного матеріалу.


Укладка шлакоблоков

  • Про утеплення споруди можна подбати як під час виконання будівельних робіт, так і після закінчення процесу, обмазавши стіни за допомогою спеціальної суміші.
  • Ви розібралися у всіх нюансах споруди шлакоблочной лазні, тепер можна приступати до безпосереднього виконання робіт, які порадують вас своїми результатами протягом довгого часу і принесуть масу задоволень.