Баня на колесах своїми руками

Баня на колесах своими руками

Порибалити з друзями і попаритися в лазні - поняття, на перший погляд несумісні, але завдяки сучасним технологіям вдалося їх поєднати. З нашою допомогою ви зможете побудувати лазню на колесах без сторонньої допомоги і здійснити ще одну свою мрію - відпочити на природі, часом «пірнаючи» в парну.

Ідея поставити баню на колеса вперше з'явилася в Росії, і з тих пір по її просторах катаються фургони з зображенням віника. Вартість пропонованих такими лазнями послуг явно перебільшена, тому не кожен зможе дозволити собі цю розкіш.

Майстерний домогосподар завжди знайде вихід з положення і побудує таку споруду собі, щоб безперешкодно їздити за сотні кілометрів. Баня на колесах своїми руками буде функціонувати так само, як і стаціонарний, тому суттєвої різниці немає.

Така будова можна звести всього в шість етапів, які ми зараз детально розберемо.

Проектування

Насамперед необхідно спроектувати нашу лазню і намалювати її. Можна це зробити від руки або довірити спеціальною програмою. Це необхідно для того, щоб розрахувати кількість матеріалів і оцінити пропорційність парилки. З допомогою ескізу ви зможете дізнатися вагу конструкції, навантаження на колеса і підрахувати потужність печі.

Автобаня прицеп

Дороги в нашій країні не кращої якості, тому баню буде розгойдувати. Щоб не завалити парну набік при першій же поїздці, необхідно розрахувати центр ваги і розподілити навантаження по всьому периметру конструкції. У нашому випадку це піч і стеля, на противагу яким виступають приступок і грати на підлозі. Якщо будете слідувати нашим рекомендаціям, то баня на колесах своїми руками вийде стійкою і комфортною.

Ребра жорсткості

Установка конструкції на новому місці може викликати труднощі, так як її доведеться відчіпляти від автомобіля. Завбачливо запасіться декількома опорами, щоб проблем не було. Крім однієї головної опори, потрібні ще чотири додаткових ноги, які запобіжать розгойдування парної під час пересування по ній.

Потрібно продумати і можливість підйому на цю нехитру конструкцію, зробивши сходинки. Ще потрібно зміцнення лазні ребрами жорсткості, в якості яких можна використовувати металеві профілю. Планування парилки - справа суто індивідуальна.

Установка печі

Щоб було зручніше, можна помістити топку ззовні конструкції, при цьому нагрівати вище 60 градусів не рекомендується.

Зверніть увагу! Каміння під час руху лазні по вибоїнах можуть вилетіти і пошкодити конструкцію, тому варто їх з'єднати в намисто, для чого в кожному з них робимо по наскрізного отвору і нанизуємо на нержавіючу дріт.

Камені можна переносити в інше місце під час переїзду, щоб полегшити вагу конструкції.

Зовнішня обробка

Внешняя отделка бани

Професіонали рекомендують використовувати для зовнішньої обробки дерев'яний сайдинг, який допоможе візуально наблизити нашу лазню на колесах до стаціонарної. Більш того, оформлення цим матеріалом створить неповторний затишок і відчуття домашньої обстановки. Таку обробку прекрасно доповнять гасові ліхтарі, нехитрі сходи, різьблені віконниці.

Зверніть увагу! Не забувайте про безпеку - двері в лазню повинні відкриватися тільки назовні.

Внутрішня обробка

Внутрішня обробка лазні повинна бути оброблена навіть краще стаціонарної лазні, оскільки вона менше і швидше втрачає тепло. Товстий шар утеплювача, додаткова оббивка і красиве декорування. Не забувайте, що при пересуванні фургона його буде трясти, тому вибираємо матеріали у відповідності з цим фактом.

Внутренняя отделка бани

Кріпимо кожен елемент конструкції надійно. Всередині наша лазня повинна бути обшита фольгою, а потім можна кріпити вагонку або інший подібний матеріал. Дошки краще вибирати натуральні, а віддавати перевагу липі. Завдяки такій обшивці в лазні можна буде робити всілякі процедури, при цьому для її миття достатньо шланга з водою, а для просихання - відкритої двері з включеною пічкою.

Інтер'єр

Интерьер бани на колесах

Полиць в конструкції на колесах повинен бути широким. Його можна зробити відкидним або висувним. Ще потрібно зробити додаткову лавку, щоб можна було відпочити. Знайдіть місце і для двох баків з водою, а якщо є бажання, можна укомплектувати конструкцію біотуалетом. Інтер'єр лазні повністю залежить від вільного простору і бажання власника. Наприклад, можна зробити додаткову кімнату з телевізором та барною стійкою.

Фото

Пропонуємо кілька зображень лазні на колесах для ваших ідей та натхнення.

Красивая банька

Мобильные бани

Мобильный банный комплекс

Банные комплексы на колесах

Діана Голубєва 11.09.14 15:44
Я поки що погано уявляю собі лазню на колесах. Підкажіть, така лазня така ж гаряча, як російська стаціонарна? Або в ній буде не так жарко?

Геннадій Сташков 14.09.14 02:39
Діана! Правильно спроектована і якісно зроблена лазня чудово впорається зі своїм призначенням. Хороша пічка за дуже короткий час розігріє це невелике приміщення на колесах до потрібної температури.

Валерій Лазарєв 15.09.14 16:11
Це ідеальний варіант для нашої сім'ї.У нас 3 ділянки і на жодному немає лазні. Так що можна зробити таку лазню і просто возити її з собою. Вийде і заощадити час, так як лазня буде на всіх ділянках і на матеріали менше витратишся

Шышбан 27.09.14 12:51
Різниці ніякої! Все залежить від кількості дров!

Микита Єлісєєв 03.10.14 10:53
З великим задоволенням зроблю таку лазню своїми руками. Це і функціонально і помитися завжди є де.

Статті по темі