Похідна лазня своїми руками

17.01.2021
2 924
Admin

Походная баня своими руками

 1. Спорудження печі-кам'янки
 2. Облаштування полога
 3. Лазневі процедури
 4. Відео

Для облаштування лазні в похідних умовах зовсім не обов'язково володіти спеціальними будівельними навичками і розташовувати якимось особливим, заздалегідь підготовленим матеріалом. Крім того, вам не знадобиться для цих цілей і якого-небудь спеціального інструменту, оскільки більша частина операцій проводиться вручну (з використанням підручних засобів).

Устройство походной бани

Крім того, виготовлення похідної лазні своїми руками не займе у вас багато часу; при цьому все, що вам потрібно - це вибрати зручне місце, де можна знайти відповідні камені-валуни (бажано плоскої форми). Звернемо вашу увагу і на те, що саморобну лазню бажано зводити неподалік від водойми (річки, ставка, озера), що дозволить вам одночасно з миттям приймати остужающие водні процедури.

Спорудження печі-кам'янки

Сооружение печи-каменки

Грунт на місці підготовки лазні повинна бути достатньо твердою, щоб в неї можна було вбити дерев'яні кілки, службовці кутовими кріпленнями поліетиленового полога майбутньої споруди.

Подальші дії щодо облаштування похідної лазні повинні будуватися в наступній послідовності:

 • Знаходимо поблизу плоскі камені і відбираємо з тим розрахунком, щоб їх можна було укладати один на інший.
 • Будуємо з цих каменів споруда, що нагадує собою піч-кам'янку із діаметром близько 70 сантиметрів і приблизно такої ж висоти. Утворилася всередині печі порожній простір буде використовуватись для розкладки багаття.
 • Камені слід укладати таким чином, щоб у центрі утворилося наскрізний отвір невеликого розміру.
 • Поверх кладки слід помістити кам'яну плиту, що закривала центральний отвір і використовується для нагрівання води у посудині. Замість плити можна встановити металеву сітку (при наявності такої).

Каменка для бани

Після цього укладаємо всередину кам'янки дрова і розпалюємо вогнище, який повинен безперервно горіти протягом 4-х годин, так щоб камені грунтовно прогрілися і розкалилися.

Облаштування полога

Сооружение полога

Під час топлення імпровізованої пічки ви можете зайнятися спорудженням каркаса для полога, який збирається з шести міцних заготовок (колів), вирубаних з стовбурів дерев. Чотири такі заготовки заостряем з одного кінця і вбиваємо в землю по кутах майданчика, розміченої навколо кам'янки на відстані приблизно 2 метри один від одного. Зверху на них хрест-навхрест закріплюємо два кола, скріплюючи їх ізоляційною стрічкою, як у точці схрещування, так і у місцях з'єднання з вбитими в землю кілках.

Матеріалом для виготовлення полога похідної лазні в нашому випадку служить товстий поліетилен, який повинен бути заздалегідь припасений і відміряний з розрахунку розмірів похідної лазні. Якщо розмір передбачуваної майданчики під баню становить 2х2 метри, то для облаштування полога вам знадобиться шматок поліетилену розміром приблизно 4х9 метрів. Після того, як камені грунтовно нагріються, багаття необхідно загасити і видалити з кам'янки всю утворилася внаслідок горіння золу.

Полиэтиленовое покрытие

Відразу ж слідом за цим ви можете приступати до складання полога з заздалегідь заготовленого шматки поліетилену. Операції по збірці «даху і стін» похідної лазні виробляються, як правило, у такій послідовності:

 1. Перевіряємо міцність і надійність зібраного полога. (Принагідно зауважимо, що для зміцнення місць зчленувань колів з поперечинами, а також перекладин між собою ні в якому разі не можна використовувати дріт, оскільки від жару вона нагрівається і плавить поліетилен).
 2. На отриманий каркас спочатку рекомендується накинути полотнище, виготовлене з будь-якого щільного матеріалу, що дозволить уберегти поліетилен від надмірного спека і випадкових пошкоджень.
 3. І тільки після цього на каркас можна натягнути поліетилен, розкроєний у вигляді двох тентів, кожен з яких фіксуються на землі з допомогою каменів. Вхід в лазню оформляється у місці зчленуванні двох половинок полога, причому один з тентів для освіти стику «внахлест» повинен мати певний запас плівки.

Для підвищення герметичності конструкції нижні краї імпровізованих стін похідної лазні можна в деяких місцях привалити камінням.

Лазневі процедури

Банные процедуры

За пару годин до завершення будівельних робіт і повної готовності похідної лазні своїми руками до використання неподалік від неї можна розпалити ще один багаття, на якому в казанках можна буде закип'ятити воду для миття. Сам процес прийняття банних процедур полягає у поливанні водою розпечених каменів і отриманні парильного ефекту за рахунок утворюється при цьому пара.

При цьому необхідно дотримуватися обережності та уникати випадкового дотику до розпеченому камінню.

Часу, протягом якого тримається жар від нагрітих каменів (не більше 2-х годин), зазвичай вистачає для того, щоб всі члени туристичної групи встигли помитися.

Відео

Пропонуємо вам подивитися відео, присвячене будівництву похідної лазні.

Навіть одна людина може легко посатвить похідну лазню-намет своїми руками.

Читайте також: