Альтанка прямокутна своїми руками

Прямоугольная беседка своими руками

Дачні ділянки повинні бути оснащені затишними альтанками, в яких можна сховатися від літньої спеки або попити чаю на свіжому повітрі. Щоб купити готову конструкцію, необхідно викласти пристойну суму.

Для економії сімейного бюджету багато чоловіки вирішуються на самостійне виготовлення альтанки з підручних матеріалів. Така споруда може бути оформлена під будь-який стиль і прекрасно доповнювати ландшафтний дизайн. Про те, які матеріали знадобляться, і як краще обладнати альтанку ми зараз розповімо.

Матеріали

Материалы для строительства беседки

Щоб одержати міцну і надійну конструкцію, можна взяти метал або камінь. Не менш якісна альтанка вийде і з деревини. Стіни альтанки можуть замінювати гілки кількох близько зростаючих дерев. Зараз стало популярним робити споруди зі скла, так що і цей матеріал нам підійде.

Перший спосіб

Дерев'яна альтанка прямокутна своїми руками буде найдешевшим варіантом. Для прикладу візьмемо конструкцію 2,5 метра на 3,5. Такі габарити дозволять без сорому розмістити 10 осіб.

Що потрібно для будівництва

Что нужно для строительства

 • Дерев'яні бруси 100 на 50 мм.
 • Лопата.
 • Дриль.
 • Будівельний рівень.
 • Пила.
 • Пасатижі.
 • Шуруповерт.

План дій

 • На чистому листку паперу зробіть креслення майбутньої конструкції. Від обраного ділянки залежить кількість необхідних матеріалів і розміри альтанки. Ставимо стіл в центр і навколо нього розставляємо стільці, кількість яких залежить від ваших побажань, але в нашому випадку їх 10. Навколо уявної конструкції вбиваємо кілочки і натягуємо на них волосінь.

Чертеж беседки для дачи

 • По кутах вириваємо ями глибиною до 50 см і заганяємо туди стовпи. Висота цих виробів не повинна бути менше трьох метрів, а перетин рекомендується брати 10 на 10 см По центру довгих сторін нашої альтанки потрібно ще пара ям, в які також встановлюються стовпи. Перед тим як опустити вироби в призначене для них отвір, рекомендується їх нижню частину обробити гудроном і замотати руберойдом.
 • Тепер необхідно перевірити горизонтальність і вертикальність стовпів за допомогою схилом і рівня. Тільки після перевірки рівності основних виробів можна приступати до цементування. Через добу можна буде продовжити роботу, виконавши обв'язку з брусів і уклавши її зверху стовпів.

Строительство беседки

 • На наступному етапі слід встановити двосхилий дах, яку покривають бітумною черепицею. Скоси цієї конструкції необхідно орієнтувати на довгі сторони альтанки, тоді як торці повинні знаходитися над короткими. Щоб покрівля не роз'їхалася, рекомендується кількома поперечними брусами зв'язати широкі сторони. На заключному етапі укладають на отриману конструкцію черепицю.
 • Тепер можна зайнятися фарбуванням готової конструкції і внутрішньою обробкою. Оформлення альтанки залежить від вашої фантазії.

Другий спосіб

Второй способ строительства беседки

Матеріали:

 • Бруси 100 на 50 мм.
 • Стовпи можна теж дерев'яні) заввишки 2,5 метра.
 • Лопата.
 • Дриль.
 • Рівень.
 • Пила.
 • Шуруповерт.
 • Пасатижі.

Технологія будівництва мало чим відрізняється від попереднього варіанту, тому альтанка прямокутна своїми руками вийде досить надійною. Є лише одна істотна відмінність - ця конструкція буде розташована на поверхні землі.

Для такої альтанки необхідно міцну основу, тому викладаємо підлогу тротуарною плиткою. За раніше наміченим кутах встановлюються дерев'яні стовпи і фіксуємо їх. Між стовпами довгих сторін ставимо ще по одному для надійності конструкції. Перед установкою стовпи обробляються спеціальною речовиною, захищає деревину від гниття.

Щоб збільшити міцність і надійність конструкції, підстави стовпів заливають бетонним розчином і залишають на добу для застигання. Коли бетон набере потрібну міцність, можна зверху стовпів укладати бруси. Тепер з допомогою рівня перевіряємо горизонтальність і вертикальність всіх елементів.

Зверніть увагу! Верхні бруси повинні бути строго горизонтально, адже від цього залежить вся конструкція.

Прийшла черга даху, яку можна зробити не тільки прямий, але і під певним кутом. Облицьовувати покрівлю можна практично будь-яким матеріалом, який пропонує будівельний ринок для цих цілей. При виборі покрівельного матеріалу варто пам'ятати про одному обов'язковому вимозі - невеликій вазі. Перевантаження конструкції важкої покрівлею зменшить її термін служби.

Крыша беседки

Каркас з дощок необхідний для надійності даху, тому не забуваємо про нього. Зверху цієї конструкції необхідний гідроізоляційний шар, який потім накривають обраним покрівельним матеріалом. Для прямокутних альтанок можна використовувати будь-які матеріали, будь то деревина, метал, скло або якийсь сучасне досягнення інженерної думки.

Декорування

Щоб альтанка виглядала цікавіше, можна зробити перила та сходи, зашити конструкцію, обшивши її до певної висоти, або по-іншому облагородити її. Також можна протягнути електрика і насолоджуватися затишком і в нічний час. Доповніть внутрішню обробку картинами або квітами.

Аліна Нестерова 07.11.14 12:26
Будівництво прямокутної альтанки у нас зайняло 2 тижні. Робили чоловік і мій брат. Проблем в процесі будівництва не виникло. Альтанка вийшла надійна і простора.

Тимофій Герасимов 07.11.14 12:30
Хочу вам подякувати за те, що підказали як зробити прямокутну альтанку своїми руками. Я давно планував побудувати, але не міг знайти ту, яка сподобається. Ця мені подобається. залишилося лише реалізувати :)

Статті по темі