Альтанка з мангалом своїми руками

Беседка с мангалом своими руками

Кожна людина, маючи заміський будинок, бажає бачити на своїй ділянці річну конструкцію - альтанку з мангалом, де можна приємно провести час з друзями. Також така споруда захистить вас від негоди під час пікніка. Такого роду споруди бувають найрізноманітнішими. Їх поділяють на два види - «для душі» і господарські. Альтанка з мангалом своїми руками - це можливо, але це кропітка і відповідальний процес.

Беседка-навес

Типи конструкцій

Спочатку необхідно визначитися, яка альтанка вам потрібна. Можна спорудити капітальну альтанку з мангалом, де можна відпочивати в будь-яку погоду. Існують також альтанки з вбудованим барбекю річного плану, тобто це стійки, дах і підстава. Для капітальної споруди необхідний відповідний фундамент. Конструкцію можна зробити з дерева, цегли або металу.

Деревянная беседка

Альтанки з дерева - це відмінний варіант для будь-якого будинку або особняка. Дерев'яна конструкція володіє масою переваг:

  • привабливий зовнішній вигляд;
  • можливо будівництво «зимового» і літнього варіанту;
  • відмінне поєднання з іншими елементами ландшафту;
  • матеріал недорогий, простий в монтажі;
  • немає необхідності замовляти спеціальну техніку під час будівельних робіт;
  • час будівництва зводиться до мінімуму;
  • така споруда забезпечує відмінну стійкість конструкції без зведення стрічкового фундаменту, так як дерево володіє малою питомою масою.

Основні етапи будівництва

Спочатку вибирається місце, де буде починатися будівництво. Зазвичай ділянку для альтанки вибирають на кордоні або далеко від дому. Але слід пам'ятати, що конструкцію біля сусідів влаштовувати не потрібно, так як шум і веселощі в пізній час не завжди вітаються.

Проект беседки

Тепер накреслимо план альтанки - масштаб, висота, функціональні зони. Коли розрахунки закінчені, можна приступати до фундаменту. На перетині стін заливаються місця для паль. Перед заливанням фундаменту потурбуйтеся про облаштування місця під майбутню споруду, для чого потрібна окрема плита, зробити самостійно яку досить просто. На будівництво плити потрібно всього годину. Цементний розчин для цього елемента повинен бути залитий завтовшки 5-10 див

Зверніть увагу! Не забувайте про розміри, адже пропорції плити повинні бути більше мангалу всього на 20-30 см по кожній стороні.

Також можна розглянути інший варіант - споруда без паль. Але тоді необхідно застосовувати бруси з перетином більше 100х150 мм Такий спосіб побудови більш легкий і час на будівництво скорочується.

Якщо конструкція невеликих розмірів, можна обійтися без процесу укладання поперечних дощок. Влаштовується в'язка по периметру альтанки із брусів перетином не менше 50х50 мм, Стругана дошка обрізна настилається по ширині. Дошки розташовуються щільно прилягаючи один до одного для того, щоб уникнути появи щілин. Вони кріпляться до каркаса за допомогою саморезов або звичайних цвяхів.

Стінові конструкції

Строительство беседки из дерева

Літня альтанка з мангалом своїми руками - це невелика конструкція з висотою стін в один метр. Для цього купуються дошки товщиною в 1 см. Для зручності і естетичного зовнішнього вигляду на стінові споруди прикріплюються перила.

В середині прольотів, а також по кутах необхідно встановити стовпи із брусів перетином 50х50 мм і більше, якщо ви збираєтеся споруджувати масивну покрівлю. Для простої конструкції (односхилим покрівлі) застосовуються стовпи з одного боку вище на 20 див.

Покрівельне споруда

Кровельная конструкция

Для спрощеного та недорогого варіанту здійснюється закріплення лад на стовпах уздовж більшої стіни. Далі, на однакові відстані прибиваються бруси з перетином 40х40 мм На дану споруду буде кріпитися дах. Відстань розраховуємо залежно від ширини листів покрівельного матеріалу.

Мангал

Місце для мангала вибирається заздалегідь на етапі процесу заливки фундаменту. Далі, необхідно встановити конструкцію мангалу на залиту плиту і вивести димохідну трубу. При цьому не потрібно висвердлювати отвір на даху. Слід скористатися спеціальними перехідниками (45 градусів).

Установка мангала

Якщо мангал ви вирішили викладати вручну, то даний процес потребує особливих умінь і навичок. Для спрощеного варіанту можна скористатися купівельними готовим мангалом або ж запросити фахівців, які швидко зведуть вам мангал. Труба закріплюється на вертикальних брусах з допомогою хомутів. Для того щоб можна було смажити шашлик в дощ, на трубу вішається парасолька.

За бажанням із брусів і дощок можна спорудити стіл і лавки, які також вважаються невід'ємною частиною альтанки з мангалом.

Зверніть увагу! Не забудьте перед початком будівництва обробити всі дерев'яні елементи антисептичним розчином, що забезпечить вашій конструкції довговічність і міцність.

Фото

Якщо ви плануєте звести більш ґрунтовну конструкцію, подивіться ці фото для натхнення.

Открытая беседка с печью

Летняя кухня

Кирпичная беседка

Летняя беседка

Место отдыха для всей семьи

Відео

Ось ще кілька ідей для вашої майбутньої альтанки.

Леонід Куликов 11.09.14 15:44
Мені альтанка сподобалася. Вона досить простора, для великої компанії. Скажіть, чи можна при побудові такої альтанки використовувати не залізо для конструкції а брус?

Геннадій Сташков 14.09.14 01:23
Леонід! Побудувати таку альтанку з дерева можна, тільки вид у неї вийде зовсім інший, так як дерев'яні бруси будуть більшого розміру, а для додання жорсткості конструкції, потрібні розпірки, тому що дерево не состыкуешь як метал.

Статті по темі