![]() |
Фундамент | Стіни | Дах | Підлога | Стеля | Оздоблення | Ландшафт | Інтер'єр | Інше |
Сучасні власники приватних будинків все частіше віддають перевагу еврозаборам, які ідеально підходять для захисту території від проникнення сторонніх осіб. Це обумовлено тим, що дана конструкція володіє великою кількістю переваг. В їх число входять величезний вибір колірної гами і форми, легкість монтажу, тривалий експлуатаційний термін і багато іншого.
Але оскільки така огорожа відрізняється високою вартістю, багато шукають варіанти, що дозволяють виготовити бетонний паркан своїми руками і заощадити фінансові кошти.
Для виробництва секцій еврозабора в побутових умовах вам потрібно зробити кілька етапів у визначеному порядку.
На підготовчому етапі вам потрібно встановити форму для майбутньої огорожі на рівну та стійку поверхню. Для цього вам необхідно виставити за рівнем щит з дерева, в ролі якого може бути звичайнісінька двері.
Другий етап полягає в підготовці армуючого каркаса, без якої неможливо виготовити секції для огорожі. Для цього вам буде потрібно металевий дріт, або арматура, має діаметр 4-6 мм, яку треба скласти у вигляді сітки і закріпити зварюванням з осередками 10*10 див.
Щоб виготовити розчин, вам потрібно бетономішалка і наступні інгредієнти: три частини піску, одна частина цементу, дві частини щебеню, пластифікатор і вода. Всі компоненти необхідно ретельно перемішати, регулюючи густоту з допомогою додавання необхідної кількості води. Після чого отриману суміш треба залити в підготовлену форму.
Зверніть увагу! Перед заливкою необхідно ретельно змастити внутрішню поверхню форми спеціальним складом, в який входять солярка і відпрацьоване масло. Це необхідно для поліпшення гладкості поверхні майбутніх секцій і для полегшення процесу вилучення вироби після повного застигання.
Незважаючи на те, що за технологією виготовлення еврозабора необхідно використовувати вібропрес, в домашніх умовах можна обійтися і без нього. Вам просто необхідно постукати молотком по дерев'яному щита, на якому встановлена форма. Це потрібно для того, щоб виріб мав більш щільною структурою. В процесі механічного впливу порожнину форми повністю заповнюється розчином бетону, а на поверхні виступає бетонну молочко.
Далі вам потрібно буде скоригувати склад і розрівняти поверхню, використовуючи кельня, шпатель або правило.
Після здійснення всіх вищеописаних дій залиту форму необхідно залишити до тих пір, поки розчин повністю не застигне. Для цього може знадобитися від 12 до 48 годин, відштовхуючись від навколишньої температури. Тому необхідний проміжок часу, секцію еврозабора виймають з форми, перевернувши її. Далі елемент залишають на дерев'яному щиті до остаточної просушки.
Якщо відштовхуватися від технологічних вимог, то наступним етапом необхідно пропарити плиту протягом 6 годин, проте в домашніх умовах цей процес замінюється просушуванням на відкритому повітрі, за умови, що температура не нижче +5 градусів. Цей етап триває близько місяця, після закінчення якого елементи огорожі можна сміливо експлуатувати за призначенням.
Якщо ви хочете, щоб виготовлене огорожу відповідало всім необхідним параметрам і характеристикам, а також прослужило вам максимально тривалий термін, в процесі його виготовлення варто дотримуватися певних рекомендацій:
Якщо вибудете дотримуватися всі запропоновані поради і діяти поетапно, то результатом стане бетонний паркан своїми руками, який буде відрізнятися високою якістю, а також надійно захистить ваше житло на довгі роки. Крім того, така огорожа стане предметом вашої гордості перед гостями як ваше власне творіння.
У цьому відеоролику показаний процес заливки бетонної огорожі в спеціальні форми. Можливо, вам також буде корисно дізнатися хід цього процесу.