Будка для собаки своїми руками

17.01.2021
4 962
Admin

Будка для собаки своими руками

 1. Вибір місця розташування будки
 2. Підготовчі роботи. Планування будки
 3. Технологія будівництва будки

Для собаки, що мешкає на вулиці, її будинок - будка, просто необхідне спорудження для комфортного перебування, її особисте місце, де вона відпочиває, ховається від спеки в літню спеку, ховається від дощу і снігу, гріється в люті морози. Постійне перебування на вулиці для багатьох, особливо породистих собак є необхідною умовою їх загартування, хорошої вовни, гарантує їм необхідну витривалість. Крім цього, саме якісна і надійно облаштована будка допоможе собаці виконувати свої захисні функції.

Вибір місця розташування будки

Щоб будка для собаки своїми рукамивыполненная дбайливим господарем служила довго і ефективно, необхідно грамотно підібрати найбільш підходяще місце її розташування, адже вся територія повинна бути під наглядом у чотириногого друга. Місце для будівництва будки повинно освітлюватися природним сонячним світлом, не підтоплюватися водою під час дощів, і не розташовуватися на розі вітрів, на протязі. Поряд з будкою повинен бути обов'язково джерело тіні, щоб тварина могла сховатися в ній спекотний день. Якщо тіні немає, то необхідно заздалегідь продумати спорудження навісу або повноцінного вольєра. Ні в якому разі мають будку біля приміщень з іншими видами домашніми тваринами. Це може погано позначитися на здоров'ї і психіці собаки.

Підготовчі роботи. Планування будки

Чертеж бутки для собаки Планировка будки

Кліматичні умови наших регіонів в першу чергу при проектуванні будок ставлять умови надійного утеплення конструкції. Однак при комплектації конструкції необхідно планувати використовувати максимальної кількості натуральних, екологічно безпечних, довговічних матеріалів. Далі визначаємося з розмірами конструкції.

Існують стандартні розміри будок:

 • Для великих собак: 1,40 м. * 1,00 м. * 1,00 м.
 • Для середніх собак: 1,20 м. * 0,80 м. * 0,80 м.
 • Для маленьких собак: 0,70 м. * 0,50 м. * 0,60 м.

Проте для свого чотириногого друга можна внести в ці розміри необхідні корективи. Слід пам'ятати, що розміри будки мають велике значення, так як вона повинна бути достатня тільки для того, щоб тварина могла в неї увійти, вільно розвернутися і лягти. У такій конструкції буде зберігатися досить тепла, ніж занадто просторою будці. Тому краще конструювати будку індивідуально під свою собаку.

Не полінуйтеся і ретельно обмірте тварина і внесіть необхідні корективи, враховуючи такі рекомендації:

 • По висоті будка повинна бути вище холки собаки на 10 див.
 • Вхід по ширині повинен збігатися з параметрами грудей тварини. Верхня частина входу повинна бути розташована на висоті холки, а нижня-на рівні грудей.
 • Вхід в будку не варто планувати рівно по центру будівлі, бажано зрушений в якусь сторону. Таким чином, автоматично буде відведено всередині для тваринного його особистий закуток.

А якщо в будці буде жити щеня, то необхідні параметри будки може підказати заводчик або кінологічний клуб.

Необхідні матеріали для будівництва будки:

 • Брус дерев'яний 100х100 і 100х50
 • Бруски 40х40
 • Дерев'яна вагонка для внутрішньої обробки
 • Підлогова дошка
 • Вологостійка фанера
 • Галтель
 • Декоративні рейки
 • Цвяхи оцинковані
 • Бітумна черепиця і руберойд
 • Пергамін
 • Для утеплення мінеральна вата і пинотекс (pinotex)
 • Просочення для дерева (якісний антисептик)

Пиломатеріали купуються з показником вологості 9%, рекомендуються хвойні породи, без сучків, що випали, тріщин і тупого обзола.

Технологія будівництва будки

Технология строительства будки

Робимо днище будки і каркас будки

Підлога в будці повинен бути теплим і, бажано, подвійним. Його роблять з брусків 40Х40 та статевої дошки. На готову основу з бруса роблять каркас рівний висоті конструкції. Потім організовують вхідну зону. До каркаса кріплять проміжні стійки, які рівні за довжиною внутрішнім розмірам висоти будки (вони будуть служити опорою для кришки-стелі). Зсередини конструкція обшивається дерев'яною вагонкою. Зовні рекомендується споруда обробляти пластиковою вагонкою для довговічності експлуатації і простотою догляду. Але робиться це після утеплення будки.

Облаштовуємо кришку-стеля

Для конструкції будки кришку-стеля роблять знімної, так як всередині будки періодично потрібно робити ретельне прибирання і обов'язково щоквартально проводити капітальну дезінфекцію від паразитів спеціальними засобами. Стеля робиться теплим. Для виготовлення кришки використовуються бруски дерев'яні 40х40, з яких збивається периметр нього нашиваються на розміри листи фанери. Якщо будка велика, то в середину врізають проміжні брусочки, щоб потім фанера не провисала. Готову конструкцію вистилають пергаміном (пароізоляцією) і всередину укладають мінеральну вату для якісного утеплення. Зверху теплоізоляцію зашивають другим листом фанери. Можна для зручності передбачити на даху ручки. Зверху вологостійкої настилають фінішне покрівельне покриття, можна з будь-якої залишилася покрівельного матеріалу, головне, щоб він поєднувався за стилем з архітектурним ансамблем всього ділянки.

Гідроізоляція конструкції

Деревина обробляється спеціальним складом для запобігання появи плісняви та підвищення її довговічності. Просочувати необхідно всю будку: внутрішній простір, дно, примикання і стики.

Потім за допомогою степлера до днища кріплять руберойд і прибивають дві бруска 100х50. Це дозволяє дну відмінно вентилюватися і додатково утеплює будку.

Утеплюємо підлоги і стіни

Дно будки вистилають пергаміном, закріплюють скобами за допомогою степлера. Укладають утеплювач і ще раз додатково вкривають пергаміном. Це необхідно, щоб мінеральна вата і її мікро-частинки з скла не проникали назовні і не завдавали шкоди здоров'ю вихованця.

Якщо будується будка великих розмірів, то до дна додатково прибивають брусочки-лаги, щоб чистове покриття підлоги не «гуляло» під вагою собаки. Прибивають чистову підлогу. Також утеплюються стіни будки зовні, а потім обшивають пластиковою вагонкою або будь-яким іншим доступним матеріалом. На підлогу можна укласти і прибити листи фанери, щоб у собаки кігті не застрявали в щілинах.

Наприкінці робиться поріжок і оформляється обрамлення лазу, і будка для домашнього вихованця готова.

Читайте також: