Піч булерьян своїми руками

17.01.2021
4 778
Admin

Печь булерьян своими руками

  1. Загальні відомості
  2. Принцип роботи печі
  3. Самостійне виготовлення печі булер'ян

Одним з найбільш ефективних способів підтримки комфортної температури в гаражному приміщенні вважається його обігрів за допомогою спеціальних печей, виконаних за технологією, що носить назву «булер'ян».

Такі печі вигідно відрізняються від традиційних «буржуйок», оскільки не вимагають для своєї роботи великої кількості кисню і не перегрівають гаражне приміщення, а саме обігрівають його. Повітря, що проходить через такий пристрій нагрівається до температур порядку 60-150 градусів і потім подається в такому стані в обігрівається зону. Давайте поговоримо, як зробити піч булерьян своїми руками.

Загальні відомості

Общие сведения о печи Булерьян

Печі типу «булер'ян» виготовляються зазвичай у вигляді цільної конструкції, що складається з певної кількості зварених між собою металевих патрубків. При розпалюванні печі такий у цих патрубках виникають конвенциальные повітряні потоки, призводять до швидкому прогріванню всього приміщення в цілому.

При цьому холодне повітря з підлоги затягується через нижні кінці патрубків і після прогріву в котельній зоні печі через їх верхню частина спрямовується на обігрів приміщення. Невелика за розмірами піч, що працює за цим принципом, здатна «прокачувати» через систему трубок близько 4-5 кубічних метрів повітря на хвилину. Для гаражних будівель стандартного розміру подібна ефективність прогріву приміщення вважається більш ніж достатнім.

Принцип роботи печі

Принцип работы печи

Принцип роботи топкового вузла подібної печі досить простий і нагадує чимось роботу газового генератора. Опалювач печі типу булерьян містить дві камери, в одній з яких відбувається процес повільного (тліючого) горіння палива з утворенням незгорілої до кінця газової суміші. У другій камері відбувається остаточне догорання цих газів, що забезпечується спеціальним примусовим наддувом повітря, створюваного за допомогою вбудованих форсунок.

В результаті такого подвійного спалювання палива реалізується практично безвідходне його використання, причому ККД такого пристрою може досягати величини 80 % і вище.

Оскільки для прогріву гаража (на відміну від житлових приміщень) високі температури не потрібні - в такій печі рекомендується встановлювати пристрої регулювання робочої температури повітря.

Відомі три різних способи регулювання температури в печі булер'ян:

  • використання регулятора потужності (шибера), закріпленого на дверцятах;
  • застосування шибера, змонтованого на димовій трубі;
  • комплексне управління подачею повітря, що поєднує обидва зазначені вище методу.

Самостійне виготовлення печі булер'ян

Сборка печи

Самостійне виготовлення печі булер'ян з системою патрубків у обігріває його частини зажадає від вас істотного витрати сил і засобів. В домашніх умовах набагато простіше виготовити таку піч з відслужило свій термін старого водяного котла.

Схема устройства печи

Подібні котли монтувалися раніше в будинках з паровим опаленням і розташовувалися, як правило, на горищах будівель.

  1. У днище такого котла вам необхідно буде вирізати отвір, через яке в піч повинна надходити холодне повітря, а у верхній його частині слід вирізати кілька отворів круглої форми, до яких потім приварюються спеціальні патрубки, службовці для виведення нагрітого повітря.
  2. Потім на рівні розташування днища агрегату слід змонтувати робочу майданчик для укладання спалюваного палива.
  3. Для організації допалювання газу в верхній частині камери згоряння (опалювача) слід встановити окремий патрубок. Він нам знадобиться для того, щоб прогрітий в истопнике повітря в примусовому порядку надходив наверх і забезпечував тим самим посилений приплив холодного повітря знизу (забезпечував інтенсивний газообмін).
  4. Для виведення диму необхідно спорудити димохід, складений з простого червоної цегли чи з відрізка металевої труби потрібного діаметра (можна використовувати для цього і шматок труби з азбестоцементу). Асбоцементна труба не буде руйнуватися під впливом відпрацьованих газів, оскільки виводиться з печі дим має не дуже високу температуру.

Незважаючи на те, що печі цього типу досить безпечні при експлуатації, вам не завадить прийняти додаткові заходи обережності і розміщувати їх не ближче 1-1,4 метра від дерев'яних виробів і горючих або легкозаймистих матеріалів.

Место для печи

Необхідно також подбати про який-небудь вогнетривкої підставці для агрегату, оскільки він повинен бути розташований на відстані від рівня підлоги близько 40-50 см. Використання спеціальної підставки істотно убезпечить умови роботи печі і сприяє поліпшенню теплообміну між корпусом і навколишнього повітряним середовищем.

Як імпровізованої підставки можна використовувати старий металевий диск від машини або складене на швидку руку цегляну основу.

Вариант дизайна печи

Печь булерьян в каменном исполнении

Печь булерьян в металлическом исполнении

Печь булерьян в интерьере

Читайте також: