Секційний паркан своїми руками

Секционный забор своими руками

Секційні паркани як огородження ділянки використовуються дуже часто. І в основному такі огорожі роблять з сітки-рабиці. Щоб зробити секційний паркан своїми руками, вам знадобиться трохи більше часу, тому що на відміну від натяжної способу установки для проведення таких робіт знадобиться інший набір інструментів.

Що ж для цього потрібно?

Матеріали

Сетка-рабица

Для будівництва паркану будуть потрібні наступні матеріали:

 • сітка-рабиця;
 • залізні стовпи з круглого або квадратного профілю;
 • куточок для виготовлення каркаса;
 • саморізи в якості кріплення;
 • щебінь і розчин для бетонування опор.

Інструмент

Шуруповерт для возведения забора

З інструментів вам знадобляться:

 • електричний бур;
 • шуруповерт;
 • болгарка;
 • зварювальний апарат;

Інструкція по установці забору секційного

Инструкция по установке секционного забора

Перед тим як почати монтувати секційний паркан своїми руками, потрібно грамотно провести розмітку ділянки і намітити місце установки опорних стовпів. Якщо у вашому випадку передбачена установка паркану навколо всій території, то можна розмітити звичайними кілочками, вбивши їх у землю і простягнувши між ними шпагат або іншу мотузку.

Зверніть увагу! Не забувайте, що вкопані стовпи повинні розташовуватися на вашій території і тому розмічати потрібно з урахуванням запасу місцевості. Простіше кажучи, стовпи потрібно буде вкопувати з внутрішньої сторони розміченій території.

Встановлення стовпів - максимум точності

Столбы для забора

Від рівного встановлених опор буде залежати надійність та естетичність всього огорожі. Встановити стовпи можна двома способами:

 • з допомогою бетонування;
 • за допомогою забірних милиць;

У першому випадку монтаж проводиться наступним чином.

Для установки стовпів 1,2-1,3 метра буде досить вирити яму глибиною 45 - 50 см. Якщо ви використовуєте ручний або автоматичний бур, то перевірте вертикальність выкапываемого поглиблення, щоб воно не вийшло наперекос.

Установка столбов

Перед установкою стовпа в яму покладіть половину цегли, а встановлений стовп підіпріть дерев'яним бруском. Спиртовим рівнем перевіряйте горизонтальність установки. Засипте навколо стовпа щебінь і ретельно утрамбуйте його, щоб стовп прийняв стійке положення.

Зверніть увагу! Яму не потрібно повністю засипати щебенем, залиште 15 - 20 см від поверхні, щоб залити його розчином.

Потім зверху кельмою покладіть розчин у частину ями і розрівняйте його. Таким чином, потрібно вкопати всі опори, і якщо ви все зробите правильно, вони будуть максимально стійкими.

Забор из сетки-рабицы

Якщо використовувати забірні милиці, то вам не потрібно копка ям під їх установку. Вони забиваються в землю кувалдою, до необхідної позначки і також вирівнюються за допомогою рівня. Стовпи вставляються в милиці і закріплюються заздалегідь передбаченими болтами.

Зверніть увагу! Для захисту стовпів від негоди зверху до них приварюють невеликі залізні капелюшки, щоб дощова вода не потрапила всередину.

Виготовляємо секції

Поки засихає бетон під стовпами, можна приготувати секції. Виготовлення проходить у кілька етапів.

Знімаємо розміри

Размеры секционного забора

Для цього вимірюємо відстань від одного стовпа до іншого і, відступивши з кожної сторони по 15 см, на з'єднання, отримуємо необхідну довжину секції. Якщо ви встановлюєте паркан на рівній місцевості, то висоту потрібно виміряти один раз: вона буде однаковою для всіх секцій.

Готуємо матеріал за розмірами

Відрізаємо куточки по необхідним розмірам і вкладаємо їх на рівній поверхні. Залізними косинцями вирівнюємо кути і прихоплює їх з усіх сторін зварюванням. Потім, провівши контрольні заміри, проводимо остаточне скріплення, а саме, проварюємо шви куточків з усіх боків.

Кріпимо сітку-рабицю

Крепление сетки-рабицы

Потім беремо рулон сітки-рабиці і розгортаємо її на всю довжину прольоту. Вирівнюємо один край, а зайву частину (зверху або знизу) відрізаємо ножицями по металу. Коли ви отримали необхідний розмір, її потрібно закріпити в секції. Це робиться також за допомогою зварювання, проваривайте кожне з'єднання, щоб сітка не вивалилася з каркаса.

Зверніть увагу! Якщо у вашому розпорядженні є технологічний зварювальний апарат, за допомогою якого можна проварювати метал будь-якої товщини, то ви спростите собі завдання. Якщо у вас старіша модель, то ви можете спалити сітку, не приваривши її. В такому випадку для кріплення використовується арматура з перерізом 0,6 або 0,8. Просуньте її по всьому контуру сітки і приваривайте до каркаса.

Як правильно встановити власники секцій

Для готових секцій кріплення до опор потрібно приварити власники. Для цього вам знадобляться невеликі відрізки профільної труби розміром 40x20. На початку їх потрібно нарізати таким чином, щоб при кріпленні кінці труб виступали в різні сторони на 10-15 див.

Приблизний розрахунок такий. Якщо в якості опор використовується профільована труба 50x50, то для кріплень береться розмір труби 50+15+15, загальна 110 см кожен відрізок. На одну опору потрібно два тримачі нагору і вниз. Після засихання бетону їх потрібно приварити до труби. Приварювати потрібно так: відзначаємо на трубі 50 см, залишивши два відрізки по 15 см в різні сторони і приварюють цим місцем до опори.

Для правильної розмітки місця кріплення потрібно почати з кута ділянки, і кріпити власники потрібно саме з цього місця. Відступаємо від землі 5-7 см, і, вирівнявши за рівнем, приварюємо до стовпа. Потім приварюють таким же чином верхній тримач, і приступаємо до розмітки на інших стовпах. Для цього прив'язуємо до привареною трубі мотузку і протягуємо на сусідній опорі.

Зверніть увагу! Всі маніпуляції треба робити строго по рівню, щоб наступні кріплення були на однаковому рівні, від цього залежить кінцевий результат робіт і рівномірність установки забору секційного.

Установка секцій

Правильно встановити секції можна тільки з двома помічниками. Алгоритм дій по кріпленню секцій до опор:

 1. Спочатку укладіть в місці кріплення кілька цеглин врівень з ними.
 2. Встановлюємо секцію на них і починаємо підганяти місця, де ви будете приварювати.
 3. Акуратно зі всіх сторін встановлюємо однакові зазори (для вимірювання скористайтесь рулеткою і прихоплює зварюванням в декількох місцях.
 4. Потім ще раз проводимо контрольні заміри і після цього остаточно приварюють до чотирьох кріпленням.
Зверніть увагу! Після того як ви за таким принципом встановіть всі секції паркану, місця зварювання необхідно очистити від окалини і пофарбувати їх.

Ступінчастий секційний паркан

Ступенчатый забор

Якщо на вашій ділянці нерівний рельєф, забір можна зробити ступінчастим. Якщо сторона нижнього трикутника під ухилом не перевищує 15 см, то ці місця заповнюють нижньою обв'язкою. При утворенні великих пустот виводиться цегляний цоколь чи кам'яний. Щоб кладка була рівною, цоколі викладають відразу після установки опор.

Зверніть увагу! Якщо похил забору проходить поперек лінії, то безпосередньо перед установкою потрібно спорудити цегляну підпору, щоб вона утримувала грунт, і тільки після цього закріпити стовпи в ній.

Якщо у вас є якісь доповнення до цієї інструкції, то ви можете залишити свої коментарі для читачів.