Чим склеїти унітаз

Чем склеить унитаз

Результатом недбалого поводження з унітазом може з'явитися поява на його корпусі добре помітних тріщин, не провіщують його власнику нічого хорошого. Не виключено і повне розколювання корпусу сантехнічного приладу на частини, які при необхідності можуть бути склеєні. Найчастіше до відновлення сантехніки вдаються в тому випадку, якщо пошкоджений прилад дуже дорогий вам (як відомо, деякі зразки унітазів можуть коштувати зовсім недешево).

Трещина на унитазе

У цій статті ми розповімо про те, чим склеїти унітаз при його пошкодженні в звичайних побутових умовах, а також розглянути можливі варіанти реалізації цієї ремонтної процедури.

Підготовка до склеювання тріщин або відколів

Для усунення ушкодження у вигляді невеликої тріщини або відколу на унітазі вам будуть потрібні наступні допоміжні засоби, інструмент:

  • спеціальний водостійкий клей;
  • шкурка шліфувальна;
  • якийсь розчинник (ацетон, наприклад);
  • шпатель з вузькою робочою частиною;
  • дрантя або м'яка тканина;
  • фен будівельний (побутовий).

Материалы для склеивания

Тріщину на унітазі в першу чергу слід ретельно зачистити дрібною шкуркою, а потім за допомогою тканини або дрантя видалити залишки бруду і пилу, що утворилися при зачистці. Відразу слідом за цим відновлюваний ділянку знежирюється ацетоном, після чого з метою просушування місце склеювання ретельно прогрівається будівельним феном.

Фен строительный

На завершення відновлювальних робіт тріщина заповнюється водостійким клеючим складом або спеціальним силіконовим герметиком. При цьому надлишки клею видаляються з допомогою шпателя.

При наявності на унітазі невеликого відколу відвалився фрагмент може бути відновлений за допомогою особливого водостійкого клею.

Приклеювання сколотых фрагментів

Перед приклеюванням сколеного фрагмента місце контакту знежирюється ацетоном і після ретельної просушки покривається тонким шаром водостійкого клею. Потім приклеюються шматок (після невеликої витримки) необхідно щільно притиснути до місця відколу і зафіксувати його в цьому положенні на деякий час.

Після виконання всіх описаних вище процедур ви сміливо можете розраховувати на те, що відновлена виріб прослужить вам ще багато років. При цьому необхідно чітко усвідомлювати, що в разі повторного ушкодження цього ж ділянки, вам, швидше за все, доведеться купувати новий унітаз.

Эпоксидный клей

Зазначимо, що для зміцнення утворився після склеювання шва може застосовуватися так звана «замазка», яка використовується для видалення ушкоджень у керамічній плитці або ж спеціальний епоксидний клей з наповнювачем під колір сантехніки.

Зверніть увагу! Внутрішню частину стику бажано посилювати тонкою смужкою пластику, приклеиваемого з дотриманням всіх описаних вище процедур (зачищення шліфувальною шкуркою знежирення - просушування феном).

Поради фахівця

Советы специалистов по склеиванию унитаза

Перш ніж клеїти унітаз радимо вам звернути увагу на окремі моменти, облік яких дозволяє швидко і якісно відновлювати будь-які пошкодження:

  1. Клейовий склад повинен наноситися на місце відколу в два заходи. Спочатку наноситься перший шар, а після повного його висихання - другий.
  2. При приклеюванні сколеного фрагмента увагу слід акцентувати на силі його притиснення до ушкодженого місця (а не на тривалості контакту, як вважають деякі).
  3. Для полегшення склеювання пошкоджених частин кришки унітазу рекомендується використовувати допоміжні пристосування, що дозволяють фіксувати виріб в горизонтальній площині.
  4. Для жорсткої фіксації склеюваних частин ви можете скористатися звичайною струбциною.