Чим утеплити пічну трубу

17.01.2021
2 944
Admin

Чем утеплить печную трубу

  1. Навіщо потрібно утеплення труби
  2. Варіанти вирішення проблеми
  3. Відео

Чому питання про те, чим утеплити пічну трубу, так актуальне? Спробуємо розібратися. Пічні труби потрібні для того, щоб видаляти дим, продукти горіння в камінах і печах. Димоходи можуть знаходитися і на зовнішній, і на внутрішній стороні будинку. У тому випадку, коли труба димоходу розташована зовні, її необхідно утеплювати. Це потрібно щоб втрати тепла були мінімальні, а тяга збільшилася. Робиться це з метою пожежної безпеки.

Навіщо потрібно утеплення труби

Тяга в печной трубе

Для створення максимальної тяги необхідно, щоб труба могла швидко прогріватися. Таким чином, буде утворюватися різниця тиску зовні труби і всередині. За рахунок цього повітря буде циркулювати, тяга збільшуватися, горіння прискорюватися, а продукти горіння швидше виводитися назовні.

Під час проходження газів високої температури через трубу на ній утворюється конденсат, що може призвести до руйнування кладки. Це відбувається незалежно від виду палива: дрова, вугілля чи газ.

У процесі горіння волога з палива випаровується, утворюється пара, яка піднімається вгору разом з димом. При низькій температурі пар навпаки охолоджується, осідає на внутрішніх стінках труби, і для виходу диму виявляється перекритим. Після цього піч почне диміти в приміщенні.

Якщо пара утворюється у високій концентрації, то може статися вибух.

Варіанти вирішення проблеми

Існує кілька способів, чим утеплити пічну трубу. Все залежить від матеріалу, з якого викладено димар. Якщо труба зроблена з цегли, то найпростішим способом утеплення буде оштукатурювання. При цьому використовують цемент, вапно і шлаки. Штукатурку потрібно наносити не дуже тонко, щоб вона змогла захищати від конденсату.

Кирпичная труба в разрезе

Дуже товстий шар зможе і зовсім відпасти. Оптимальним варіантом буде товщина 4-5 див. Щоб шари штукатурки трималися більш міцно, використовують армуючу сітку, яку закріплюють безпосередньо на трубі і на неї наносять шари штукатурки. Шари чергують: спочатку більш густий, потім - більш рідкий розчин. В кінці викладають густий шар вирівнюють та білять.

Штукатурка трубы

Утеплення також можна проводити за допомогою щита. Потрібно взяти тес і зробити з нього каркас для щита, який монтують на трубі на відстані 1 див. На нього кріплять шифер, а простір між шифером трубою заповнюють негорючим матеріалом для теплоізоляції. Шви обробляють цементом. Також можна утеплити трубу і шлакобетонными плитами. Для цього трубу потрібно обшити плитами і закріпити їх за допомогою прожареною дроту, а шви закрити гіпсом.

Вариант утепления трубы

Для утеплення труби базальтової мінеральної ватою використовують також прокалену дріт. Взагалі в якості матеріалу для утеплення може бути будь-негорючий матеріал, що використовується в теплоізоляції. Мінеральна вата володіє цими властивостями. Вона не горить, не пропускає пари, має високий теплоізоляційний рівень.

Укладка материала для утепления в трубу

Шви в цьому випадку закладають фольгою з алюмінію. Теплоізоляційні матеріали для утеплення труби з азбестоцементу наносять з зовнішньої сторони труби. Базальтову або мінеральну вату наносять на трубу, а потім покривають захисним кожухом, зробленим з оцинкованого заліза.

Зазор між трубою і кожухом повинен бути не менше 6 див. Зверху біля кожуха потрібно зробити нахил, а зріз труби заповнити розчином з цементу.

Труби з нержавіючого металу також утеплюють базальтової ватою з сіткою з дроту, поверх якої кріплять лист оцинкованого заліза. Пічну трубу потрібно утеплити не тільки з зовнішньої сторони.

Гильза для дымохода

Зсередини димар потрібно загильзовать, щоб не утворювався конденсат. Це означає, що слід вставити всередину трубу з нержавіючої сталі, оскільки такий матеріал стійкий до кислот та високих температур. Сажа на гладкій поверхні не осідає.

Гильзовать можна лише ті димоходи, які зроблені вертикально.

Якщо є вигини, то знадобиться полімерна вставка Furan Flex - еластична труба з композиційних матеріалів. Її вставляють в димар, і під дією пари вона розкривається, набуває потрібну форму, а потім твердне. Ця технологія сприяє запобіганню утворення конденсату всередині труби, тяга при цьому поліпшується за рахунок термоізоляційних властивостей, а сажа не накопичується.

Furan Flex

Одним з видів утеплювача є урса. Це найбільш популярний вид мінеральної вати. Базальтовий утеплювач також хороший в якості теплоізоляційного матеріалу, оскільки взагалі не горить.

Утеплитель "Урса"

Утепливши трубу, термін експлуатації стін приміщення і самої труби збільшується.

Відео

Даний відеоролик розповість ополимерном рукаві Furan Flex.

Читайте також: