![]() |
Фундамент | Стіни | Дах | Підлога | Стеля | Оздоблення | Ландшафт | Інтер'єр | Інше |
Будь побудований будинок має дах, який є одним з найбільш важливих його елементів. Дах покликана захищати будівлю від впливу різноманітних атмосферних факторів: вітру, снігу, дощу, граду, перепадів температур. Вона багато в чому визначає архітектуру, зовнішній вигляд і функціональність будинку. Правильний вибір виду даху дозволяє ефективно витрачати кошти при її будівництві. Самими довговічними вважаються чотирисхилі дахи, які мають чотири нахилених по відношенню до горизонту поверхні, які називаються скатами. Даний вид володіє високою привабливістю і дозволяє виконувати монтаж різноманітних складних форм.
В залежності від конструкції чотирисхилі дахи поділяються на:
Професіонали вважають кроквяну систему чотирисхилі дахів і їх підвидів найбільш складними в частині технології зведення. Незважаючи на це, дах чотирисхилий, своїми руками спочатку спроектована на папері у вигляді докладних креслень, цілком може бути вами побудована. Але для цього потрібно мати певні знання, вміння і найголовніше - бажання. Розглянемо детальніше процес створення чотирисхилого даху.
Перед початком будівництва будинку необхідно розробити проект, що враховує навантаження на виготовлену кроквяну систему. До них відносяться:
Виходячи з даних параметрів обраного ухилу скатів даху, проводиться розрахунок перерізу та довжини крокв, вибирається покрівельний матеріал. Розроблений проект повинен містити креслення кроквяної системи, вузлів з'єднання стропил із коником та мауерлатів, розташування обрешітки. Також повинна бути описана технологія виготовлення покрівельного пирога і інших елементів даху. На підставі детального проекту легко можна буде підрахувати необхідну кількість матеріалів. Розробка такого проекту є досить складним завданням і якщо у вас виникнуть труднощі у самостійній його розробки, то краще залучити фахівців, які проведуть необхідні розрахунки з урахуванням ваших вимог.
При виготовленні чотирисхилого даху використовуються накосние крокви, направляються до кутах будинку (іноді їх називають діагональними). Дані крокви виготовляють з подвійного бруса, т. к. вони несуть значно більше навантаження, порівняно зі звичайними. З-за великої довжини накосние крокви часто роблять з двох з'єднувальних частин. Щоб під навантаженням з'єднані частини не просіли, в області з'єднання рекомендується встановити міцну стійку-опору.
Іншою особливістю є використання коротких крокв (нарожников), верхнім кінцем упираемых на накосние крокви. При цьому для рівномірного розподілу навантаження від нарожников їх потрібно кріпити до накосным крокв у різних точках.
Після розробки проекту та комплектації необхідними матеріалами можна приступати до монтажу кроквяної системи.
Якщо вам не потрібен горище, то використання чотирисхилого даху буде для вас найбільш економічним і надійним варіантом облаштування даху у вашому домі.