Чистка каналізаційних труб своїми руками

17.01.2021
1 186
Admin

Чистка канализационных труб

  1. Очищення проводиться за допомогою побутових засобів
  2. Спеціальні засоби
  3. Відео

Кожен господар напевно неодноразово стикався з проблемою засмічення каналізаційних труб. Це відбувається з різних причин: засмічення милом, жиром та іншими відходами. Чистка каналізаційних труб своїми руками може бути здійснена з допомогою найпростіших способів. Для цього знадобляться лише підручні матеріали і елементарні інструменти.

Очищення проводиться за допомогою побутових засобів

Очистка труб бытовыми средствами

Для початку потрібно звільнити злив від сміття. Для цього можна вилити 1 літр окропу і почекати 15 хвилин. Далі застосовуємо вантуз. Необхідно засипати в злив склянку соди і залити 3 склянки окропу. Ця процедура безпечна при неодноразовому повторенні. Засмічення усувається завдяки тому, що сода здатна утворювати лужне середовище в трубах сприяючи усуненню засмічення.

Відбувається не лише процес очищення труб, але і дезінфекції раковини і труби.

Крім соди рекомендують використовувати оцет. У трубу заливають півсклянки соди і стільки ж столового дистильованого оцту. Буде спостерігатися хімічна реакція з великою кількістю піни, тому рекомендують закрити отвір пробкою на 2 години.

Уксус для очистки труб

Тому необхідний проміжок часу потрібно залити окріп. Відкладення всередині труби розчиняться, і поверхня труби очиститься зсередини. Відомий спосіб, при якому застосовують соду з сіллю (по півсклянки того і іншого). Також заливають окропом і залишають на 10 годин. В якості профілактики рекомендують час від часу заливати в трубу окріп.

Спеціальні засоби

Виробники хімічних засобів пропонують великий асортимент своєї продукції, серед якої можна знайти засіб, що підходить для очищення каналізаційних труб. Магазини пропонують як найдешевші варіанти (наприклад, усім відомий «Кріт»), так і дорогі імпортні гелі. Головне, перед вживанням ознайомитися з інструкцією і зробити все в точній відповідності з нею.

Крот для очистки труб

Якщо засмічення більш серйозний, то знадобляться спеціальні інструменти для чищення каналізаційних труб. Найбільш простим і відомим є вантуз. Він полегшує процес очищення за допомогою хімічних засобів. Принцип його дії полягає у сильному тиску, під впливом якого засмічення рухається по трубі, а також у руйнуванні засмічення. Завдяки тому, що засмічення буде зруйнований, він з легкістю вийде з труби і може бути видалений.

Работа вантузом

Позитивний ефект досягається тільки у разі правильного використання цього сантехнічного предмета.

Якщо є в наявності переливний отвір, то його потрібно щільно закрити для зниження тиску на засмічення.

Вантуз для очистки труб

Вантуз розташовують над зливним отвором, а гумову частину щільно притискають до поверхні. При цьому вода повинна бути вище гумового клапана. Здійснюючи поступальні рухи вантузом, не можна відривати гумовий елемент від зливу. В кінці, навпаки, вантуз різко відривають від отвору. Для досягнення найкращого результату рекомендують провести процедуру повторно.

Якщо все зроблено правильно, то засмічення усунеться і вода піде. Більш сучасним варіантом є вантуз пневматичний.

Вантуз пневматический

Якщо засмічення утворився занадто глибоко, то не обійтися без тросу, який відноситься до спеціалізованого обладнання. Найбільш поширеним вважається гнучкий вал. Його виготовляють із сталевого дроту, яка виглядає як пружна, гнущаяся, довга пружина.

Трос для прочистки труб

Щоб його було зручніше використовувати, на одному кінці закріплюють металеву ручку, а на іншому - спіраль, яка служить для закріплення змінних насадок. До них відноситься йорж, скребачки, гак. На початку очищення потрібно підготувати ділянку для роботи. Для цього оглядають інструмент та при виявленні дефектів у вигляді порушення цілісності - усувають їх.

Далі потрібно перевірити надійність прикріпленої ручки. Якщо виникли проблеми з ручкою, то потрібно змастити втулки. В кінці потрібно якісно встановити насадки. Якщо всі підготовчі заходи проведені і справний інструмент, можна приступати до очищення.

Якщо жоден з перерахованих методів не має належного ефекту, то потрібно звернутися до професійних сантехнікам, оскільки вони мають у своєму арсеналі роботи більш потужні інструменти для прочищення труб, які працюють під великим тиском і справляються з найскладнішими засорами.

Відео

Даний ролик допоможе вам краще розібратися в питанні вибору засобів від засмічень.

Читайте також

Вам також може бути цікаво