Що робити, якщо перекосило двері

17.01.2021
3 098
Admin

Что делать, если перекосило дверь

  1. Позбавлення від скрипу
  2. Перекіс дверей і довільне відкриття (закриття)
  3. Труднощі при закриття (відкриття) дверей
  4. Гниття дверної коробки

Якщо у вашому будинку двері починають довільно відкриватися в супроводі скрипу, або навпаки, щоб їх закрити, потрібно докласти багато зусиль, настав час задуматися про те, що робити, якщо перекосило двері і як виконати ремонт.

Позбавлення від скрипу

Для того щоб прибрати неприємні скрипи, спробуйте обробити петлі дверей машинним маслом. Це робиться наступним чином: знизу двері підкладіть якийсь клин, після чого трохи підніміть її. На петлях з'являться зазори, які необхідно накапати трохи олії. Для цього можна використовувати піпетку. Щоб неприємність не повторилася, не забувайте періодично повторювати процедуру.

Смазка петель

Машинне масло можна замінити шматочком грифеля від м'якого простого олівця, який відмінно виконує функцію матеріалу для змащування. Під тиском дверного полотна грифель разомнется, і двері перестане видавати скрипи.

Перекіс дверей і довільне відкриття (закриття)

Перекос двери и произвольное открытие

Якщо ви помітили, що ваша двері стала відкриватися йди закриватися від найменшого протягу, це говорить про те, що петлі зафіксовані неправильно. Вони повинні бути закріплені строго по вертикальній лінії. І якщо відбувається довільне відкриття дверей, вам потрібно переставити петлю зверху ближче до внутрішньої сторони косяка, а при її закритті те ж саме необхідно зробити з нижньою петлею, або що-небудь підкласти під неї.

Також причиною перекосу або заклинювання дверей можуть стати перекосившиеся петлі. Для вирішення проблеми вам доведеться видалити старі шурупи з петель і поставити на їх місці більш довгі. Якщо ж ви вирішили залишити колишні шурупи, вам буде потрібно додаткове зміцнення гнізд. Це зробити досить просто: потрібно заповнити петлі шматочками дротяною мочалки, або ж вбити дерев'яну пробку, попередньо змащену клеєм. Також двері перестане заклинювати, якщо петлі буде втоплені в гнізда.

Ремонт дверных петель

Для запобігання перекосу дверного полотна необхідно втопити петлю, розташовану навпроти перекосу. Якщо вищеописані заходи не принесли бажаних результатів, вам потрібно видалити невеликий шар деревини зверху. Таким же чином варто вчинити і з нахабною від вологи дверима.

В деяких випадку проблему можна вирішити, пройшовшись по торцю двері грубозернистим наждаковим папером. Для цього навіть не доведеться знімати полотно з петель. Однак при необхідності видалення великого шару двері все ж доведеться зняти.

Двері знімається з петель в наступному порядку: підкладіть під неї який-небудь твердий предмет, підніміть її, тримаючи за середину. Трохи розкачайте полотно на петлях, підніміть важелем і зніміть.

Цілком може бути таке, що двері періодично зсихається і розбухає в залежності від часу року. Тоді потрібно зняти зайвий шар деревини при розбуханні, а під час висихання прибити прокладку, товщину якої ви зможете регулювати. Прокладка виготовляється наступним способом: візьміть прямокутний відрізок листової міді або латуні. Його довжина повинні бути дорівнює подвійній товщині дверного полотна, а ширина приблизно 4-5 див.

Даний прямокутник фіксується за допомогою шурупів або цвяхів на вертикальний торець в центрі дверей, а інша його половина відгинається назовні і його кінець згортається у вигляді рулону. У проміжок між пластинками укладається картон або кілька шарів паперу. З допомогою цих нехитрих дій ви забезпечите безперебійне закриття дверей. Відштовхуючись від її стану, ви можете збільшувати або зменшувати підкладку.

Труднощі при закриття (відкриття) дверей

Проблема закрытия двери

Проте нерідко зустрічаються ситуації, при яких навпаки, закриття та відкриття дверей кілька ускладнено. Спочатку необхідно з'ясувати місцерозташування язичка. Якщо такий дефект присутній, запірної планки будуть присутні подряпини. Якщо ж подряпин немає, натріть язичок крейдою і побачите місце, яке він зачіпає. Якщо пошкодження відбувається під планкою, то причина в осіданні двері і її можна вирішити шляхом закріплення петель.

Удаление запорной планки

Якщо ж відбувається зміщення отвори в бік, варто відкрутити запірну планку, а потім збільшити отвір за допомогою напилка. Також може перешкоджати зачиненню дверей великий проміжок між дверима і вертикальним брусом. Для вирішення проблеми зніміть запірну планку, під неї укладіть прокладку. Товщину прокладки вибирайте виходячи з ситуації.

Гниття дверної коробки

Якщо сталося загнивання або розхитування дверної коробки, вам необхідно замінити пошкоджений елемент, далі надійно зафіксувати коробку до стіни і переконатися в тому, що зазори між поверхнею стін і коробкою повністю відсутні. Якщо щілини все-таки є, їх потрібно законопатити, а потім покрити штукатуркою поверх мелкоячеистой сітки з металу.

Ремонт дверной коробки

Ось і всі основні неприємності, які можуть підстерігати вас при експлуатації міжкімнатних дверей. Тепер ви знаєте про способи їх усунення, а відповідно і особливих проблем у вас більше не виникне.

Читайте також: