Дачний туалет своїми руками


Дачный туалет своими руками

Перед тим, як зробити туалет на дачі, вибирають правильне місце розташування будови. В обов'язковому порядку слід ознайомитися з діючими нормативними документами на санітарно-гігієнічні норми розміщення дачних санвузлів. За зазначеним нормам туалет слід розташовувати в низині, не менше 25 метрів від джерел пиття, наприклад, колодязя або свердловини.

Зверніть увагу! Чим нижче заміському ділянці розташовані грунтові води, тим менше потрібно влаштовувати вигрібну яму. І може навіть повністю доведеться відмовитися від системи вигрібної ями, якщо на ділянці грунтові води розташовані дуже високо.

Слід уважно придивитися і визначити панівні вітри на місцевості, щоб не затьмарювати життя ні собі, ні сусідам. Відстань до межі з сусіднім ділянкою строго регламентоване за нормативами, тому заздалегідь дізнайтеся всі норми розташування і будуйте згідно з ним, щоб потім не довелося зносити будова і зводити нове.

Підготовчий етап будівництва дачного туалету

Визначившись з місцем розташування, підбирається конструкція і розміри туалету. Слід пам'ятати, що рекомендовані мінімальні габарити споруди: висота 2,2 м, ширина - 1 м, глибина не менше 1,4 м.

Закуповуємо попередньо перелік необхідних матеріалів та інструментів:

  • лопату з короткою ручкою;
  • кирку або перфоратор (який знадобитися, якщо не пощастило на ділянці з грунтом);
  • для ями герметичну ємність у вигляді 200 літрової бочки або бетонне кільце діаметром 1м;
  • ручний бур.

Сьогодні будиночок для туалету продають вже у вигляді готової конструкції, але краще зробити його самостійно з підручних будівельних матеріалів або із заздалегідь закуплених сендвіч-панелей. Туалет на дачі, звичайно, краще зробити за своїми ескізами та кресленнями, з системою утеплення та вентиляції.

Лопата повинна бути з коротким черешком. Якщо грунт на ділянці жорсткий, вапняк або пресований сорт глини, слід підготувати потужний перфоратор, льодоруб або кирку. До електричного інструменту знадобиться нормальний подовжувач.

Вигрібна яма

Починається будівництво з влаштування вигрібної ями туалету, глибина якої безпосередньо залежить від глибини на ділянці ґрунтових вод. Біля ями зазвичай діаметр не лімітується. Яму копають в гарну погоду, без дощу. Грунт краще складати в безпосередній близькості від будівлі.

Зверніть увагу! Оптимально докопатися при облаштуванні ями до піщаного горизонту, всі рідкі стоки тоді будуть швидко йти.

По ходу проведення робіт очищаємо і вирівнюємо котлован і утрамбовуємо дно під майбутню ємність. Можна встановити готову металеву або пластикову бочку, однак слід пам'ятати, що це половинна захід, так як термін придатності такої ями буде невелика. Ідеально зробити яму з готових бетонних кілець (правда для їх облаштування доведеться скористатися важкою технікою, тобто краном). Ще один надійний варіант, якщо звести накопичувач з кам'яної кладки з ретельним армуванням, з системою гідроізоляції і штукатуркою поверхні. Вибір залежить від місця розташування будівлі, грунтів і умов подальшої експлуатації.

Зводимо туалет


Возводим дачный туалет

Покінчивши з ямою, починають будувати дачний туалет своїми руками. Розмічаємо і буримо заздалегідь зазначені лунки під стовпчики опор. Якщо туалет планується використовувати цілий рік, встановіть фундамент для будови, нижче рівня промерзання. Найбільш поширена звичайна прямокутна форма. Традиційно каркас роблять з дерев'яного бруса, витримуючи габаритні параметри, визначені раніше. Бажано відразу не сподіватися лише на зовнішню обшивку будівлі і посилити каркас туалету внутрішніми розкосами або конструктивними косинками. На висоті приблизно в півметра врізають поперечні бруси, які потім будуть підставою постаменту або стульчака. Невеликі розміри туалету дозволяють настилати конструкцію даху без улаштування додаткових лад, а в якості фінішного покриття використовувати будь-який матеріал. Але якщо будівля туалету має вливатися в загальний ландшафт дачі, то необхідно використовувати покриття для покрівлі, яке використовувалося для будови дачі. Тоді це буде елемент загального ансамблю. І якщо фінішним покриттям буде черепиця, каркас покрівлі слід посилити заздалегідь.

Покривши дах, туалет зашивають вагонкою або іншим обрані матеріалом зовнішні і внутрішні стіни, і навішують двері. Підлоги в будові кожен обирають на свій розсуд, звичайні фарбовані дерев'яні або бетонні з керамічною плиткою. В даний час для цілорічного використання туалетів навіть роблять невеликий п'ятачок з обігрівом. По задній стіні будиночка влаштовують витяжну вентиляцію, яка повинна виходити вище конструкції даху.

До зведення, здавалося б, такого простого споруди, як дачний туалет, слід підійти з усією відповідальністю, дрібниць на дачі не буває.

Побудувати туалет на дачі своїми руками цілком посильне завдання.

Також радимо прочитати:

Фото


Стандартный дачный туалет


Красивый дачный туалет треугольной формы

Відео

Пропонуємо вашій увазі відео, які допоможуть вам у будівництві дачного туалету.

Якщо варіант самостійного будівництва туалету вас не влаштовує, то можна купити туалетну кабіну. Також хорошим виходом можна вважати біотуалет.