Демонтаж унітазу своїми руками

17.01.2021
749
Admin

Демонтаж унитаза своими руками

  1. Розбирання унітазу

Демонтаж і заміна відслужило свій термін унітазу прийнято вважати заняттям не дуже приємним, але в той же час вкрай необхідним для забезпечення комфортних умов проживання в сучасному житлі.

Відразу відзначимо, що всі операції по демонтажу унітазу своїми руками слід проводити в гумових рукавичках, які дозволять вам захистити шкіру рук від нечистот і мікротравм.

Перед зняттям старого бачка бажано промити його проточною водою з розчиненим у ній антисептиком, що використовуються в господарстві для чищення унітазів (звичайна «Білизна» цілком підійде для цих цілей).

Демонтаж сантехніки починають зазвичай з відключення холодної води в подавальному трубопроводі. Залишилася воду в бачку обов'язково зливають і, переконавшись в тому, що підвідний канал надійно перекритий, приступають до зняття унітазу.

Розбирання унітазу

Разборка унитаза

Операції з розбирання старого унітазу своїми руками проводяться, як правило, у такій послідовності:

1. Перш за все, від зливного бачка від'єднується гнучкий шланг, що підводить воду для зливу;

2. Далі сам бачок від'єднується від підстави унітазу. Для цього необхідно відкрутити гайки кріплення зливного бачка, розташовані з тильної сторони основи конструкції (безпосередньо під бачком).

3. Після того, як гайки відкручені, а болти зняті - можна приступати до зняття бачка з опори унітазу, демонтуючи при цьому і гумовий ущільнювач під нього.

Схема разборки унитаза

Рис.1 Пристрій унітазу

1 - болти кріплення зливного бака;

2 - кріплення підстави унітазу;

3 - цементний розчин;

4 - кріплення стульчака.

4. І, нарешті, звільняємо підстава унітазу від болтів, якими воно кріпиться до підлоги в декількох точках. В якості кріпильних елементів зазвичай використовуються залиті в бетонну основу підлоги шпильки або ж спеціальні дюбелі з голівкою під ключ.

У будь-якому випадку гайки кріплення підстави відкручуються з допомогою гайкового ключа потрібного розміру.

При кріпленні на шпильках необхідно злегка підняти основу і обережним погойдуванням розхитати ущільнення в відвідної труби каналізації. Якщо ущільнення розтруба відвідної труби було зроблено з використанням цементного розчину, то перед зняттям основи необхідно сколоти цей розчин за допомогою зубила.

Зауважимо також, що перед зняттям унітазу необхідно виготовити спеціальну пробку (ганчірковий кляп розміром близько 100 мм в діаметрі). Цієї пробкою затикаємо отвір відвідної труби, запобігаючи тим самим потрапляння каналізаційних газів в квартиру.

Читайте також

Вам також може бути цікаво