Дизайн маленької кухні своїми руками


Дизайн интерьера маленькой кухни

Більшість з нас живуть в малогабаритних квартирах, відмітною особливістю яких є маленькі кухні. У ці крихітні приміщення з працею можна вмістити раковину, невеликий обідній стіл, плиту, і, в кращому випадку, обробний столик. У зв'язку з цим багатьох домогосподарок цікавить питання: як на 6 квадратних метрах розмістити необхідну меблі, та ще підібрати і створити бажаний дизайн?

Основні роботи


Основные работы по благоустройству кухни

Для кардинальної зміни інтер'єру кухні використовують знесення перегородок або стін, заміну віконних рам і дверей, встановлення комунікацій в новому зручному місці, потім вирівнюють стіни і стелю, готуючи їх до подальших робіт. Після підготовчих робіт, як правило, проводиться косметичний ремонт приміщення, перед початком якого необхідно вибрати колірну гаму оформлення, розмітити розташування освітлювальних приладів, вирішити, чи будуть обклеюватися стіни шпалерами або викладатися кахлем, ніж буде застелена підлога.

Світла колірна гамма візуально збільшує простір і створює легку обстановку в кухонному приміщенні. Правильно і зі смаком обрана меблі і техніка повністю гармонійно завершать дизайн кухонного простору. Декоративні предмети і аксесуари, такі як кольорові скатертини і серветки, порцеляновий та кришталевий посуд, картини пожвавлять і доповнять вишуканість створюваного стилю.

Вибір стилю кухонного приміщення


Выбор стиля кухонного помещения

До наступного етапу відноситься створення індивідуального стилю кухні. Атмосфера кухонного простору повинна відрізнятися оригінальністю і піднімати настрій домочадців, тому до її створення слід поставитися серйозно:

 • Спочатку слід зробити виміри приміщення, потім перенести пропорційно зменшену мініатюру на аркуш паперу, не забуваючи про виступи, розетки і кути. Це полегшить планування та встановлення кухонного гарнітура. Для зручності можна вирізати з паперу мініатюри предметів меблів і розставити їх за планом. Таким чином, з'являється можливість побачити всю картину інтер'єру майбутньої кухні, а також, в разі необхідності, переглянути створений образ.


План маленькой кухни

 • Для збільшення місткості кухонного простору слід максимально використовувати кути. У них можна розмістити кутові шафи, полички або раковину, які є досить місткими.
 • Скла та дзеркала, використовувані в інтер'єрі маленької кухні, візуально збільшують площу приміщення.
 • При установці кухонного гарнітура не обов'язково звертати увагу на розташування труб і каналізаційного зливу. Раковину для миття посуду можна встановити в будь-якому зручному місці, використовуючи гнучкі труби для подовження.
 • Газова плита не повинна бути встановлена поруч з мийкою, не дивлячись на розташування газової труби: бризки води при попаданні на відкритий вогонь або гарячий конфорки можуть спровокувати небезпечні ситуації. Плита повинна знаходитися на відстані не менше 25 см від вікна, так як потік повітря може погасити полум'я. Якщо в інтер'єрі присутні довгі штори, то слід враховувати ще стільки ж сантиметрів, щоб не виникло займання.

Як зробити маленьку кухню функціональної і затишній


Функциональная маленькая кухня

Всі предмети кухонного гарнітура і необхідна техніка повинні бути зручно розставлені для комфортабельної роботи. Створити функціональну і компактну кухню може допомогти нескладна перепланування приміщення:

 • Якщо кухонні двері відкриваються всередину, б'ється об меблі і займає багато місця, то її можна переважити так, що б вона відкривалася назовні. Так само можна поставити двері - купе, яка допоможе заощадити простір. Але в такому разі її слід встановлювати зовні або сховати під фальш-стіною з гіпсокартону. Двері-ширма дозволить не лише позбутися величезної двері, але і розширити робочий простір.
 • Для візуального збільшення кухонного простору можна зняти двері, що створить плавний перехід у вітальню або іншу кімнату.


Дизайнерские решения для маленькой кухни

Сучасне кухонне обладнання полегшує процес приготування їжі, але, на жаль, на маленькій площі немає можливості встановити всю необхідну техніку. Для того щоб зробити кухню максимально функціональною, можна поступити наступним чином:

 • Всі малогабаритні прилади слід зберігати на стелажах.
 • Прилади, не пов'язані з кухнею повинні бути за її межами. Наприклад, пральну машину можна розмістити у ванній кімнаті.
 • Мікрохвильову піч і духовку рекомендується вбудовувати в настінні шафи.
 • Великий холодильник можна замінити вузьким високим, який нічим не поступається іншим своєю місткістю.


Экономия пространства на маленькой кухне

Після того, як розміщені всі необхідні побутові прилади, слід подбати про зберігання банок, набори каструль, столових приладів, пляшок і ємностей з продуктами. У цьому випадку варто прислухатися до наступних порад:

 • При виборі кухонного гарнітура слід віддавати перевагу наборам меблів з настінними шафами до стелі, які дозволять помістити всю посуд.
 • Необхідно максимально використовувати різні пристосування, які економлять простір стін і підлоги, які є складовими кухонного гарнітура. Наприклад, можна скористатися обертовими кутовими поличками, закритими або відкритими поличками, які розташовані на стіні між робочою зоною та настінними шафами.
 • На кухні повинні знаходитися тільки предмети першої необхідності. Наприклад, рідко використовувану посуд можна зберігати в коробках або в шафі вітальні кімнати.


Расположение мебели в маленьком помещении

Якщо в кухні мало робочої зони, то декілька порад допоможуть вирішити цю проблему:

 • Овальної форми стіл, складаний чи оснащений додатковою висувний стільницею, дозволить збільшити простір для переміщення по кухні.
 • Для збільшення робочої зони можна встановити невелику черепашку з сушаркою.
 • Велике дзеркало, розміщене на стіні, біля якої встановлюється раковина, візуально подовжує простір.
 • Можна замінити дверцята шафок шторками, підібраними в тон колірної гами кухонного гарнітура або встановити ковзаючі дверці.
 • Замість стільців можна встановити маленький кутовий диван, що допоможе розмістити за столом до п'яти чоловік і звільнить простір для переміщення на кухні.

Дизайн маленької кухні, фото:


Стильный дизайн маленькой кухни


Компактное расположение мебели в кухне


Интерьер кухни со столешницей возле окна и маленьким обеденным столом


Рациональное использование пространства: подоконник-столешница, встроенные приборы, вместительные ящики


Небольшое кухонное пространство в квартире-студии


Барная стойка-"остров" в центер кухни