Будинок з газосилікату своїми руками


Дом из газосиликата своими руками

Сучасний ринок пропонує кілька видів матеріалів для будівництва будинків, одним з яких є газосилікатний цегла. Це відносно новий матеріал, що володіє унікальними характеристиками по збереженню тепла в приміщенні і відповідає всім нормативам пожежної безпеки. Але перед тим як побудувати будинок з газосилікату своїми руками, потрібно ознайомитися з його особливостями та рекомендації по роботі з ним.

Які блоки вибрати для будівництва

На відміну від інших стінових матеріалів газосилікатні блоки не є універсальним матеріалом. В першу чергу це відбивається на будівництві стін і перегородок у будинку. Наприклад, для зведення зовнішньої стіни потрібно придбати стіновий варіант, а для внутрішніх робіт застосовуються спеціалізовані перегородкові блоки. Ці два види газосилікатних блоків в першу чергу відрізняються своїми розмірами.


Блоки газосиликатные

Крім розмірів вибір матеріалу залежить і від щільності. І оскільки головним чином газосилікатні блоки характеризуються малою щільністю і використовуються в якості матеріалу для заповнення монолітних або каркасних конструкцій, для будівництва одноповерхового будинку з таких блоків перевагу потрібно віддати матеріалу з щільністю D500.

Зверніть увагу! Безпосередньо перед придбанням блоків важливо розрахувати необхідну кількість матеріалу, щоб в подальшому не вдаватися до використання матеріалу для внутрішніх перегородок в будівництві зовнішніх стін.

Хід роботи по будівництву будинків з газосиликтного блоку


Ход работы по строительству дома

Робота по будівництву будинку з газосилікату своїми руками аналогічна процесу по зведенню стін з інших матеріалів. Але все ж деякий ряд відмінних особливостей у процесі присутній.

  1. Завдяки легкості матеріалу будинку з газосилікату можна будувати на слабонесущих грунтах, без використання поглибленого фундаменту. Незважаючи на це, щоб уникнути розтріскування блоків у разі осідання будівлі, потрібно правильно розрахувати конструкційну формулу міцності останнього.
  2. Для кладки блоків можна використовувати традиційний розчин, але фахівці рекомендують, щоб уникнути перевитрати і в цілях економії придбати спеціалізований клей.
  3. Для запобігання розтріскування блоків при будівництві більш високих стін потрібно використовувати горизонтальне армування (прокладати арматуру краще через кожні 3 ряди блоків). Між першим рядом укладання і фундаментом потрібно обов'язково прокласти шар гідроізоляції.
Зверніть увагу! Для зовнішніх оздоблювальних робіт краще використовувати матеріал, що володіє великим ступенем пропускання вологи. Якщо це не врахувати і обробити фасад звичайною пластиковою вагонкою, стіни будуть постійно сирими і відповідно підвищиться ризик розтріскування блоків взимку.

Укладання блоків

Перші ряди блоків (а саме два укладаються на цоколь) краще скріпити цементним розчином, всі подальші можна класти на клейову суміш. Починати кладку газосилікату потрібно класичним способом. З усіх кутів викладаємо по декілька блоків, вирівнюючи їх рівнем. Так як блоки мають з'єднуючий пази, їх краще зрізати ножівкою, щоб було зручніше підганяти на кутах.

Після установки і вирівнювання газосилікатних блоків на кутах будівлі потрібно натягнути волосінь або нитку, щоб рівніше укласти перші ряди. Багато рекомендують заповнювати пазогребневі шви клеєм. Вони служать повітряною подушкою для збереження тепла у приміщенні. Але на практиці більшість людей вдаються до іншого способу, а саме наносять клей на зовнішню і внутрішню частини шва. Завдяки такому методу, стики стають герметичними, і всередині блоків залишається повітряна подушка.


Зубчатая щетка для клея

Зверніть увагу! Для кращого нанесення і розподілу клею на блок краще скористатися металевої зубчастою теркою.

Для організації перекриття прорізів вікон і дверей використовуються спеціальні перемички з газосилікату. Якщо ви вирішили заощадити на їх придбання, можна використовувати залізний швелер відповідного розміру. Щоб краще розібратися у ході даної роботи, прочитайте статтю "Як класти газосилікатні блоки".

Покрівля

Враховую те, що газосилікат - це легкий і крихкий матеріал, для покриття покрівлі потрібно використовувати також легку конструкцію. В якості матеріалу фахівці рекомендують покрівельний профнастил. Він не вимагає облаштування складною кроквяної системи, що важливо для стін з газосилікатних блоків, на них не буде чинитися сильного впливу в процесі експлуатації.

Утеплення будинку з газосилікату


Утепление дома из газосиликата

Газосилікатні блоки і так будуть дуже вигідні в плані збереження тепла. Але якщо будівництво передбачено в суворому кліматичному поясі, організація додаткової теплоізоляції не завадить. І тому як газосилікатні блоки, незважаючи на всі позитивні сторони, є «примхливим матеріалом» у плані паропроникності, для здійснення теплоізоляції потрібно вибрати відповідний матеріал.

Сьогодні роблять два виду утеплення будинків з такого матеріалу: зовнішнє і внутрішнє.

Зовнішнє утеплення


Наружное утепление

Такий варіант утеплення стін з газосилікату передбачає використання різних матеріалів:

  • Укладання цегли (облицювальний). У цьому випадку від зовнішньої стіни роблять невеликий відступ і викладають стіну в одну цеглину.
  • Утеплення пінопластом або полистеролом. У такому варіанті панелі утеплювача кріпляться спеціальними дюбелями, а зверху штукатуряться вологостійкої штукатуркою.
  • Мінеральна вата. Для такого утеплювача спочатку викладається шар пароізоляції між ним і стіною, а зовні все закривається захисним екраном, який додатково грає декоративну роль.

Внутрішнє утеплення

Такий спосіб утеплення досягається шляхом спорудження гіпсокартонної коробки, всередині якої прокладається утеплювальний матеріал. В якості матеріалу для такого способу утеплення можна використовувати тільки екологічний утеплювач. У деяких випадках таке утеплення виробляють без використання додаткових матеріалів, а тепло зберігається за рахунок повітряної подушки.

Більшість професійних мулярів роботу по будівництву з газосилікатних блоків вважають своєрідним відпочинком, у порівнянні з роботою з іншими матеріалами для зведення стін. Це обумовлено їх великою розміром і легким вагою, завдяки чому будівництво проходить швидше.

Відео

Про те, як зробити ваш будинок з газосилікату теплим і створити комфортний мікроклімат всередині приміщень, ви дізнаєтеся з цього відео.

Про нюанси опалення в газосиликатном будинку розповість даний сюжет.