Будинок з цегли своїми руками

Дом из кирпича своими руками

Всі знають, що будинок починається з фундаменту, але не всім відомо з чого починати, особливо, коли мова заходить про те, щоб побудувати будинок з цегли своїми руками, добротний, міцний і зручний. Оскільки цегляний будинок є досить важкою конструкцією, то й фундамент повинен бути для нього відповідним.

Пристрій фундаменту для цегляного будинку

Те, наскільки потужним буде фундамент, залежить від кількості поверхів будинку. Також пристрій може бути різним, в залежності від того, буде робитися підвал, чи ні. Якщо ні, то можна зробити заглиблений стрічковий фундамент, який буде досить надійним, і захистить стіни від розтріскування при усадці будинку.

Планування

В залежності від кількості поверхів товщина стін може бути різною, так як чим вище будівля, тим більше навантаження припадає на стіни нижніх поверхів. Якщо будинок одноповерховий, то пристрій фундаменту можна спростити за рахунок того, що простінки будуть зроблені з гіпсокартону, під які не потрібно робити зміцнення на ґрунті. Для влаштування ґрунтовних перегородок фундамент буде іншим - під кожну стіну або простінок потрібно заливати свій фрагмент, який буде частиною всього фундаменту.

Розмітка ділянки

Разметка участка

Щоб будинок був правильно розташований, а в процесі будівництва не виникли проблеми, необхідно зробити розмітку на грунті, перенісши на нього схему. Для цього потрібно забити кілочки по кутах майбутнього будинку і в тих місцях, де будуть встановлені простінки. Потім по кілочків натягніть канатик - він буде орієнтиром для риття траншеї, глибина якої залежить від кількості поверхів, і може доходити до 2 м. Перевірте горизонтальність натягнутого канатика водяним рівнем.

Установка опалубки

Возведение ленточного заглубленного фундамента

Фундамент повинен бути вище рівня землі як мінімум на 10-15 см, для цього по краю траншеї уставите опалубку з фанери або дощок. У тому випадку, якщо ділянка нерівний, то мінімальну висоту робимо на самій високій точці. Далі, для того щоб зробити весь фундамент в одній площині, опалубку потрібно доводити по висоті до натягнутого канатика і підперти підпорами.

Зверніть увагу! Чим вище висота опалубки, тим частіше треба ставити підпори, інакше бетон своєю масою розчавить цю конструкцію.

Для виготовлення опалубки найчастіше використовується струганная дошка або фанера, але можна взяти і інший матеріал - головне, забезпечити міцність і не залишати дірок, через які бетон міг би випливати.

Перед заливанням фундаменту на дні траншеї зробіть подушку, насипавши дрібний щебінь, пісок, шаром більше 5 см, і утрамбуйте його. Далі, по всій довжині фундаменту потрібно зібрати і укласти короб з арматури. Його нескладно зібрати самому.

Инструмент для изготовления короба

Для цього потрібно:

 1. Арматура 10-17 мм
 2. Арматура 5-8 мм.
 3. В'язальний дріт.
 4. Кутова шліфувальна машина (болгарка).
 5. Плоскогубці.
 6. Кусачки.

Необхідну кількість арматури можна підрахувати заздалегідь, але, для того, щоб зробити точні підрахунки, необхідно мати відомості про ґрунті і поверховості майбутнього будинку. Можна з упевненістю сказати, що, для того, щоб на пухкому грунті побудувати триповерховий будинок, потрібно враховувати по максимуму - діаметр арматури, так і глибину фундаменту. Для точних розрахунків створені цілі теми, які можна подивитися в інших розділах сайту. Зокрема, рекомендуємо до прочитання статті "Скільки арматури треба на фундамент".

Заливка бетону

Для того щоб фундамент вийшов міцним, потрібно залити фундамент за один прийом, а таку роботу поодинці не зробиш. Тому для виконання цього фронту робіт знадобляться додаткові руки і підвезення бетону міксером, або ж бетономішалка і кілька робітників. Другий варіант більш трудомісткий, але у такому разі господар буде впевнений в тому, що фундамент залитий якісним бетоном.

Приготовление бетонной смеси

При глибині траншеї більше ніж 60 см, можна залити перший шар, накидати в траншею бутові камені, а потім заливати далі. Коли закінчиться заливка опалубки, то для ущільнення бетону добре використовувати глибинний вібратор. Якщо такого немає, то можна взяти товсту палицю, і їй ущільнити бетон, виганяючи з нього повітря. Потім верх вирівнюється кельмою і залишається на місяць для того, щоб бетон набрав міцність.

Приготуємо розчин для кладки

Раствор для кладки кирпича

Найпоширеніші пропорції співвідношення піску до цементу 3:1 і 4:1. Для того, щоб зробити будинок з цегли своїми руками, потрібно перевірити на практиці, який склад буде прийнятний, адже ми не знаємо, наскільки хороший нам продали цемент. Для цього наліпити невеликі кульки, зробивши для них різні пропорції розчину, а після того, як вони повністю висохнуть, розбийте їх молотком. Якщо кулька, зроблений з розчину 3:1 не розсипався, а розколовся, то така суміш підійде.

Виробляємо кладку

Производим кладку

Перед тим як закласти першу цеглину, проведіть роботи з гідроізоляції. Для цього потрібно по всьому цоколю зробити прокладку руберойду в 2 шари. Тепер, починаючи з кутів, можна укладати цеглу та розчин. Для цього нам знадобляться інструменти:

 1. Кельма (кельма).
 2. Молоток-кирка - послужить для відбивання цегли.
 3. Розшивка (для лицьового стіни, якщо не буде додаткової обшивки).
 4. Бульбашковий рівень.
 5. Водяний рівень.
 6. Схил.
 7. Мотузка (шнур).
 8. Правило.
 9. Бетономішалка.

Инструмент для кладки

Може здатися, що в кладці цегли нічого складного немає, але у недосвідчених мулярів нерідко не виходить зробити стіни геометрично правильними. Проте з цим можна боротися! Хоча це довго і виснажливо, але, придбавши практику, далі справа буде йти простіше. Що ж потрібно робити недосвідченому мулярові?

 • Заклавши по кутах перший цегла, перевірте водяним рівнем горизонт, і, якщо потрібно, вирівняйте.
 • Натягніть по верхньому краю цегли мотузку, тільки зробіть це так, щоб він не зрушив з місця.
 • Перевірте, щоб мотузка була добре натягнута і не прогиналася. Пройдіть уздовж неї і переконайтеся в тому, що її відстань від неї до фундаменту дозволить без проблем зробити кладку.
 • Тепер можна прокласти перший ряд, при цьому підбиваючи цегла рукояткою кельми і ретельно вирівнюючи. Слідкуйте за тим, щоб цегла був врівень з мотузкою. Можливо, для цього буде потрібно постукати по ньому кельмою, щоб він виштовхнув з-під себе розчин, або зрушив убік.

Ход работы по кладке стен

 • Якщо кладка зовнішньої частини стіни виконується облицювальною цеглою, то обов'язково треба робити розшивку швів поки розчин не застиг. Це зробить поверхню не тільки красивою, але і захищеною від проникнення в неї вологи.
 • Завершивши кладку першого ряду, пересуньте мотузку аналогічним способом вище, і, не забуваючи про перев'язку, укладіть наступний ряд цегли.
 • Кожен четвертий ряд використовуйте для поперечної перев'язки стіни.
 • Не забуваємо про простінки. Якщо їх планується зробити пізніше, то подбайте про те, щоб була зв'язка з несучою стіною - залиште «драбинку» з цегли, що стирчала з основної стіни, там, де буде виготовлятися простінок.
 • Не захоплюйтеся - дійшовши до певної висоти, зробіть віконні прорізи.

Перевіряючи стан кожного цегли, ви зможете зробити якісну кладку.

Фото

Якщо ви вже зважилися на будівництво цегляного будинку, пропонуємо вам подивитися, яким він може бути.

Двухэтажный дом из кирпича

Дом с подвалом

Большой кирпичный дом с гаражом

Кирпичный дом

Відео

У цьому ролику крок за кроком показаний процес зведення цегляного будинку.