Будинок з металлокаркаса своїми руками

17.01.2021
3 709
Admin

Дом из металлокаркаса своими руками

 1. Переваги каркасного будівництва
 2. Розробка проекту
 3. Фундамент
 4. Каркас будинку
 5. Огороджувальні конструкції - сендвіч-панелі, теплоблоки і збірні конструкції
 6. Зовнішня обробка
 7. Відео

Мрієте побудувати будинок з мінімальними трудовими, тимчасовими і фінансовими витратами, щоб усі поверхні вийшли ідеально рівними і не потрібно було займатися монтажем додаткової теплоізоляції? Як ви поставитеся до того, щоб побудувати будинок з металлокаркаса своїми руками за короткі терміни з відмінними характеристиками? У цій статті ми розповімо саме про цьому виді будівництва приватних будинків, про його переваги перед іншими способами зведення будівель.

Для будівництва будь-яких форм і розмірів з металевого каркаса і легких або збірних сандвіч-панелей знадобиться часу не більше місяця.

Переваги каркасного будівництва

Преимущества каркасного строительства

 • Всі деталі виготовляються на одному заводі за заздалегідь розробленим проектом.
 • При проектуванні відразу робиться точний розрахунок ваги всієї споруди, що дає можливість точно розрахувати фундамент і кількість необхідних матеріалів для його пристрою.
 • Компактні легкі елементи будівлі не потребують оренді великої кількості транспорту для перевезення і значно скорочують терміни будівництва.
 • Немає необхідності використовувати важку техніку при збірці каркаса.
 • Відсутність на будівельному майданчику сміття та відходів.
 • Металлокаркасное будівництво можна проводити в будь-який час, оскільки для стін не використовуються ніякі будівельні розчини, що вимагають час для застигання.
 • Можливість встановлювати великі прольоти без використання спеціальних опорних конструкцій.
 • Монтаж елементів будівлі ведеться тільки з використанням болтових з'єднань.

Розробка проекту

Проект металлокаркасного дома

Вам доведеться зробити вибір між розробкою індивідуального проекту і вже готовими варіантами типових проектів будинків з металлокаркаса. Щоб будинок вийшов міцним і надійним, над проектом повинні працювати висококваліфіковані фахівці, які мають досвід у проведенні інженерних розрахунків конструкцій з металлокаркаса. Послуги таких фахівців обійдуться вам в пристойну суму. Вартість типових проектів і невеликих змін в них набагато нижче.

Фундамент

Легка металева конструкція будівлі не потребує фундаменті підвищеної міцності. Неглибокий стрічковий бетонний фундамент - оптимальний варіант для будівництва будинку з металоконструкцій і сендвіч-панелей. Звичайна проста конструкція з залізобетону здатна витримати навіть двоповерхова споруда. Можна встановити пальово-стрічковий фундамент.

Свайно-ленточный фундамент

На вибір типу підстави впливає насамперед результат геологічних досліджень. Комунікації прокладаються під час закладки фундаменту.

Каркас будинку

Використовувані для складання каркаса металеві профілю проходять на заводах спеціальну обробку способом гарячого оцинкування і покриваються антикорозійними емалями або сумішами. Для будівництва котеджів застосовують тонкостінний або стандартний металопрофіль. Всі елементи конструкції відмінно підходять для внутрішньої і зовнішньої обшивки і монтажу вікон, дверей та перегородок.

Сборка каркаса дома

Для роботи з металоконструкцією не потрібні особливі знання і великий досвід. Всі деталі і отвори виготовляються з особливою точністю. На будівельний майданчик елементи конструкції надходять зі спеціальним маркуванням, нанесеної на заводі, що значно полегшує їх монтаж.

Збірка каркаса будинку проводиться за так званою викрутки технології. Це стало можливо завдяки використанню нового способу виготовлення деталей на заводі. Вам не потрібно буде щось заміряти або відрізати потрібну довжину. Всі елементи суворо прораховані і виготовлені за вашим проектом будинку. У кожної деталі своє місце і своє призначення.

Огороджувальні конструкції - сендвіч-панелі, теплоблоки і збірні конструкції

Коли закінчаться роботи зі зведення металевого каркасу, настає черга установки огороджувальних елементів, з яких і будуть складатися стіни.

Будинок вийде особливо теплим, якщо застосувати збірні конструкції. Зовнішню сторону стіни обшити профлистом і покласти утеплювач. При використанні мінеральної вати необхідно провести монтаж гідроізоляційного шару. Далі слід обшити будинок з внутрішньої сторони дошками і приступити до обробки.

Сэндвич-панели

Сендвіч-панелі складаються з оброблених полімерним покриттям профільованих оцинкованих листів, пінополіуретану або пінополістиролу. Розмір панелей виготовляється за проектом будинку. Готові сендвіч-панелі можна відразу пофарбувати на заводі. Працювати з такими огороджувальними конструкціями швидко і легко. Сендвіч-панелі характеризуються високими показниками стійкості до впливу зовнішнього середовища, гарною вогнестійкістю, екологічністю і прекрасними теплоізоляційними властивостями.

Для каркасних будинків часто використовують новий сучасний матеріал - теплоблоки.

Слои теплоблока

Унікальний склад теплоблока включає в себе утеплювач, а це пряма гарантія економії протягом усього експлуатаційного терміну. Побудований будинок з теплоблоков своїми руками в холодну зиму порадує вас теплом і затишком, а у спекотне літо легкої прохолодою і свіжим повітрям.

Незвичайна поверхню теплоблоков не потребує додаткової обробки, що економить фінанси і час на декоративній обробці. З зовнішньої сторони сену досить пофарбувати в будь-який колір, використовуючи для цього фарбопульт. Металокаркасні будинку із застосуванням теплоблоков можна будувати будь-якої висоти.

Необхідно кожні чотири ряди виконувати горизонтальне армування кладки.

Для кладки теплоблоков використовується спеціальний клей або цементний розчин. Шов повинен бути не більше 5 мм

Зовнішня обробка

Для внутрішньої і зовнішньої обробки будівлі з металоконструкцій можна використовувати практично всі представлені на будівельному ринку оздоблювальні матеріали. Вибір ви повинні робити самі за своїм уподобанням. Найекономічнішим варіантом буде використання для огорожі металоконструкції теплоблоков або сендвіч-панелей. Є бажання надати своєму будинку певної екстравагантності - зробіть обробку стін матеріалом, що імітує натуральний камінь.

Отделка дома натуральным камнем

Використовуючи модульні блоки, ви в будь-який час можете зробити добудову до вже эксплуатируемому будівлі. Будинок з металлокаркаса не дає усадку і здатний витримати навіть 9-ти бальний землетрус. Це одна з самих кращих сучасних конструкцій житлових будівель, що приносять відмінну економію коштів навіть по закінченні будівництва.

Відео

Пропонуємо вам дізнатися більше про даної технології будівництва з цього ролика.

Читайте також: