Будинок з полістиролбетону своїми руками


Дом из полистиролбетона своими руками

Використовуючи сучасні матеріали і технології будівництва, двоповерховий котедж площею до 120 кв. метрів можна побудувати всього за 2,5-3 місяці. Це роботи по зведенню фундаменту, стін, підлогового і стельового перекриття, даху, підведення комунікацій і зовнішня обробка. Саме через стільки часу на вашій ділянці буде підноситися побудований будинок з полістиролбетону своїми руками.

Якщо скористатися послугами будівельної бригади, вам необхідно накопичити близько 1,4 млн рублів. Зайнявшись будівництвом своїми силами, ви заощадите пристойну суму грошей і витратите трохи більше часу. Будівництво з застосуванням полістиролбетону дасть можливість отримати міцний, екологічно чистий, з відмінною шумоізоляцією, теплий і довговічний будинок.

Полістиролбетон - що це?


Материал полистиролбетон

Композиційний матеріал, що складається з портландцементу, спіненого полістиролу в гранулах, піску і спеціальних модифікуючих добавок, полістиролбетоном називається. Характеристики, що дають матеріалу перевагу над іншими сучасними будівельними матеріалами:

  1. Високі показники вологостійкості, морозостійкості, теплонепроницаемости, біостійкості і звуконепроникності.
  2. Відмінні теплоізоляційні характеристики.
  3. Мінімальні показники водопоглощаемости.
  4. Висока міцність.
  5. Нульовий показник усадки.


Структура полистиролбетона

Для будівництва котеджів використовують полістиролбетонні блоки різних розмірів. Для зведення монолітних стін застосовують полістиролбетон, виготовлений на будівельному майданчику за допомогою бетономішалки.

Універсальні властивості матеріалу відмінно підходять для використання на будь-яких етапах будівництва, починаючи із закладки фундаменту й закінчуючи стельових і підлогових перекриттям.

Етапи будівництва

Все починається з придбання ділянки землі та отримання дозвільних документів на його забудову.

Зверніть увагу! Дозвіл можна отримати тільки після того, як буде представлений детальний проект майбутнього будинку з прив'язкою до комунікаційних ліній.

Зведення фундаменту

Для двоповерхового котеджу з полістиролбетону в основному влаштовують фундамент стрічково-пальового типу з якісного залізобетону. Палі поглиблюють на 1,2-1,5 м і розташовують на відстані один від одного в 1 м. По периметру будівлі і під несучими внутрішніми стінами виривають котлован для закладки стрічкового фундаменту, що з'єднує між собою пальові конструкції. На дно котловану засипають щебінь великої фракції і пісок шарами в 10-20 див. Встановлюють арматурний каркас і опалубку. Фундамент піднімають над рівнем землі на висоту до 70 см.


Ленточно-свайный фундамент

Якщо передбачається влаштування підвального приміщення, для основи використовують полістиролбетонні блоки. Обов'язково проводяться всі роботи по гідроізоляції основи. Підведення комунікаційних мереж для подачі води в будинок та виведення стоків необхідно виконати під час монтажу фундаменту. Для цього у фундамент укладаються труби згідно з розробленим проектом. Замість блоків можна зробити заливку стін підвалу полістиролбетоном.

Стіни з полістиролбетону


Строительство стен

Підстава будівлі накривається гідроізоляційним шаром. Для кладки зовнішніх стін використовують блоки розміром в 588х300х188 мм вагою до 17 кг. З таким матеріалом можуть працювати навіть жінки. Зводяться стіни швидко і легко.

Зверніть увагу! Для збільшення жорсткості конструкції будівлі між блоками по горизонталі укладається арматурна сітка. Товщина швів між блоками не повинна бути більше 8 мм

Особлива структура блоків з полістиролбетону не дає їм ламатися на частини при падінні, але легко распиливаться бензопилою або простий ножівкою, а це зручно при кладці стін з віконними і дверними прорізами. Відходи матеріалу мінімальні, що забезпечує додаткову економію фінансів.


Стены из полистиролбетона

Замість кладки блоків можна застосувати метод заливки монолітної конструкції будинку. Унікальний будівельний матеріал відмінно підходить для зведення стін різної конфігурації. Одночасно використовують кілька прольотів знімної опалубки, а роботи починають з заливки кутів. У кожен заливається шар встановлюють арматурну сітку. Стіни з полістиролбетону не вимагають додаткової установки теплоізоляційного шару, що значно економить час та гроші.


Заливка монолитной стены

Стельове перекриття і монтаж підлоги

Для робіт по влаштуванню стельового перекриття використовують метод заливки або виготовляють з полістиролбетону спеціальні панелі. Стеля відразу виходить ідеально рівним, теплоізольованим і міцним.

Монолітне перекриття


Перекрытие из полистиролбетона

Для заливки стельового перекриття знадобиться установка опалубки. Поки буде сохнути стелю, можна приступити до роботи над виконанням стяжки підлоги. Не забувайте про укладання арматурної сітки. Монтаж підлоги з полистеролбетон не потребує укладання теплоізоляції.

Стяжка підлоги


Стяжка пола

Під час роботи обов'язково вивести наверх труби водогону та каналізаційної системи. Розводка води по будинку робиться до того, як підлога буде повністю залитий. Вибір підлогового покриття в будинку з полістиролбетону не має ніяких обмежень. У будь-якому випадку підлога буде сухим і теплим.

Зовнішня обробка

Заощадити пристойну суму на обробці будинку допоможуть популярні сьогодні у багатьох споживачів офактурені полістиролбетонні блоки. Щоб отримати такий блок, на виробництві спеціально зрощують бетон і основні складові блоку. В бетон додають нешкідливі хімічні добавки, що збільшує його проникнення в мікротріщини блоку. Скріплюється з зовнішньою поверхнею, бетон формує відмінного вигляду, самих різних візерунків і кольорів облицювальні плити. Декоративні покриття виглядають надзвичайно красиво і здатні прикрасити будинок будь-якої конструкції.

Найдешевшим варіантом обробки будинку зовні буде звичайна або декоративна штукатурка. Можна використовувати звичайний склад або вже пофарбований в потрібний вам колір. Монтаж сайдинга на стіни з полістиролбетону не вимагає установки профілів, а це теж економія.


Отделка фасада сайдингом

Побудований будинок з полістиролбетону своїми руками не вимагає часу на усадку і практично відразу готовий до оздоблювальних робіт. Навіть при мінімальній товщині стін будівля залишається теплим і міцним. Экономдом буде продовжувати економити ваш сімейний бюджет протягом всього часу проживання в ньому, зберігаючи тепло в холод і прохолоду в спеку.

Відео

Пропонуємо вам дізнатися про особливості оздоблення будинків з полістиролбетону.