Будинок з шлакоблоку своїми руками

17.01.2021
5 713
Admin

Дом из шлакоблока своими руками

 1. Виготовлення шлакоблоку
 2. Розрахунок кількості шлакоблоків
 3. Технологія будівництва
 4. Починаємо будувати
 5. Відео

Шлакоблок став досить поширений не тільки з-за того, що цей будівельний матеріал недорогий, але і завдяки своїм чудовим теплоізоляційними властивостями, однак, він придатний лише для невеликих споруд з причини невисокої несучої здатності побудованої конструкції. Будуючи будинок з шлакоблоку своїми руками, можна виготовляти цей будівельний матеріал в домашніх умовах, прямо на будівельному майданчику за допомогою нескладного пристрою, що також є ще одним його гідністю.

Виготовлення шлакоблоку

Изготовление шлакоблоков

Зробити шлакоблок не представляє складності. Для цього потрібні:

 • Вода.
 • Пісок.
 • Шлак.
 • Цемент М-500 (можна використовувати М-400, але його потрібно на 10 - 15 відсотків більше).
 • Пластифікуюча добавка (якщо вимагається додаткова міцність).
 • Виброформовочная машина.

Виды шлакоблоков

Виготовити шлакоблок можна і без використання механізмів, тільки це нерентабельно при великих обсягах виробництва, так як це важка фізична праця, який займе багато часу.

Шлакоблок, виготовлений без ущільнення вибромашиной, має меншу міцність, і найчастіше використовується для будівництва нежитлових приміщень.

Станок для изготовления шлакоблока

Для отримання якісного шлакоблоку важливо дотримуватися пропорції.

1 варіант:

 • Сіяний шлак дрібної фракції - 9 частин.
 • Цемент - 1 частина.
 • Вода - половина об'єму цементу.

2 варіант:

 • Граншлак - 4 частини.
 • Дрібний відсів - 4 частини.
 • Цемент - 1 частина.
 • Вода - половина від об'єму цементу.

Розрахунок кількості шлакоблоків

Расчет шлакоблоков

Для того щоб порахувати, скільки шлакоблоків потрібно додому, важливо точно знати, якої товщини будуть стіни. Ці дані можуть відрізнятися в різних регіонах, оскільки чим холодніше клімат, тим швидше промерзне стіна, і тому вона може бути навіть 60 см. Для тих людей, які не планують багатоповерхове будівництво, в багатьох випадках досить зробити стіну товщиною 20 см, і утеплити її 10 сантиметровим шаром пінопласту. В такому випадку витрата шлакоблоків буде в 3 рази менше. Важливо розібратися в будівельній термінології:

 • Пів каменя - це насправді не половина блоку. Тут враховується товщина - в нашому випадку вона 20 див.
 • У камінь. Це довжина блоку (в нашому випадку 40 см).
 • Півтора каменю (20+40=60 см).
 • Два каменю (40+40=80 см).

Таким же чином вважається і цегла, виходячи з його габаритів.

Розрахуємо найпоширеніший варіант будівництва будинку, має ширину стіни 40 див.

Візьмемо для прикладу будівля з розмірами 9×7, і висотою в 3 м. Площа каменя, що має розміри 0,2×0,4 м становить 0,08 м2. Тепер підрахуємо витрати блоків на квадратний метр стіни. Для цього 1 м2 розділимо на площу каменю (0,08 м2), і отримаємо 12,5 шт. Оскільки стіна буде складатися з двох рядів блоків, то їх кількість подвоюється - 12,5×2=25 шт.

Тепер підрахуємо загальну довжину стін: 9+7+9+7=32 погонних метра.

Для обчислення площі помножимо отриману цифру на плановану висоту будинку - в нашому випадку це 3 м.

32×3=96 м2.

Знаючи витрату блоків на 1 м2 (25шт), перемножимо отримані результати:

96×25=2400 шлакоблоків.

У такому підрахунку не враховані дверні та віконні прорізи, але не поспішайте віднімати їх площа загального результату. Чому? Тому що шлакоблок досить крихкий матеріал, і при транспортуванні і вивантаженні у вас неодмінно буде бій. Крім того, роблячи дверні та віконні прорізи, блок потрібно буде різати, в результаті чого його друга половинка може стати непридатною, так як центральна перегородка залишається на першій (при конструкції блоків з двома виїмками). Так що, якщо ви купите стільки блоків, скільки в точності має піти додому, то вам їх не вистачить.

У тому випадку, якщо цей будівельний матеріал будете виготовляти самі, то завжди зможете доробити відсутню кількість блоків, тільки пам'ятайте, що їм потрібен час, для того, щоб набрати міцність.

Технологія будівництва

Технология строительства

Тепер розглянемо, як зробити будинок з шлакоблоків, дотримуючись технологічний процес. У цього матеріалу є істотний недолік - він дуже добре вбирає воду, яка послаблює здатність блоку нести велике навантаження. Тому фундамент потрібно робити вище (до 70 см над землею), будувати в суху погоду, і відразу ж товстим шаром розчину, не менше 2 см, обштукатурити побудований будинок і накрити дах. Найчастіше проблеми з термінами будівництва не виникає, так як завдяки правильної геометричної форми, однаковим розмірами, і великим габаритам блоків стіни зводяться дуже швидко.

Починаємо будувати

Як робити фундамент під будинок з шлакоблоків - це окрема тема, з якою можна ознайомитися в окремому розділі. Після того як фундамент схопиться, можна робити цоколь, але починати кладку стін можна лише через 4 тижні. Саме стільки часу буде потрібно бетону, щоб набрати міцність.

Під цоколем і над ним потрібно зробити якісну гідроізоляцію. Нарешті настав час, коли можна почати кладку. Починати потрібно з кутів, тому що інакше стіни можуть бути нерівними. Для цього в кожному куті покладіть по одному шлакоблоку, і вирівняйте горизонт водяним рівнем, а вертикальність краще перевірити схилом, або будівельним рівнем.

Кладка стен из шлакоблока

Тепер від одного кута до іншого натягніть мотузку, так, щоб вона проходила по зовнішньому куті каменю. При кладці уважно стежте за тим, щоб кожен новий покладений камінь не зрушив її, інакше весь ряд вийде кривої.

Використовується Для кладки звичайний цементний розчин, якого не повинен бути товстий шар. Достатньо 1,5 см, тому що інакше стіни будуть більш холодними, так як розчин не є теплоізолятором.

Якщо ця кладка перша у вашому житті, то буде потрібно більше часу для вирівнювання блоків, що стає проблемою при користуванні звичайним розчином, так як він швидко тужавіє, і перестає бути пластичним. У такому випадку рекомендується застосування спеціального пластифікатора, уповільнює застигання розчину, інакше кожен неправильно укладений блок доведеться знімати, прибирати старий розчин і нанести новий.

Для роботи вам знадобиться:

 • Гумовий молоток (для того, щоб постукувати по блокам).
 • Кельма.
 • Кельма.
 • Ліси (працювати на драбині дуже незручно).

Не забуваємо про віконні прорізи, які потрібно зробити на певній висоті і перекрити бетонними перемичками. Самий останній ряд зміцніть армопоясом, тому врахуйте його висоту при кладці.

Закінчивши роботи зі стінами, не затягуйте з дахом! Повторимося: цей матеріал не дружить з вологою.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик про кладці шлакоблоку.

Читайте також: