Будинок зі шпал своїми руками


Дом из шпал своими руками

У селах і селищах, розташованих поблизу залізничних магістралей, часто можна побачити будинки, побудовані з шпал. Для сімей з маленьким бюджетом побудований будинок з шпал своїми руками є єдиною можливістю придбати своє житло. Незвичайні за своїм зовнішнім виглядом будівлі володіють відмінною теплоємністю, тривалим терміном експлуатації, високим показником стійкості до гризунів, бактеріям і низькою вартістю.

Оброблені креазотом шпали не є ідеальним будівельним матеріалом з-за своїх канцерогенних властивостей, що негативно впливають на здоров'я людей. Якщо добре продумати і дотримуватися технологію споруди, а також проведення робіт по обробці стін та фасаду, негативний вплив креазота знизиться до мінімального показника.

Вибір матеріалу


Шпалы для строительства

Купити шпали, придатні для будівництва, можна в організації, що займається ремонтом залізничних шляхів і розташованої недалеко від будівельного майданчика. Придбання матеріалу безпосередньо без послуг перекупників допоможе вам ще на порядок знизити витрати на зведення будинку. Для будівництва житлових будинків придатні шпали, колишні в експлуатації більше 50 років.

Зверніть увагу! Для будинку необхідно купувати шпали, колишні у вживанні, омиті багаторічними дощами, неодноразово висушені сонцем, обдутые вітром і вже віддали більшу частину креазота землі. Вони мають дуже слабкий запах.

Для будинку розміром 8 м на 10 м знадобиться до 200 дерев'яних просочених шпал типу 2, середня ціна яких у відділеннях залізниці близько 2 $. Настав час дізнатися, як побудувати будинок з шпал, щоб конструкція вийшла міцною і надійною.

Поетапна інструкція будівництва будівлі з шпал


Строительство дома из шпал

Перш ніж приступати до будівельних робіт, необхідно ретельно підготувати в потрібній кількості будівельний матеріал, кріпильні деталі. Необхідні матеріали:

  • Для фундаменту - щебінь, пісок, арматура, цемент, гідроізоляційний матеріал.
  • Для стін, підлоги, стелі - старі шпали, металеві штифти, пакля, дошки, теплоізоляційні та гідроізоляційні матеріали, будівельні скоби.


Материалы для возведения дома

  • Вікна, двері, покрівельний матеріал.
  • Для обробки - цементний розчин, шпаклівка, фарба.

Етап №1. Підготовка будівельного майданчика і закладка фундаменту. Для будинку з шпал не потрібно зводити фундаменти підвищеної міцності. Досить вирити траншею під стрічковий фундамент по периметру будівлі і під внутрішніми несучими стінами. На дно засипати шарами по 10 см щебінь і пісок. Встановити опалубку і арматурний каркас.


Заливка фундамента под дом

Висота фундаменту над поверхнею землі повинна бути 50 див. Приготувати розчин з щебеню, піску і цементу. Залити фундамент. При заливці верхнього шару необхідно встановити кріпильні болти діаметром до 40 мм на відстані метра один від одного. Підстава будинку повинна відстоятися мінімум два тижні.

Етап №2. Зведення стін. Укласти на підставу гідроізоляційний шар, клоччя і приступити до монтажу першого ряду шпал. Розмістити шпалу поруч з фундаментом і відзначити місця свердління отворів під болти. Зробити отвори і укласти шпали на фундамент. Кріплення болтами допоможе зробити конструкцію міцною і стійкою.

Для кріплення наступних рядів використовувати металеві скоби. Обв'язка будинку по діагоналях металевою смугою додасть будовою додаткової жорсткості.

При будівництві будинку з шпал своїми руками можна робити вертикальну і горизонтальну кладку. Такий підхід дозволить заощадити час на розрізання шпал на потрібні шматки. Зміцнення верхньої частини дверних і віконних прорізів робиться за допомогою горизонтальної кладки шпали.

Зверніть увагу! Не використовуються шпали для зведення внутрішніх стін і перегородок.

Для кріплення кутів будинку бажано використовувати технологію будівництва дерев'яних будинків. Якщо ви не знайомі з такою технологією, краще запросити фахівця. Кутові шпали додатково кріпляться металевими косинцями. Між шпалами обов'язково укладається клоччя. В якості ущільнювача використовувати суміш соломи, тирси та глини. Перш ніж приступити до кладки останнього ряду, встановити кріпильні деталі для монтажу кроквяної ферми.

Етап №3. Монтаж даху будинку. Кроквяна система виготовляється так само, як і для будівель з інших будівельних матеріалів. Не забувайте укласти шар утеплювача і гідроізоляції. Покрівельний матеріал вибирайте виходячи зі своїх можливостей. Найпростішим варіантом буде монтаж шиферних листів.


Шиферные листы для крыши

Етап №4. Внутрішня обробка стін і підлогове покриття.

  1. Перший шар - рідке скло. Їм покривають всі стіни, ретельно обробляючи щілини. Обов'язково дати просохнути.
  2. Другий шар-гідроізоляційна плівка, укладена внапуск.
  3. Третій шар - дранка або кладочна сітка.
  4. Четвертий шар - шпаклівка чи мазанка з глини з соломою.

Роботу над підлогою починають після того, як будуть закінчені опоряджувальні роботи по стінах. Пол і стельове перекриття обов'язково покривають шарами теплоізоляції і гідроізоляції. Стеля можна зробити таким же, як і стіни або покрити гіпсокартоном. Для підлоги краще всього підійде дерев'яне підлогове покриття.


Обустройство пола в доме из шпал

Етап №5. Зовнішня обробка. Будинок зі шпал своїми руками без зовнішньої обробки виглядає не зовсім естетично. Штукатурка для зовнішнього оздоблення зовсім не підходить. Оштукатурені стіни не будуть випускати залишки випаровування креазота з шпал, і тоді в будинку буде некомфортно жити. Для обробки використовують металевий або вініловий сайдинг.


Отделка дома виниловым сайдингом

Ось і завершилося будівництво будинку з шпал. Навіть у такому будинку можуть бути встановлені всі комунікаційні системи. Воду в будинок доведіть розташованого на ділянці абіссинського колодязя або свердловини. Монтаж електричної мережі проводите з використанням спеціальної алюмінієвої гофрованої труби. Септик на ділянці можна побудувати своїми зусиллями.

Власники будинків з шпал відзначають їх особливу теплопровідність і прекрасну стійкість при різних природних катаклізмів. Головне для будівництва - вибирати цілі шпали і якісно виконувати всі етапи будівництва.

Фото


Двухэтажный дом из шпал


Дом, возведенный из шпал


Дом с шиферной крышей


Дачный домик

Аліна Нестерова 03.07.14 18:19
Побудувати будинок з шпал це хороша ідея. Принаймні не треба буде сильно витрачатися на покупку матеріалу, при умови що шпали вдасться дістати даром.

Антон Іванов 03.07.14 18:23
У мене будівництво будинку з шпал не викликала ніяких труднощів. Навіть здалося набагато легше, ніж якщо будувати будинок зі звичайних колод. Так що не бачу підстав боятися будувати будинок з шпал своїми руками.

Анатолій Некрасов 04.07.14 14:04
Якщо б хтось коли-небудь мені сказав що у мене на дачній ділянці буде стояти будинок з шпал, я б не повірив, а зараз у мене в самого стоїть такий будиночок. Він вийшов цілком придатним для проживання і що найголовніше, обійшовся мені майже за дарма. В мене знайомий працює в сфері залізниць і як те, коли в нашому районі міняли шпали, запропонував мені їх, просто так. Я звичайно ж взяв, але куди подіти ще не думав а сусід підкинув ідею, мовляв навіщо тобі купувати брус для дому, коли цілком можна використовувати для будівництва будинку ці самі шпали. Ідея мені сподобалася і я почав будівництво. Труднощів не зазнав, в будівництві будинку з шпал немає нічого складного. Ну а той факт, що будинок вийшов безкоштовним і гарним, звичайно ж радує душу мені досі. А так як шпали в хорошому стані і ще оброблені, думаю цей будинок простоїть у мене довго. навіть онукам дістанеться в ідеальному стані.

Статті по темі