Будинок з сип панелей своїми руками

Дом из сип панелей своими руками

Жителі Європи і Північної Америки вже більше п'ятдесяти років використовують конструкційні теплоізоляційні сендвіч панелі для будівництва міцних, теплих, довговічних і екологічно чистих будинків. Останнім часом будинки з сип панелей, побудовані за канадською технологією, стали користуватися популярністю і в нашій країні. Сьогодні велика кількість будівельних компаній пропонує свої послуги зі зведення таких будівель. Звичайно, для будівництва будинку можна найняти представників однієї з цих численних фірм, проте можна зробити будинок з сип панелей своїми руками. Самостійна збірка будинку істотно знизить вартість 1м2 будівлі, при цьому не буде завдано шкоди його якості.

Преимущества домов из сип панелей

Будинки з сіп панелей мають безліч переваг, однак ми виділимо найбільш значимі з них:

 • Будинки з сіп панелей відрізняються високим ступенем теплоізоляції, тому витрати на опалення будинків з конструкційних теплоізоляційних сендвіч панелей значно нижче витрат на опалення дерев'яних, бетонних або кам'яних будинків.
 • Хороша звукоізоляція гарантує надійний захист від зовнішнього шуму.
 • Споруди такого типу мають підвищений запас міцності і тривалий термін експлуатації, який не може перевищувати 100 років.
 • Завдяки простим принципом стикування сіп панелей будинку дуже швидко монтуються, при цьому ідеально рівні стіни і кути дуже добре піддаються обробці.
 • Ймовірність того, що будинок з сип панелей дасть усадку, дуже мала.
 • Матеріал, з якого виконані сіп панелі, не схильний до процесу гниття і не пошкоджується комахами. Крім цього у складі матеріалу відсутні шкідливі речовини, які здатні завдати шкоди здоров'ю проживаючих в будинку людей або завдати шкоди навколишньому середовищу.

Область застосування будинків з сип панелей

Область применения домов из сип панелей

Канадську технологію однаково успішно застосовують для будівництва нерухомості будь-якого типу. На сьогоднішній день з сіп панелей зводять:

 • Дачні будиночки, заміські котеджі.
 • Будівлі для офісів.
 • Готельні комплекси, туристичні бази.
 • Ресторани, бари, кафе.
 • Складські приміщення, цехи та багато іншого.

Попередні роботи

Перше, що потрібно зробити перед початком будівництва - скласти проект майбутнього будинку. Якщо створити проект самостійно не виходить, то можна вдатися до допомоги фахівців. Крім того допустимо використовувати типові проекти, які представлені на різних Інтернет-ресурсах, або адаптувати ці проекти під свої вимоги, внісши необхідні корективи.

 • Не менш важливим є придбання необхідного інструменту. При цьому настійно рекомендується відмовитися від покупки неякісного інструменту, оскільки це може призвести до різних непередбачуваних негативних наслідків.
 • Неухильне дотримання правил техніки безпеки збереже ваше здоров'я в цілості й допоможе якісно та у встановлений термін виконати будівельні роботи в повному обсязі.

Етапи будівництва

Монтаж сип панелей

 1. Зведення фундаменту є обов'язковим початковим етапом в процесі будівництва будь-якої будівлі чи споруди. Будинок з сип панелей має відносно невелику вагу, тому в більшості випадків під таку споруду доцільно зводити фундамент на гвинтових палях. Перевага фундаменту даного типу в тому, що його будівництво займає не більше двох днів, при цьому проведення монтажних робіт можливо навіть при негативній температурі повітря. Ще один позитивний момент використання фундаменту на гвинтових палях в тому, що його вартість є досить низькою порівняно з вартістю будівництва інших типів фундаментів.
 2. Після закінчення робіт, пов'язаних з облаштуванням фундаменту, слід переходити до його гідроізоляції. Для цього використовують руберойд, який потрібно укладати в два шари.
 3. Далі необхідно укласти обв'язувальний брус, який буде служити підставою для підлоги. Укладання здійснюється на оголовки гвинтових паль згідно попередньо створеної креслярської документації.
 4. На наступному етапі монтуються сіп панелі, що виконують роль підлогового покриття. Гідроізоляцію панелей забезпечує нанесений на їх зовнішню сторону шар бітумної мастики. Панелі необхідно розкласти по всьому периметру майбутньої будівлі і зростити по ширині і довжині за допомогою з'єднання з обв'язувальним брусом за допомогою міцного і непомітного з'єднання типу «шип-паз». Перед процесом зрощування кожен паз сіп панелей обробляється однокомпонентним пінополіуретановим герметиком. Додатково зафіксувати конструкцію допомагають саморізи, які потрібно вкручувати з кожної сторони з'єднання. Коли перекриття остаточно зібрані на їх торці слід нанести однокомпонентний пінополіуретановий герметик, після чого зовнішні частини сіп панелей обшиваються дерев'яними дошками.
 5. Після виконання описаних вище дій можна починати збирати стіни першого поверху будинку. У першу чергу треба здійснити монтаж горизонтального каркаса стін по фундаменту, тобто нижню обв'язку стін. При цьому роботи необхідно виконувати з особливою ретельністю, суворо дотримуючись монтажної схеми, від якої не можна відхилятися. Будь-які неточності на даному етапі будівництва можуть привести до серйозних проблем в подальшому. Встановлювати сіп панелі, які будуть виконувати роль стін будівлі, можна тоді, коли готова нижня обв'язка. Спочатку встановлюються кутові панелі, після них здійснюється кріплення інших стійок і панелей (монтаж проводиться від першої кутовий панелі і ведеться в двох напрямках, до другої кутовий панелі). У процесі складання кожна знову встановлюється панель повинна контролюватися спеціальним вимірювальним інструментом - будівельним рівнем, що дозволяє визначити величину відхилення сіп панелі від вертикальної або горизонтальної лінії і в разі необхідності скоригувати її положення.
 6. Після цього верхні вибірки сіп панелей обробляються однокомпонентним пінополіуретановим герметиком, потім здійснюється закладка верхньої обв'язки.
 7. Далі настає черга установки міжповерхового перекриття. Для цього по всьому периметру будівлі на панелі першого поверхах монтуються сіп панелі, з попередньо нанесеним на них шаром однокомпонентного пінополіуретанового герметика, що виконують роль міжповерхового перекриття (також, як і на першому поверсі).
 8. Стінові панелі другого поверху монтуються та кріпляться між собою за аналогією зі стіновими панелями першого поверху будівлі. Іноді прольоти кімнат можуть мати великі розміри. У цьому випадку міжповерхові перекриття найкраще посилити брусом з клеєного шпону (LVL брус), який в подальшому може бути схований за допомогою декоративної обробки стелі, під гіпсокартонними листами або під підвісною стелею.
 9. Роботи по установці даху є завершальним етапом будівництва будинку. Слід зазначити, що зведення даху здійснюється без кроквяної системи, тому що сіп панелі володіють істотним запасом міцності, завдяки якому вони здатні витримувати високі зовнішні навантаження. Принцип з'єднання панелей для даху залишається таким же, як і принцип з'єднання панелей перекриттів. При цьому немає необхідності застосовувати пароізоляційні та гідроізоляційні матеріали, т. к. сіп панелі володіють хорошими пароізоляційними і теплоізоляційними властивостями.
 10. Після зведення даху можна починати монтувати покрівельне покриття, яке може складатися з будь-яких покрівельних матеріалів, обмеження в даному випадку відсутні.
 11. Віконні прорізи також можуть мати будь-яку форму і розмір - це ще одна суттєва перевага будівель з сіп панелей.
 12. Проведення в будинок з сип панелей інженерних комунікацій може здійснюватися паралельно з внутрішніми оздоблювальними роботами.

Возведение дома