Будинок з твинблока своїми руками

17.01.2021
2 398
Admin

Дом из твинблока своими руками

 1. Виробництво
 2. Переваги твинблока
 3. Порядок проведення робіт
 4. Кладка твинблока
 5. Як наносити клей
 6. Вирівнюємо стіну
 7. Оздоблення фасаду
 8. Відео

Твинблок - це високотехнологічний будівельний матеріал, який набуває все більше популярності. Завдяки компонентам, що входять до його складу і простоті роботи, будинок з твинблока своїми руками можна побудувати, не маючи особливих навичок. Головне, щоб був необхідний матеріал та інструменти для роботи.

Виробництво

Строительный материал твинблок

Твинблоки здійснюються за всіма стандартами будівельних технологій. Кожен блок в обов'язковому порядку проходить автоклавную обробку. Проводиться вона при температурі 180°С і обов'язково під тиском, що становить 12 атмосфер. Завдяки таким процесам матеріал набуває високу міцність за рахунок стабілізації структури пор.

Переваги твинблока

Міцність. Завдяки конструктивній щільності матеріалу (В3 або B5), твинблоки вони застосовуються для зведення несучих стін. Можна сміливо зводити будівлю в 2-3 поверху і використовувати для перекриття бетонні плити. Якщо ж використовувати каркасно-монолітний варіант, то ви цілком зможете зводити високі стіни.

Двухэтажный дом из твинблока

Теплоізоляція. Завдяки матеріалам входять до складу, а також пористій структурі блоків, ви значно підвищите експлуатаційні характеристики будівлі. Так, взимку ви будете менше витрачатися на опалення, тому що будинки з твинблока тепло тримають набагато краще.

Крім цього літа стіни з такого матеріалу не будуть сильно прогріватися під прямими променями сонця, і усередині приміщення буде хороший мікроклімат для комфортного проживання.

Легка обробка. Твинблоки дуже легко обробити і надати їм необхідну форму механічним способом. Їх просто розрізати звичайним домашнім інструментом, завдяки чому при укладанні ви зможете надати їм необхідну конфігурацію, а будівлі архітектурну виразність.

Строительство дома из твинблока

Крім позитивних сторін у зведенні стін, ви не зустрінете особливих перешкод і при внутрішніх роботах. Так, для прокладки каналів електропроводки вам знадобитися тільки шліфмашинка з відрізним кругом.

Пожежобезпечність і морозостійкість. Склад твинблоков - це негорючі матеріали, які мають 1 ступінь вогнестійкості. А стійкість до низьких температур забезпечує капілярно-пористу будову, це дозволяє будувати будинки навіть в самих суворих північних районах.

Разновидности твинблока

Екологічність і звукоізоляція. При виробництві твинблоков не використовуються хімічні речовини або важкі метали, які заборонені для будівництва житлових будинків санітарно - епідеміологічними нормами. Також стіни або перегородки з таких блоків надійно захистять вас від зайвих шумів, це можливо завдяки використовуваним матеріалам та їх структурі.

Легкість робіт. Твинблоки легені, а це значить, що значно спрощується процес доставки та переміщення блоків на будівельному майданчику. З'єднання, яке здійснюється завдяки конструктивній особливості (паз-гребінь), проводитися швидше і легше. Всі ці якості прискорюють весь процес спорудження будівель.

Підвівши риску під усіма вищеописаними якостями, можна сміливо говорити, що твинблоки об'єднали в собі властивості декількох матеріалів:

 • вогнетривкість і міцність бетонних виробів;
 • екологічні якості та зручність в обробці, які притаманні дереву;
 • теплові якості і легкість ( можна не використовувати при будівництві додаткові теплоізоляційні матеріали).

Порядок проведення робіт

Як і при використанні інших матеріалів, будувати будинок з твинблока своїми руками потрібно з підготовки фундаменту. Для зведення стін з таких блоків добре підійдуть монолітний або стовпчастий варіанти.

Обидва варіанти досить економічні, не вимагають залучення спеціальної техніки і призначені в основному для легких споруд. Стовпчастий варіант організується шляхом симетричного розміщення по периметру будови бетонних стовпів. Між ними потрібно прокласти цегляну кладку.

Установка столбов для фундамента

Один мінус такого фундаменту - це неможливість облаштування підвального приміщення.

Облаштування стовпчастого фундаменту неможливо на рухливих грунтах, це потрібно врахувати і перед початком робіт провести перевірку місця їх наявність.

Монолітний фундамент також добре підійде для будівництва будинку з твинблока, його можна облаштувати практично на будь-якому грунті і без використання спецтехніки.

Кладка твинблока

Кладка блоков

Спочатку на фундамент укладається шар гідроізоляції. Починати кладку потрібно з кута. Наносимо на гідроізоляцію шар розчину (7-12 см) і встановлює кутові блоки. Таким чином потрібно зробити всі кути несучих стін. Потім, натягнувши між ними контрольний шнур, викладається перший ряд. Рівність кладки потрібно контролювати за допомогою рівня.

Перший ряд закладки найважливіший і від нього залежить весь процес будівництва. Для правильності кутів використовуйте будівельний куточок, а сам перший ряд потрібно виконати з невеликим «випаданням», тобто висунути кладку на 10 см в зовнішню сторону.

Після укладання перших двох рядів треба дати їм просохнути, і тільки після цього приступати до подальшої кладці. Важливо зауважити, що перші ряди обов'язково потрібно укласти на цементний розчин, а для наступних робіт слід використовувати спеціалізований клейовий склад.

Оконные проемы в доме из твинблоков

Для організації віконних і дверних прорізів використовуються вставки або інші підручні матеріали.

Як наносити клей

Нанесение клея

Правильно наносити клей потрібно нерівними шарами. Це можна зробити звичайним шпателем або спеціальним зубчастим. Шар клею повинен покривати всю поверхню твинблока і його торцеву частину. Для кращої фіксації товщина шару клею, що наноситься, повинна бути не менше 2-4 див.

Вирівнюємо стіну

Навіть при роботі з легким і ідеально рівним матеріалом вам не вдасться зробити ідеально рівну стіну. Кожний ряд буде утворювати 2-3 мм нерівностей, які будуть збільшуватися з кожним рядом. Але впоратися з такою проблемою при будівництві будинку з твинблоков можна за допомогою звичайної шліфувальної машини або електрорубанка.

Краще перевіряти і виправляти нерівності кладки після кожного третього ряду. Це дозволить заощадити на клейовому складі при подальшій роботі.

Оздоблення фасаду

Облицовка дома кирпичом

Оздоблювальні роботи можна проводити при використанні будь-яких матеріалів (цегла облицювальна). Можна також використовувати та інші види облицювання з механічним кріпленням (сайдинг, вагонка).

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, присвячений будівництву з твинблоков. У відео йдеться про будівництво лазні, але все одно ви зможете почерпнути інформацію, яка напевно стане в нагоді вам.

Читайте також: