Будинки з пінополістиролу своїми руками


Дома из пенополистирола

Спочатку пінополістирольні елементи застосовувалися виключно для зведення стін. Сьогодні цю технологію все частіше використовують комплексно в будівництві всієї будівлі, а також для монтажу дахів і перекриттів.

Стіни з пінополістиролу


Стены из пенополистирола

Будівництво будинків з пінополістиролу не складніше, ніж гра в кубики. Спочатку між собою з'єднуються пінополістирольні фасонні "кубики". У внутрішній простір вкладають армуючу конструкцію і заповнюють її бетоном. Пінополістирол являє собою опалубку, і разом з цим є термоізоляцією для стін.

Компоненти для будівництва стін


Компоненты для строительства стен

При висоті - 2.5 дм довжина елемента для спорудження стін може становити 1 - 2 м. Товщина зовнішніх стін - 0.5 дм. Між собою стіни в будинку з'єднуються перемичками з пінополістиролу. В бічних стінах через кожні 0.5 дм розташовуються вертикальні жолоби, що спрощує обрізку елементів. Іноді зовнішні стіни потовщені до 1 дм, що підвищує їх термоізоляційні якості. Фасонні "кубики", у яких стінки потовщені до 2 дм, рекомендовані для будинків без опалення. У продажу для будівництва будівель з пінополістиролу є фасонні кутові компоненти та елементи для спорудження криволінійних поверхонь. З елементів для стін зводять, як правило, зовнішні стіни. Дешевше виконати фундамент з бетонних блоків. Враховуючи теплоізоляційні властивості, пінополістирольні елементи рекомендується використовувати при будівництві стін підвалів. З фасонних пінополістирольних елементів, як правило, не роблять внутрішні перегородки. Їх споруджують з традиційних матеріалів, що володіють хорошою звукоізоляцією.

Оздоблення будинків з пінополістиролу


Отделка домов из пенополистирола

Зовнішню штукатурку можна класти тільки після спеціальної підготовки стін. Необхідно протерти стіни наждачним папером або теркою, яка працює за тим же принципом, що і звичайна терка для овочів. Це підвищить адгезію штукатурки. Як правило, на пінополістирол кладуть штукатурку з армуючої сіткою. Крім цього, стінку можна обмурувати стіновий або клінкерною плиткою фасадною цеглою. Зсередини можна покласти гіпсову штукатурку (укладають «по-мокрому») або гіпсокартонні плити.

Вентиляція

Чимало побоювань породжує герметичність будівель з пінополістиролу. У будинках з пінополістиролу водяна пара майже не пропускається, тому стіни не "дихають". Якщо вентиляція не працює, то може виявитися, що надлишки вологи конденсується на вікнах, а часом і на укосах. Виходить, що вогкість конденсується на холодній поверхні. Краще всього, у всіх приміщеннях будинку з пінополістиролу влаштувати персональну вентиляційну систему, а в вікна вмонтувати спеціальні вентилятори. Найбільш ефективним, хоча і дорогим рішенням буде механічна вентиляція з нагнітанням тепла, або з рекуператором.

Переваги будинків з пінополістиролу


Достоинства домов из пенополистирола

  1. Стіни нескладно спорудити в поодинці. Головна умова - це правильна адаптація проекту до технології будинків з пінополістиролу. Економія на сторонньої робочої сили - прекрасне рішення для тих, у кого немає зайвих грошей, але є вільний час і сили для роботи. Елементи будинку легкі, отже, допомогти зможуть навіть діти. Виробники поширюють безкоштовне навчання: диски, касети з інструктажем та інструкції в друкованій формі.
  2. Будівлі з пінополістиролу досить теплі. У деяких випадках можна обійтися навіть без додаткового опалення (зрозуміло, в південних широтах).
  3. Технологія будинків з пінополістиролу не передбачає архітектурних обмежень - наприклад, стінки можуть бути криволінійними і напівкруглими.
  4. Пінополістирольні компоненти дуже легкі, таким чином, відсутні проблеми з їх перенесенням і вивантаженням. Елементи монтуються "насухо", тому на будівельному майданчику немає сміття.


Дом из пенополистирола отделанный искусственным камнем


Отделка дома из пенополистирола пластиком