Будиночок для колодязя своїми руками


Домик для колодца своими руками

Якщо вам набридло, що ваш колодязь потрапляє всякий непотріб, облетіли листя, комахи, атмосферні опади у вигляді кислотних дощів, то настав час встановити над вашим джерелом води своєрідний будиночок, а простіше кажучи - дах. Такі будиночки є у продажу, але пішовши на ринок, ви переконаєтеся: те, що дешево - дуже нетривко і ненадійно, а те, що добре і якісно - досить дорого. Вихід залишається один - побудувати будиночок для колодязя своїми руками - адже складного тут нічого немає.

Вибір матеріалів

Для будівництва колодязного будиночка знадобляться:

 • Брус 50х100 і 50х50
 • Колода для веретена
 • Дошка для обшивки
 • Залишки дерев'яної вагонки або блокхаус
 • Металевий прут
 • Втулки
 • Металеві куточки
 • Фурнітура для дверцят - ручка і петлі
 • Антисептичні засоби для просочення деревини
 • Фарба чи морилка
 • Самонарізи
 • Ланцюг і відро

Будуємо колодязний будиночок

Після заміру зовнішнього діаметра кільця колодязя з бруса збирається підстава будиночка. Відстань між паралельними сторонами повинна дорівнювати зовнішньому діаметру колодязного кільця. Посередині бічних підстав суворо вертикально встановлюються дві стійки, які потім з'єднуються з кутами підстави брусками 50х50, що виконують роль крокв. Вертикальні стійки повинні бути надійно закріплені, тому для жорсткості конструкції використовуйте металеві куточки. Для зміцнення крокв у рамі і стійках потрібно зробити вирізи.

Зверніть увагу! Висоту стійок розраховують так, що крокви лягли під кутом приблизно 45 градусів.


Каркас рамы колодца

Для веретена підійде будь-колода, важливо, щоб воно не було прелым і дуже тонким. Колода відрізається на ширину 4 см меншу, ніж відстань між стійками. У торцях колоди строго по центру просвердлюються пелюстковим свердлом отвори діаметром 2 див. Приблизна їх глибина 5 див. Поверх цих отворів накладаються металеві пластини, які мають такі ж отвори, як і веретено. Пластини закріплюються саморізами. В один з отворів вставляється металевий прут так, щоб він виходив назовні приблизно на 3-4 див. Ця частина веретена буде вставлена з лівої сторони колодязя. Для правого його боку прут потрібно буде зігнути у формі ручки (пам'ятаєте, як виглядали ручки стартера у старих автомобілях?).

На відстані, рівній висоті веретена, над кільцем колодязя, в стійках теж просвердлюються отвори й у них вставляються втулки, в яких і будуть перебувати металеві кінці веретена.

Зверніть увагу! Втулки по закінченні робіт обов'язково потрібно буде змастити солідолом, інакше ваш колодязь буде скрипіти. Вся обертова частина колодязя повинна працювати надійно і без особливих зусиль.

Закріпити на веретені ланцюг з відром - вже справа техніки.


Крепление веретена

З передньої сторони рамки прибивають широка дошка, яка буде служити полицею для відра. З інших трьох сторін рами - більш вузькі дошки. Ширина дощок - на ваш розсуд, але пам'ятайте, що саме на них і на рамі весь будиночок буде триматися на колодязі.

Далі робиться рама під дверцята, а потім і сама дверцята, яка навішується на раму за допомогою двох петель.

На крокви і раму набивається решетування, до якої прибивають покрівля, в нашому випадку це - блокхаус.

Дверцята колодязя, як і його покрівлю, можна виготовити із залишків вагонки або блокауса. Залишилося зробити коньок даху, для цього потрібні дві дошки.

Як зробити будиночок для колодязя, щоб він виглядав красиво і прослужив багато років? Немає нічого простіше. Обов'язково обробіть всю деревину антисептиками, а декоративну обробку виконайте морилкою або топлазурью «під дерево».


Конечный результат с декоративной отделкой

Дуже простий будиночок для колодязя можна зробити без обшивки. Дерев'яна кришка з дверцятами, на якій встановлюються дві стійки. На цих стійках і кріпиться дах колодязя. Покрівлю можна виконати із залишків профільного металевого листа.


Колодец в стиле рустик

Якщо у вас багата фантазія, і вам подобається сільський народний стиль, то дуже колоритний будиночок можна виконати і в стилі рустик, оздобивши не тільки покрівлю, але і зруб колодязя оциліндрованої колоди, а потім покрити його лаком.


Колодезный домик украшенный изразцами

Майстрам з багатою фантазією, що вміє майстерно володіти деревообробними інструментами, можна порадити виготовити для колодязя «казковий будиночок, багато прикрашений кахлями і нагадує житло гномика.

Ви можете самостійно виготовити будь-будиночок, який вам до душі, важливо тільки, щоб він виконував свою функцію - зберігав воду в колодязі чистою і студеної, смачніше якого немає нічого на світі!


Аккуратный домик для колодца


Дизайнерский домик для колодца

Відео

Пропонуємо вам подивитися відеосюжети для натхнення.