Дренажний колодязь своїми руками

17.01.2021
1 804
Admin

Дренажный колодец своими руками

 1. Чим допоможе такий пристрій
 2. Види дренажних колодязів
 3. Приступаємо до роботи
 4. Робимо дренажний колодязь
 5. Відео

Навряд чи хтось вирішить побудувати собі заміський будинок в пустельній місцевості, лише з-за того, що там підходящий грунт, і можна без проблем зробити фундамент. Це не є основним показником, хоча навряд чи хтось відмовився від такого ґрунту на обраному в лісистій місцевості ділянці. Але будемо реалістами! Пейзаж відмінний, повітря свіже, а грунт... вологий. Для того щоб майбутнє будова не постраждало, можна зробити дренажний колодязь своїми руками, взявши, таким чином, зайву вологу від фундаменту свого будинку.

Чим допоможе такий пристрій

Чем поможет дренажный колодец

Дренажний колодязь допоможе в боротьбі з зайвою вологою в грунті на вашій ділянці, так як вологий грунт не може бути надійною основою для будівництва будинку. Такий пристрій допоможе видалити зайву вологу і збільшити глибину грунтових вод. Якщо це не зробити, то незабаром почне просідати фундамент, а взимку грунт буде промерзати і деформуватися. Пізніше є ймовірність зіткнутися ще з однією проблемою - вологі грунти зазвичай заболочуються, і на поверхні накопичується волога. Цих проблем допоможе уникнути правильно зроблений дренажний колодязь.

Види дренажних колодязів

Виды дренажных колодцев

Дренажні колодязі можуть бути:

 • оглядовими;
 • поглинальні;
 • накопичувальними;

З назви зрозуміло, що оглядовий колодязь має своє призначення, і роблять його для огляду і очищення системи, але ніяк не для накопичення в ньому води. Найчастіше їх встановлюють на поворотах системи і в місцях сходження кількох дерен - там, де існує найбільша ймовірність того, що труби можуть засмітитися. Розмір колодязя безпосередньо залежить від того, чи буде в нього спускатися людині для чищення.

Поглотительный (фільтруючий) колодязь встановлюється для осушення грунту, коли обсяг що надходить у нього води не перевищує 1 м3 на добу, або ж немає іншої можливості зливати цю вологу куди-небудь. Глибина робиться в межах 2 м, і в підсумку він повинен мати місткість не менше 3 м. На дні колодязя робиться фільтр із щебеню, гравію, дрібних шматків цегли або подібних матеріалів.

Накопичувальний (водоприймальний) колодязь робиться тоді, коли не представляється можливим зробити поглотительный колодязь. Встановлюють його в нижчій точці на ділянці, куди і будуть стікати всі води, для відкачування яких потрібно встановити електричний насос. Оскільки така вода чиста, їй можна поливати город, а коли поливу немає, то можна просто зливати її в знаходиться поблизу водойма, або улоговину.

Приступаємо до роботи

Для колодязів можна використовувати бетонні кільця та вироби з пластику. У бетонних виробів великий термін служби, але з-за масивності використовувати їх для пристрою дренажного колодязя своїми руками буде проблематично, так як потрібно залучення спецтехніки.

Устройство дренажного колодца

Особливою популярністю користуються пластикові дренажні колодязі, тому що більш дешеві, мають невелику вагу, розвантаження і установка проходить без спецтехніки, і на відміну від бетонних, в них є всі необхідні відводи. Їх потрібно просто встановити не підготовлене місце. Це істотно спрощує монтаж і вивільняє час, але, коштує чимало коштів. Особливо збільшуються витрати коли потрібно зробити колодязі діаметром більше 1 м. Тому, якщо зайвих грошей немає, то економічніше буде робити колодязі, використовуючи пластикові труби.

Розміри колодязів можуть бути різними, залежно від їх призначення, тому, знаючи необхідний діаметр майбутніх колодязів, можна купити пластикові труби певного діаметру. Для оглядових колодязів вистачить труби Ø 34-46 мм, а для інших буде потрібно труба Ø 695-925 мм.

Великий діаметр потрібен для того, щоб для огляду і чищення в неї міг би спуститися людина.

Також потрібно придбати гумові ущільнювачі, днище і пластиковий люк, і краще ці деталі купувати у різних реалізаторів, попередньо ознайомившись з цінами. Це допоможе зберегти деяку суму коштів.

Робимо дренажний колодязь

Делаем дренажный колодец

Порядок дій наступний:

 1. Трубу потрібно обрізати відповідно глибини колодязя.
 2. На відстані 50 см від дна зробити отвори для підведених дрен, які потрібно оснастити гумовими ущільнювачами.
 3. Закріпити дно колодязя, загерметизувати стики з трубою мастикою, приготовленої на бітумній основі.
 4. Вирити дренажну канаву, засипати дно піском, щебенем і ретельно утрамбувати.
 5. Залити це цементним розчином, а зверху настелити геотекстиль.
 6. Опустити в канаву пластикову трубу і підключити дрени.
 7. Засипати зовні колодязь гравієм або дрібним щебенем, щоб він не пошкодив трубу.
 8. Встановити люк.

Установка дренажного колодца

Виконати ці роботи самому зовсім нескладно навіть без помічника. Колодязі іноді треба чистити, щоб не допустити засмічення системи дренажу. Інший догляд цього інженерного спорудження не потрібно і якщо все зроблено правильно, то ця конструкція прослужить довгі роки.

Відео

Дренажний колодязь - лише частина складної дренажної системи. Пропонуємо вашій увазі відеосюжет, з якого ви дізнаєтеся про організації такої системи.

Читайте також: