Деревина або цегла?

17.01.2021
1 121
Admin

Древесина или кирпич

Бажання побудувати власний будинок так чи інакше супроводжується проблемою вибору будівельних і оздоблювальних матеріалів. Навіть купуючи готовий проект, кожна людина хоче отримати максимально комфортне житло, яке буде відповідати всім його побажань. А для цього навіть готові проекти іноді доводиться допрацьовувати. Тому важливо спочатку визначитися, з чого ж ви хочете побудувати будинок. Основними матеріалами для зведення житла як і раніше є деревина і цегла. Сьогодні можна побачити котеджні селища Підмосков'я як в тому варіанті, так і в іншому. Тому складно визначити, чому ж віддають перевагу забудовники і їх клієнти.

Звичайно, з таких матеріалів в основному будуються приватні будинки, а ось квартири в Підмосков'ї все частіше зводяться з легких пористих бетонів - піноблоків, газоблоків і т. п. Так як такі матеріали мають відносно невеликою вагою, що дозволяє знизити навантаження на фундамент, забезпечивши при цьому міцність всієї конструкції. Для власника приватного котеджу питання вибір залишається актуальним.

Дерево и кирпич

Отже, деревина або цегла? Обидва матеріали є натуральними, екологічно чистими. Звичайно, з дерева будували ще наші далекі предки, але і цегла не такий вже молодий матеріал. Тому можна говорити про довговічність і того і іншого варіанту. Так, і трудомісткість порівняти теж досить складно. З одного боку, цегляна кладка вимагає чималих трудозатрат, хоча практично немає необхідності у важкій підйомної техніки (яка, правда, знадобиться для установки балок перекриттів і для таких). З іншого боку, будівництво будинку з деревини сьогодні перетворилося в збірку конструктора на будмайданчику, так як колоди і брус виготовляють в заводських умовах. Але при цьому для укладання кожного елемента необхідна чимала сила, а точніше - підйомна техніка. Хоча в цілому деревина набагато легше цегли, що, до того ж, обумовлює вимоги до фундаменту. Відповідно, чим важче стіновий матеріал, тим більш міцним має бути підстава котеджу. А це означає, що необхідно більше бетону і, отже, більше витрат.

Але при аналізі всіх характеристик все ж найбільшу увагу приділяється теплопровідності стін. Так, якщо у цегли цей коефіцієнт становить 0,56-0,7 залежно від використовуваного сировини, то у деревини даний показник дорівнює 0,09. Відповідно, стіни з дерева при тій же товщині будуть тепліше, ніж цегляні. Очевидно, що для зведення вертикальної поверхні з цегли при однаковій товщині потрібно більше трудовитрат. А ось для забезпечення однакового рівня теплопровідності з глиняних необхідно скласти стіну в кілька разів товщі дерев'яної!

В результаті вартість будівництва з деревини виявляється нижче. Правда, враховуючи особливості обробки матеріалу і безліч інших факторів, що цей матеріал все-таки досить дорогий. Хоча витрати швидко окупаються за рахунок економії на обігріві приміщень.

Плюсы деревянного дома зимой

Читайте також: