![]() |
Фундамент | Стіни | Дах | Підлога | Стеля | Оздоблення | Ландшафт | Інтер'єр | Інше |
Для надання свіжості та краси інтер'єру необхідно подбати про те, щоб зробити екран для батареї своїми руками. Безліч опалювальних сезонів і шарів фарби псують зовнішній вигляд радіатора, незважаючи на спроби його поліпшити.
Щоб батарея не порушувала цілісність дизайну приміщення, її краще приховати, виготовивши екран. Вам буде потрібно вкласти зовсім трохи сил і фінансів для того, щоб ваша батарея стала прикрасою кімнати.
Для виготовлення вам знадобляться наступні матеріали:
Отримана в результаті конструкція буде представляти собою тристоронню коробку, що має ніжки знизу і кришкою зверху. В якості матеріалу оптимально використовувати листи ДВП, які відрізняються невисокою вартістю і мають гарну текстуру для фарбування. Всі сторони оснащені металевими декоративними гратами, що дозволяє теплу надходити в приміщення. Позаду батареї знаходиться металевий лист, поліпшує тепловий відображення. Врахуйте, що дані роботи є досить запорошеними, тому виконувати їх варто в захисному одязі.
Стіна, до якої кріпиться батарея, стане додатковою опорою для екрана, тим більше, якщо вирізка елементів здійснюється у відповідності з плінтусом. Відповідно передні дві ніжки будуть фіксувати конструкцію, а стіна і плінтус створювати додаткову опору. Або ж використовуйте чотири ніжки.
Варто вибрати регульовані опори, які дозволять вирівняти екран на нерівній поверхні під приладом опалення.
Смерьте боку батареї і, додавши 10 см до ширини і 5 см на висоті, виріжте необхідний лист з ДВП. Це буде переднім елементом. Для виготовлення бічних частин потрібно виміряти глибину батареї і додавши 2.5 см, вирізати дві деталі, висота яких повинна бути такою ж, як і у переднього елемента.
На деталі для фасаду і боків потрібно відзначити отвори: необхідно провести риси вгорі та збоку по 7.5 см, а знизу 11 див. Далі потрібно просвердлити два отвори на 1-2 см в різних кінцях риси. Відштовхуючись від цих отворів, вирізати їх ножівкою.
Використовуючи ножівку, виріжте кут 45 градусів по всій довжині профілю. Потім вам треба встановити відрізану сторону на один кут обробки. Зробіть відмітку на обробці тому місці, де вона стикається з наступним кутом.
На тій самій позначці потрібно вирізати аналогічний попередньому кут, але спрямований в інший бік. Таким же чином необхідно виготовити всі чотири частини, які підходять під внутрішні краю.
Кожен елемент профілю фіксується столярним клеєм і спеціальними цвяхами для обробки.
Зверніть увагу! Для того щоб уникнути появи тріщин, перед тим як забити цвях, варто просвердлити невелику дірочку. Повторюючи вищеописані дії, прикріпіть обробку до всіх отворів.
До того, як екран буде повністю зібраний, необхідно вирізати сітку для всіх вікон. Розмір сітки повинен перевищувати розміри передньої деталі на 5 см з усіх сторін.
Також відрізається сітка і для бічних елементів, використовую ножиці по металу.
Утримуючи більший за довжиною відрізок ДВП, накресліть лінію по краю спереду, яка послужить розміткою для отворів.
Складіть фасад з одного боку. Дотримуючись при цьому прямий кут. З допомогою зенкера виконайте чотири направляючих дірочки в передній і бічній панелі.
Передній край бічного елемента змастіть столярним клеєм. Передня і бічна панель повинні утворювати кут в 90 градусів. Обидва елементи з'єднуються за мощі 4 см шурупів таким чином, щоб їх капелюшки трохи йшли всередину.
З листа ДВП необхідно вирізати блоки у вигляді трикутників, які необхідні для фіксації ніжок з металу. Заміряйте відстань від підлогового покриття до нижньої частини радіатора і висоту ніжок. Далі перше значення відніміть з другого, отримане число - це відстань від дна коробки до дна блоків.
Блоки фіксуються на внутрішню сторону переднього кута. Просвердлюються напрямні дірочки. Приклеюються і прикручуються блоки до бічних і передніх площинах короби. Далі опори кріпляться до блоків.
Залишиться встановити отриману конструкцію і відрегулювати ніжки до отримання необхідної висоти.
Пропонуємо вашій увазі майстер-клас з виготовлення екрана для батареї.
А це відео для вашого натхнення.