Електричне опалення будинку своїми руками

17.01.2021
2 410
Admin

Электрическое отопление дома своими руками

 1. Переваги встановлення електричного опалення
 2. Варіанти використовуваного обладнання
 3. Монтаж системи опалення
 4. Як заощадити на електричному опаленні?
 5. Відео

Комфортні умови проживання в приватному секторі можливі тільки при підключенні всіх комунікацій - світла, газу, водопостачання, системи опалення, каналізаційної системи. Головне питання - забезпечення житла в холодну пору року безперебійним обігрівом. Бажаючи заощадити корисний простір, багато власників заміських будинків відмовляються від встановлення пічного опалення та вибирають електричне опалення будинку своїми руками.

Переваги встановлення електричного опалення

 1. Установка системи відрізняється невисоким ціновим рівнем.
 2. Електричне опалення можна встановити в будь-який час року.
 3. Система не потребує спеціального техобслуговуванні і профілактичних оглядах.
 4. Чим краще утеплений будинок, тим менше витрати на його обігрів і оплату за споживання електрики.
 5. Приміщення обігрівається в короткі терміни.

Электрические котлы отопления

Якщо на вашій ділянці ще не підведено газопровід, варіант з установкою електричного опалення оптимальний. Для постачання будинку цією системою опалення немає потреби прокладати трубопроводи, що значно економить фінанси і трудові витрати. Використовуючи автономний режим, в будинку тривалий час підтримувати комфортну для життя температуру.

Варіанти використовуваного обладнання

Для організації електричного опалення можна використовувати:

 • Масляні і безжидкостные електричні радіатори. Вони відрізняються високими показниками безпеки і ККД.
 • Кабельні та плівкові системи підігріву в підлоговому покритті. Популярність теплих підлог останнім часом зростає. Для нагріву підлоги використовуються нагрівальні кабелі різних видів. Їх можна монтувати прямо в бетонну стяжку або під підлоговим покриттям. Для пристрою теплої підлоги потрібні теоретичні знання і досвід роботи. Тонка плівкова, з матів або нагрівального кабелю системи відрізняються установкою та підключенням.

Пленка для обустройства теплого пола

Перед монтажем теплої підлоги робиться надійна теплоізоляція підстави. В кожній кімнаті, де змонтований тепла підлога, встановлюється терморегулятор для регулювання роботи системи електроопалення. Такі підлоги влаштовують у всіх приміщеннях або вибірково. В основному монтаж проводиться у ванних, туалетах або на кухні.

 • Настінні конвектори сухі і рідинні. Сухі конвектори електричну енергію одразу перетворюють в теплову. Їх основна перевага полягає в тому, що вони можуть бути відключені тривалий час без загрози розморожування. Особливих труднощів з проведенням монтажу електричних конвекторів не спостерігається. Для кожного встановленого конвектора проводиться силова розетка заземлена з встановленим в електрощиті автоматом. Рідинні конвектори заповнюються незамерзаючої рідиною або водою. Після виключення такий конвектор ще деякий час віддає тепло приміщенню.

Настенный конвектор

 • Інфрачервоні обігрівачі нагрівають поруч стоять предмети і підлогу, а від них прогрівається повітря. Їх використання дає можливість окремо регулювати заданий температурний режим в кожній кімнаті. Якщо у вас в будинку п'ять кімнат, вам знадобиться п'ять інфрачервоних обігрівачів, автоматів, терморегуляторів і електричний кабель. Одна з переваг цієї системи обігріву будинку - економія корисної площі.

Инфракрасный обогреватель

 • Водяне електроопалення знайшло своє широке застосування для обігріву приватних будинків. Від газового пічного опалення або з водяним контуром відрізняється встановленням електричного котла. Якщо в будинку встановлено водяне опалення, електричний котел можна встановити замість або паралельно старого котла. Недоліком такої системи опалення вважається використання водяного контуру.

Водяное электроотопление

Ці системи використовують для постійного обігріву будівлі. Для тимчасового обігріву будинку електрикою використовують електрокамін або тепловентилятор.

Монтаж системи опалення

Якщо у вас є теоретичні знання і досвід роботи з електрикою, встановити електричне опалення будинку своїми руками буде нескладно. Перед початком робіт необхідно оформити пакет документів, щоб уникнути в подальшому неприємних сюрпризів.

Не потрібно погоджувати встановлення системи опалення тільки тоді, коли використовуються електроприлади є додатковими джерелами обігріву будівлі.

Всі роботи по установці опалювальної системи поділяються на три етапи:

 1. Складання проекту системи.
 2. Монтаж.
 3. Запуск.

Схема устройства электроотопления

Під час проектування розробляється схема опалення з урахуванням експлуатаційних правил будови. Проводиться теплорасчет і вираховується загальна потужність силового навантаження. Все це повинен робити спеціаліст. На окремому листку малюється деталізована схема системи опалення приміщень із зазначенням розгалужень, поворотів і відводів.

Коли проект повністю складений і всі розрахунки проведені, настає час закупівлі всіх складових електричне опалення елементів. Слід приступити до встановлення щитків з диференціальними автоматами для кожного опалювального приміщення.

З урахуванням місця розташування котлів і інших електричних приладів робиться розводка кабелю. Довжину кабелю прораховують за складеною схемою. Для електричного опалення краще використовувати кабель марки ПВС 3х1,5 мм.

Якщо передбачається опалення за допомогою теплих підлог або стельових панелей, робиться їх монтаж. Завершивши прокладку кабелю, потрібно приступити до установки і підключення приладів опалення.

При запуску системи опалення основну увагу приділяють температурних режимів на всіх приладах. У перший час йде інтенсивне прогрівання кімнат, а коли задана температура буде досягнута, настане час звичайного режиму системи. Включення електричних приладів буде відбуватися тільки тоді, коли знадобиться підігріти повітря до встановленої температури.

Як заощадити на електричному опаленні?

Всі представлені в цій статті системи працюють на електроенергії. Максимальний показник ККД у довгохвильових інфрачервоних обігрівачів та конвекторів. Чим більше будівля, тим вище витрата енергії. При великих розмірах приміщень ефективніше буде використання електричного водяного опалення.

Счетчик электроэнергии

Для економії фінансів на оплату за спожиту енергію в будинку потрібно встановити тарифікаційний лічильник і проводити максимальний обігрів приміщень в період низького тарифу.

В будинку бажано встановити нові вікна та двері, утеплити стелі, стіни, підлоги, веранду та балкони.

Якісна ізоляція будинку дозволить електричної системи опалення працювати в економному режимі.

При водяному опаленні паралельне підключення твердопаливного (газового) і електричного котла дає свої істотні переваги.

Доклавши трохи зусиль, ви вже найближчим часом забезпечите свою сім'ю надійною системою опалення, зробленої своїми руками.

Відео

Незважаючи на те, що інфрачервоне опалення сьогодні не є новинкою, багато ставляться до нього з недовірою. Пропонуємо вам відеоролик, з якого ви зможете дізнатися більше про цей вид опалення.

Читайте також: