Електропроводка в лазні своїми руками

17.01.2021
4 023
Admin

Электропроводка в бане

 1. Схема і порядок монтажу електропроводки
 2. Техніка монтажу проводки
 3. Особливості монтажу приладів освітлення
 4. Відео

Прокладання електричної проводки в лазні слід віднести до розряду електромонтажних робіт, що потребують специфічного підходу до них, що пов'язано з особливими умовами експлуатації монтованої електрообладнання. Ці особливі умови створюються характерним мікрокліматом банних приміщень і пов'язані з високою вологістю в них, а також з досить високими температурами. Обидва ці фактори чинять певний руйнівну дію на проводи, що входять до складу електропроводки, а також і на окремі електричні прилади (освітлювачі, розетки, вимикачі тощо). Крім того, наявність безлічі легкозаймистих дерев'яних поверхонь (нагрітих, до речі, до високих температур) змушує вживати додаткових заходів захисту від короткого замикання, наприклад, здатного призвести до займання горючих матеріалів. Ось чому при прокладці електропроводки в лазні своїми руками необхідно керуватися вимогами технічних норм, відносять цей об'єкт за ступенем загрози ураження електричним струмом до приміщень особливо небезпечної категорії.

Схема і порядок монтажу електропроводки

Порядок монтажа электропроводки

Живить банний будова кабель вам потрібно буде провести від загального для всього будинку ввідно-розподільного пристрою у напрямку до введення в баню, який бажано оформити у вигляді самостійного щитка.

Саме цей щиток і буде служити вихідною точкою розведення в лазні, і саме з нього ви почнете монтаж банної електропроводки.

Схема проводки в бане

Грамотний підхід до вирішення такого завдання передбачає певний порядок її виконання, який виглядає наступним чином:

 • підготовка схеми із зазначенням трас розведення і місць розміщення всіх електроустановочних виробів;
 • монтаж розподільного щитка;
 • розводка живильних ліній;
 • кріплення електричної фурнітури і приладів освітлення на вибраних позиціях;
 • остаточний монтаж системи електропостачання (з'єднання окремих елементів).

Распределительный щиток в бане

При установці щитка необхідно звернути особливу увагу на наявність вільного доступу до нього, а також і на те, щоб він добре провітрювався. Крім того, зона розміщення щитка повинна розташовуватися в добре освітленому місці і бути захищена від руйнівних механічних впливів.

Техніка монтажу проводки

Техника монтажа проводки

Оскільки лазні в приватному господарстві виготовляються зазвичай з дерева, то для розгляду нами обраний варіант відкритого виконання електропроводки. Для її виконання ви можете скористатися проводами марки АППВ або NYM (у спеціальному кліматичному виконанні), які повинні бути додатково захищені оболонкою гофрованих труб. Такі труби разом з простягнутою в них проводкою можна буде кріпити до стіни за допомогою спеціальних тримачів (дужок).

Оформлені таким чином ділянки електричної проводки потім розлучаються з банного приміщення відповідно до складеної раніше схемою.

Відповідно до правил устрою електричних систем в особливо небезпечних приміщеннях, єдиним місцем, де допускається розміщувати розетки, монтажні коробки або вимикачі є передбанник.

Крім того, згідно з вимогами нормативної документації, такі лінії повинні прокладатися тільки з горизонтальним і вертикальним напрямами (на видаленні від лінії стику стін з стелею приблизно 10-20 див).

При монтажі окремих кабельних каналів також необхідно строго дотримувати наступні умови:

 • електричні вимикачі розташовані на відстані близько 1,5-1,7 метра від підлоги;
 • розетки слід розташовувати на висоті 50-60 сантиметрів від підлоги;
 • монтажні коробки ставляться в точках відгалуження каналів до розеток і вимикачів.

Линии электропроводки в бане

Остаточне расключение електропроводки в лазні своїми руками проводиться шляхом підключення зачищених від ізоляції кінців провідників до клемних контактів окремих електричних виробів. При дотриманні всіх зазначених вище умов ваші зусилля по обладнанню банного будови власної електропроводкою обов'язково увінчаються успіхом.

Особливості монтажу приладів освітлення

Особенности монтажа приборов освещения

На закінчення скажемо кілька слів про особливості підключення освітлювальних приладів в банних приміщеннях, які зводяться до наступним вимогам:

 • Відповідно з уже згадуваними раніше вимогами в банних приміщеннях допускається використовувати лише спеціальні типи світильників, що мають відповідне виконання і призначених для експлуатації в умовах підвищеної вологості і температури.
 • Крім того, постарайтеся не розміщувати світильники під самою стелею, де утворюється зона самих високих температур.

Набагато простіше і безпечніше виглядає варіант розміщення освітлювачів на стінах передбанника.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоматеріал, присвячений електропроводки і висвітлення в лазні.

Читайте також: