Еволюція зварювального обладнання


Эволюция сварочного оборудования

Зварювальне обладнання з'явилося досить давно. Адже зварювання як метод скріплення металевих частин між собою відомий вже багато десятків років. Напевно, не варто згадувати ті способи, якими користувалися перші зварювальники. Технологія тоді була далека від досконалості і залишала бажати кращого.

Сьогодні фахівці застосовують складне обладнання для того, щоб результат радував своєю якістю і високими міцнісними характеристиками.

Види зварювальних апаратів

Практично всі зварювальні апарати працюють за одним принципом. Вони функціонують за допомогою струму, який створює середовище для скріплення деталей. Якщо розглянути зварювальні трансформатори, інверторні зварювальні автомати і напівавтомати, то між ними можна знайти багато спільного.


сварочные трансформаторы

(рис. Зварювальні трансформатори)

Всі апарати можна розділити на дві категорії. Одна з них - генератори.

Генератори

Зварювальний генератор має особливу конструкцію. Він являє собою пристрій, всередині якого укладено двигун з усіма комплектуючими, а також власне сам генератор струму та електронні пристрої. Всередині конструкції вал за допомогою обертання створює енергію, а генератор перетворює її і постачає на зварювальну дугу вже у вигляді струму.


сварочный генератор

(рис. Зварювальний генератор)

Таким чином і відбувається процес зварювання. Зварювальні генератори мають переваги і недоліки.

  1. Перевагою зварювального генератора є його універсальність. Його можна використовувати повсюдно. Навіть якщо в якихось місцях зовсім немає джерела струму, для генератора це не буде мати значення, тому що він сам виробляє електрику.
  2. Зварювальні генератори досить економічні, вони працюють від палива. Заливаючи всередину паливо, можна працювати з цим пристроєм скрізь, де необхідно.

Недолік такого апарату в тому, що він дуже громіздкий. На сьогоднішній день ще не винайшли генератора, який був би досить компактним для зручного транспортування. Тому його складно використовувати в побуті.

Інвертори

Інверторні апарати на сьогоднішній день є найбільш популярними. Вважається, що саме за цими пристроями майбутнє, тому що вони продовжують динамічно розвиватися. Їх перевага в тому, що вони працюють на високих частотах, гарантуючи тим самим більш високу продуктивність.


сварочный инвертор

(рис. Зварювальний інвертор)

У кожного виду зварювального обладнання існує ще і маса модифікацій. Купуючи апарат, треба виходити їх власних потреб.

Як вибрати зварювальний апарат


как выбрать сварочный аппарат

Вибір зварювального апарату - це справа, яка вимагає ретельного підходу. В першу чергу, треба відповісти собі на ряд питань.

  1. З яким металом належить працювати майстру? Якщо йому необхідно працювати з простим металом і особливі вимоги пред'являються до рівності зварного шва, то тут потрібен зварювальний напівавтомат. Якщо ж мова йде про чавуні, кольорових металах, то треба звернути увагу на апарати, здатні постійно постачати струм.
  2. Зварювання може вимагатися для побутових умов і для виробництва. Якщо майстер планує займатися роботою переважно в квартирі, то в такому разі треба орієнтуватися на напругу розетки. За стандартом струм в квартирах не перевищує 220 В. Утім, існують сьогодні у продажу і такі апарати, які розраховані на широкий діапазон напруги. Наприклад, деякі з них цілком можуть функціонувати і від напруги 220 в і від джерел в 380 Ст.
  3. Частенько якість роботи зварника залежить від таких показників, як товщина металу, характер його країв і багато іншого. Деякі майстри починають щось обчислювати і підбирати зварювальне обладнання. Але можна поступити набагато простіше, купивши апарат з регулюванням сили струму в дузі. За допомогою такого пристрою можна працювати з будь-якими металами.
  4. Краще купувати апарат з мідною обмоткою. Сьогодні на ринку існують пристрої з двома видами обмотки, мідної та алюмінієвої. Остання дуже швидко нагрівається. Навіть при невеликих роботах по дому зручніше мати апарат з мідною обмоткою.
  5. Габарити і вага апарату теж мають значення. Наприклад, у побуті дуже складно користуватися пристроями, які є практично непідйомними. Тому краще вибрати щось компактне.

Як працює зварювальний апарат?


Как работает сварочный аппарат

Суть зварювального процесу полягає в тому, що електрод (металева спиця) при зіткненні з іншим металом починає плавитися від електричного струму. Метал зварюваної деталі теж плавиться. Після того, як рідкий метал утворює єдину суміш, він застигає. Таким чином виходить єдиний і рівний шов.


как работает сварочный аппарат

У чому були недоліки першого зварювального апарату? Без додаткових пристосувань під час зварювання в шов завжди могли потрапити сторонні об'єкти. Порушити міцність шва здатні навіть частинки пилу. Крім того, при плавці в шві з'являлися бульбашки, які не тільки руйнували міцність з'єднання, але і виглядали неестетично.

Саме тому зварювальні апарати стали доробляти. Звичайно, стимулом до доопрацювання послужила і габаритність установок. Сьогодні таких агрегатів дуже багато на будь-який смак і запит.