Фільтруючий колодязь своїми руками


Фильтрующий колодец своими руками

Фільтруючий колодязь може грати роль самостійного споруди для очищення води, або бути додатковим засобом до септика. Другий варіант варто розглянути детальніше та розібратися у всіх етапах процесу.

Місце встановлення


Место установки фильтрующего колодца

Для того щоб встановити фільтруючий колодязь своїми руками. підходять такі види грунту:

  • супісок;
  • пісок;
  • торф;
  • глина.

Експлуатаційний термін колодязя залежить від площі фільтрації. Чим вона більше, тим краще.

Зверніть увагу! Щоб система водовідведення функціонувала без упину, розташування грунтових вод має бути нижче фільтруючого колодязного дна на 50 см, а його основа повинна перевищувати висоту ґрунтових вод на 100 див.

При наявності високого рівня грунтових вод, облаштування колодязя неможливо.

Спосіб влаштування колодязя для фільтрації


Способ устройства колодца для фильтрации

При виготовленні даного колодязя не потрібно пристрій днища. Вам необхідно виготовити лише стіни з перфорацією. Дно конструкції викладається шаром зернистого завантаження, яка очищує воду від різних домішок перед надходженням в колодязь.

Зверніть увагу! Труба з рідиною, що надходить з септика повинна підніматися над донним фільтром не менше ніж на 15 див. В тому місці, де водна струмінь падає на донний фільтр необхідно передбачити дерев'яну підкладку, яка дозволить воді рівномірно розподілятися по поверхні колодязя і запобігає розмиття засипки.

Завантаження виготовляється шаром 100 см, використовуючи гравій, щебінь, дрібні камінчики, спечений шлак, бій цегли, керамзит або осколки з фракцією від 1 до 7 див.

На поверхнях колодязних стін виготовляються дірки з діаметром 5 см, на відстані 10 см один від одного, розташовуючи їх у шаховому порядку. З зовнішньої сторони стіни засипають аналогічним з завантаженням матеріалом приблизно 40 см в ширину.

Для виготовлення стінок можуть застосовуватися будь-які підручні матеріали. Це може бути стара використана бочка або спеціальні колодязні кільця з бетону. Стіни можуть мати форму кола або квадрата, і викладені каменем або цеглою. Однак у будь-якому випадку не варто забувати і залишати отвори на поверхнях.


Устройство колодца для фильтрации

При наявності великого об'єму стічних вод не варто намагатися робити один великий колодязь, краще зробити декілька менших і рівномірно розташувати їх на дільниці. Дуже важливо врахувати, що стічний колодязь повинен знаходитися не ближче 30 м від джерела питної води.

У фільтруючому колодязі повинна бути передбачена труба для вентиляції. Вона монтується в перекритті, а її верхній край розташовують на відстані 70 см від поверхні землі і мати флюгарку. Найбільш підходящий розмір труби - 10 см в діаметрі. Щоб стирчить труба не псувала красу навколишнього середовища, її можна задекорувати з допомогою витких рослин, або яким-небудь іншим способом вписати її в ландшафт.

У колодезном перекритті передбачається люковое отвір з діаметром 0,7 м і оснащеного двома кришками. Перша є верхньою несучою, а друга нижня - утеплююча. Кришки монтують не щільно один до одного, а вільний простір заповнюють матеріалом, що утеплює (мінеральна вата, перлітовий пісок, скловата).

Поля підземного зрошення


Поля подземного орошения

Стічні води, що пройшли очищення, можуть використовуватися як для побутових потреб, так і для поливу ділянки. Це здійснюється шляхом влаштування підземної системи каналів. Робота цієї системи схожа з роботою фільтруючого колодязя.

Система зрошення являє собою кілька колекторів і дрен, розташованих під кутом на глибині приблизно 1 м. Для виготовлення дрен використовуються керамічні, пластмасові або азбестоцементні дренажні труби. Низ канави застеляється шлакової або щебеневій підстилкою (15 см завтовшки). При укладанні труб на стиках залишають зазори до 10 мм, поверх яких укладають толь або пергамент. Далі знову засипається щебневий шар, після чого рівчак заповнюється грунтом.

У пристрої очисних колодязів для води немає нічого складного, потрібно лише розібратися у всіх нюансах.