Як зробити фільтруючий колодязь на ділянці

17.01.2021
809
Admin

Фильтрующий колодец своими руками

  1. Приступаємо до роботи з облаштування колодязя
  2. Пристрій відстійної камери
  3. Пристрій фільтруючого колодязя

Відведення стоків завжди було актуальним питанням для тих людей, у яких не підведено міська каналізація. Для рішення цієї проблеми використовувалися різні підходи. Один з них - це зробити фільтруючий колодязь, завдяки якому можна забути про відкачуванні стічних вод. Однак перед тим, як зробити фільтруючий колодязь на ділянці потрібно врахувати деякі моменти:

  • Розташовувати фільтруючий колодязь потрібно не ближче 10 м від житла, а якщо на ділянці є колодязь з питною водою, то відстань слід збільшити до 30 м.
  • Недоцільно робити колодязь, якщо грунт не вбирає воду.
  • Якщо грунт пористий і добре вбирає вологу, то потрібно врахувати кількість стічних вод, з якими повинен впоратися колодязь.

Расстояние до фильтрующего колодца

Якщо перша вимога виконується, то можна приступати до другого. Як перевірити який на вашій ділянці грунт?

  1. Поцікавтеся у сусідів, які раніше зробили фільтруючий колодязь у себе, який грунт. Проте буває так, що буквально через кілька метрів стан грунту може бути абсолютно іншим. Найбільша ймовірність того, що у вас такий же грунт, як і у сусідів, буде в тому випадку, якщо ви опитали кілька людей.
  2. Провести пробу ґрунту за допомогою спеціального бура. Цей метод дасть більш точні результати, особливо в тому випадку, якщо площа ділянки дозволяє вибрати краще місце. Ідеальний варіант - це піщані і супіщані грунти.
  3. Якщо вибирати нема з чого, тоді потрібно рити яму в надії на те, що пристрій буде працювати навіть на інших видах грунту, можливо, з меншим ефектом. Якщо почали копати і дійшли до скелі, то фільтруючий колодязь зробити не вийде.

Устройство фильтрующего колодца

Що входить в обов'язки фільтруючого колодязя? Він повинен забезпечити процес утилізації стічних вод, пропускаючи їх через пористий грунт. Виготовляючи фільтруючий колодязь, важливо врахувати, що надходить у нього обсяг води, так як можливості його не безмежні.

Приступаємо до роботи з облаштування колодязя

Про влаштування каналізації і укладання труб у будинку ми розповідаємо в інших статтях, зараз же розглянемо, як прокласти каналізацію до фільтруючого колодязя. Якщо ділянка рівна, то найменша глибина, на яку буде покладена каналізаційна труба, буде біля будинку.

Подбайте про те, щоб вона була достатньою для виключення замерзання в ньому води взимку.

Далі, в залежності від діаметру труби, робиться необхідний ухил. Не економте на трубі, придбавши більш вузьку! Такий варіант ще може пройти, коли в будинку не буде туалету, проте, як показує досвід, навіть якщо туалет спочатку не заплановано, то його все одно згодом роблять, тому розглядаємо варіант труби Ø 110 мм.

Пристрій відстійної камери

Устройство отстойной камеры

По шляху проходження каналізаційної труби від будинку потрібно зробити досить велику відстійну камеру, в яку самопливом буде надходити зливається вода. З неї через більш вузьку трубу (Ø 50 мм), вода витікає безпосередньо у фільтруючий колодязь, а потім через систему фільтрів в грунт. Робота цієї системи показано на ілюстрації.

Для чого потрібна відстійна камера? Її суть закладена в назві. Всі важкі фракції, які в неї потраплять, осядуть на дно, і коли їх назбирається достатньо багато, то асенізатор їх выкачает, але до настання цього періоду можуть пройти роки.

Якщо зробити яму неглибокою, то термін від викачування до наступної викачування істотно скоротиться. Нижче рівня основної труби прокладається труба, що йде до криниці, який повинен знаходитися на деякій відстані.

Для того щоб жир та інше сміття, що плаває на поверхні, не потрапив у фільтруючий колодязь, потрібно з боку відстійника натягнути відвід, вставити і закріпити в нього невеликий шматочок труби, і розгорнути соплом вниз.

Це забезпечить прохід тільки не засміченою води.

Пристрій фільтруючого колодязя

Обустройство фильтрующего колодца

Зазвичай розмір такого колодязя не перевищує 2×2 м, а глибина може доходити до 3 м. Стіни можуть бути укріплені цеглою, але, якщо така шахта копається в піску, то з-за великої небезпеки обвалу краще використовувати бетонні кільця. Може здатися, що це дуже складно, проте, насправді це не так. Залежно від глибини і ширини колодязя, купуються необхідну кількість кілець, одне з яких лягає боком на те місце, де планувалося вирити яму. Тепер можна копати, робити поглиблення потрібно всередині колодязя, підкопуючи під кільце, і воно почне просідати. Перевіряючи рівнем положення, продовжуйте копати до тих пір, поки верхній край кільця не стане врівень з землею, і потім встановіть зверху наступне кільце. Процедура повторюється до досягнення потрібної глибини.

На дні колодязя робиться фільтр з щебеню, гальки, торфу або піску. Більш крупні фракції потрібно розташувати в центрі криниці, а дрібні - по периметру зовнішніх стін. Залишається в одному з кілець зробити отвір, і ввести в нього переливну трубу.

У тому випадку, якщо одного колодязя буде недостатньо, то потрібно буде зробити ще один (або кілька), з'єднавши їх між собою переливний трубою.

Читайте також: