Фундамент на торфі своїми руками

17.01.2021
3 398
Admin

Фундамент на торфе своими руками

 1. Попереднє обстеження ділянки
 2. Вибір технології будівництва фундаменту на торфі
 3. Відео

У багатьох регіонах Росії майбутні забудовники на своїх ділянках стикаються з торф'яними масами, які утворювалися на місці заболочених місць після осушення території. На жаль, значна частина придатної для забудови землі сьогодні була колись заболоченій або досі покрита болотами. Виявлення на ділянці торфу і подальші пошуки ефективних, недорогих рішень по зведенню будинку та підготовки фундаменту в таких проблемних місцях є справжньою проблемою. З слабонесущими ґрунтами можна зіткнутися ще на етапі придбання ділянки або вже після розробки.

Торфяная почва

Не варто опускати руки. Сьогодні фундамент на торфі своїми руками можна зводити за кількома технологіями. Головне на попередньому етапі визначити фактичне залягання торфу на ділянці, ретельно обстежувати реальну структуру грунтів з урахуванням конструкції майбутнього будинку і особливостей його будівництва.

Попереднє обстеження ділянки

Торф є біогенним грунтом органічного змісту. Завдяки пористій, волокнистій структурі він відрізняється невеликою несучою здатністю і високим рівнем водопоглинання. Тому осушення болотистій місцевості призводить до зменшення шару торфу, але, тим не менш, будувати будинок прямо на таких грунтах фахівці не радять. Конкретні рекомендації по конструюванню та облаштування фундаменту на складних за структурою торф'яних грунтах може дати тільки кваліфікований фахівець після проведення комплексних геологічних та геодезичних досліджень.

Шурф

До того, як зводити фундамент на торфі своїми руками і перш ніж приступати до підбору типу конструкції, можна самостійно вивчити будова грунту під будівельним майданчиком. Для цього викопують шурф на розрахункову глибину промерзання грунту і оцінюють її стан. Можна для цих же цілей пробурити спеціальним буром на ділянці кілька свердловин. Якщо за фактом обстеження шар торфу невеликий і не перевищує 1,5 м, то проблем із подальший будівництвом і експлуатацією будинку не буде. Якщо цей показник значно більше і не вдається дійти самостійно до стійких грунтів, то слід готуватися до більш значних фінансових вкладень або задуматися про доцільність будівництва в даній місцевості.

Исследование грунта

Найпростіший спосіб діагностики стану ґрунтів на земельній ділянці - це поцікавитися у сусідів, особливо якщо вони нещодавно проводили будівельні роботи.

Вибір технології будівництва фундаменту на торфі

Выбор технологии строительства фундамента

Після проведення комплексних досліджень, визначення фактичної глибини залягання торфу і його складу підбирають глибину фундаменту. Якщо торф'яний шар не перевищує 1,5 м, і під ним розташований грубозернистий пісок чи глина, то на ділянці можна облаштувати стрічковий або монолітний плитний фундамент. До проведення будівельних робіт торф витягують з будівельного майданчика з допомогою екскаватора. При необхідності за даною схемою можна звести підстава з підвалом або цокольним поверхом, збільшивши глибину фундаменту до 2-2,5 м.

Рытье котлована на торфе

Після вибірки торфу котлован засипають піском, який потім укладають до проведення подальших робіт спеціальний геотекстиль і роблять фундамент обраної конструкції.

Якщо в ході попередніх досліджень з'ясувалося, що фактична товщина торфу перевищує 3-5 м, то зняття торф'янистої грунту і заміна її іншим матеріалом економічно недоцільно, зажадає від забудовника значного обсягу робіт і часу.

У таких ситуаціях перевага віддається пальових опорах. Пальовий фундамент на торфі своїми руками виготовлений відрізняється наступними перевагами:

 • Низькою собівартістю будівництва, як правило, нижче традиційного на 50%.
 • Високою швидкістю монтажу.
 • Можливістю проводити роботи в будь-який час роки, за різних кліматичних умовах.
 • Підвищеними характеристиками міцності і здатністю витримувати значні навантаження.
 • Тривалим терміном служби. При дотриманні технології будівництва і умов експлуатації така підстава може прослужити 100 років і більше.
 • Підвалини даного типу не схильні до пученію в результаті значних перепадів температури.
 • Можливістю добудови і реконструкції вже існуючої конструкції.
 • Високою ремонтопридатністю.

Свайный фундамент на торфе

Кожна паля зазвичай розраховується на навантаження 5 тонн і більше. Для збільшення конструктивної міцності зверху опори з'єднують спеціальним ростверком.

Пальовий фундамент можна встановлювати в будь-яких проблемних місцях, на схилах та на ділянках з мінімальною підготовкою зі складним рельєфом.

Фундамент на склоне

В якості підстав застосовують буронабивні палі, для яких незнімною опалубкою служать азбестоцементні труби. Якщо на ділянці є можливість використовувати спецтехніку, то фахівці рекомендують зупинити свій вибір на пальово-гвинтові фундаменти, які спеціально розраховані на використання в місцевості з торф'яними грунтами. Такі палі не створюють на грунт критичного тиску і є самим міцним підставою.

Відео

Цей ролик розповість про переваги пальового фундаменту для торф'яних і болотистих грунтів.

Читайте також: