Плитний Фундамент своїми руками


Фундамент плитный своими руками

Плитні фундаментні підстави є різновидом незаглубленных фундаментів, що закладаються на глибину не більше 40-50 див. Основна їх відмінність від всіх інших видів фундаментних підстав полягає в наявності жорсткого просторового армування, розподіленого по всій несучій поверхні. Подібний спосіб армування дозволяє сприймати без помітних внутрішніх деформацій значні змінні навантаження, характерні для деяких будівельних споруд. Відомі види плитних фундаментів розрізняються за способом їх монтажу і поділяються на:

  • ребристі підстави;
  • монолітні фундаменти;
  • фундаменти комбінованого типу.


Устройство плитного фундамента

Ребриста фундаментна плита добре протистоїть силам ґрунтового пученія і радіальним навантаженням, але більш складна у виготовленні. Найчастіше застосовується комбіноване рішення, аналогічне монолітного стрічкового підстави, що складається з перемичок з відлитої поверх їх монолітною плитою. Проміжки між ребрами такого фундаменту заповнюються зазвичай будівельної піщано-гравійною сумішшю.

Підготовка підстави


Подготовка основания под плитный фундамент

Виготовлення плитного фундаменту своїми руками починаємо з підготовки грунтової основи для нього, яка полягає у вирівнюванні і розмітки майданчика і виїмки грунту на глибину до 35 див. Отриману виїмку застеляємо геотекстилем, який добре утримує піщано-щебеневу засипку, але в той же час пропускає воду.

Після укладання геотекстилю слід провести підсипку з щебеню з піском, а потім добре зволожити її і ретельно утрамбувати. Поверх отриманої подушки укладається товста поліетиленова плівка, що виконує в даному випадку роль гідроізоляції. Потім готується дерев'яна опалубка, яка в цілях попередження «утікання» бетонного молока також закривається поліетиленом.

В'язка арматури


Вязка арматуры

Після підготовки опалубки ви можете приступати безпосередньо до в'язки арматури, яка зазвичай набирається з сіток з вічком 200 на 200 міліметрів (арматура №14) при збереженні проміжку між шарами в 10 сантиметрів.

Для фіксації відстані між нижнім шаром арматури і днищем виїмки, а також між окремими арматурними шарами використовуються так звані «грибки», що представляють собою обмежувальні вертикальні опори.


Арматура в фундаменте

При в'язці нижнього арматурного шару під нього підводяться грибки розміром 3,5 см, а потім між шарами встановлюються нові грибки висотою 10 см (з опорою на вже встановлені нижні). Процес формування арматурної системи зовсім не простий і може вимагати застосування допоміжного інструменту (домкрата, наприклад, або брухту).

Зверніть увагу! Фахівці радять встановлювати арматуру на грибки безпосередньо в процесі її в'язки, що помітно полегшує складання конструкції. При цьому отримана арматурна система буде тим міцніше, чим менше з'єднань потрібно для її складання.


Вязка арматуры

Торцеві частини підготовлюється вами збірної конструкції повинні армуватися. Для цих цілей використовуються спеціальні П-подібні елементи, що зв'язують нижній і верхній рівні армування (їх довжина повинна перевищувати ширину шару армування).

Зверніть увагу! Для більш потужних фундаментних конструкцій крім поздовжніх арматурних шарів, розташованих зазвичай біля нижньої і верхньої кромки плити, слід передбачити додатковий шар поздовжньої арматури, який необхідно розмістити в середній частині фундаментного простору.

Заливка монолітної плити


Заливка плиты

Для швидкої заливки плитного фундаменту простіше всього використовувати готовий бетон марки М 450, придбати який в наші дні ви зможете на будь-якому бетонному заводом. Самостійна підготовка великої маси бетону (навіть при наявності бетономішалки) займе у вас багато часу і відніме багато сил. При замовленні бетону зверніть увагу на те, що його клас по міцності на стиск не повинен бути нижче за B20, а водостійкість повинна відповідати класу W6.


Заливка бетона

Всім цим вимогам повною мірою задовольняє товарний бетон марки БСГ В 22,5 П3 F150 W6, який ви можете без всяких проблем замовити на найближчому до вас бетонному заводі. Подачу готового бетону з міксера найзручніше організувати за допомогою спеціального лотка; причому в першу чергу заповнюються найбільш віддалені від місця роздачі ділянки. По ходу заповнення бетонною сумішшю всього фундаментного простору необхідно ущільнювати її за допомогою глибинного вібратора. Його використання дозволить вам:

  • рівномірно розподіляти суміш по всьому об'єму оброблюваного;
  • вирівняти поверхню плити;
  • видаляти з розчину надлишки повітря.
Зверніть увагу! Для підтримки нормального режиму набору міцності бетоном плиту кілька днів слід рясно поливати водою. У спекотну погоду необхідно закривати її поверхню від сонячних променів тієї ж поліетиленовою плівкою.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відео, що ілюструє заливку фундаменту.