Як зробити фундамент під гараж своїми руками


Фундамент под гараж своими руками

Як і будівництво будь-яких споруд, будівництво гаража потрібно починати з укладання фундаменту. Міцний фундамент під гараж здатний дарувати автомобільного оселі максимально довгу службу, сприяє рівномірному розподілу навантаження між усіма конструктивними елементами. Отже, як зробити фундамент під гараж, і чи є ця операція здійсненним виключно своїми силами? Розглянемо ці актуальні питання.

Вибираємо тип фундаменту


Ленточный гаражный фундамент с усиленной площадкой под колеса автомобиля

Спочатку необхідно визначитися, який тип буде мати фундамент під гараж. Вибір має прямий зв'язок з масою будови та її величиною. Чим вище значення цих показників, тим могутнішим повинна бути і фундаментна підошва. Як правило, в ролі фундаменту під гараж виступає різновид стрічкова, задовольняє не занадто великій масі гаража і має привабливу вартість.

Проводимо геологічні роботи


Геологические работы перед постройкой гаража

Запам'ятайте, що перед тим, як залити фундамент для гаража, потрібно провести ряд геологічних робіт. З їх допомогою ви зможете отримати абсолютно точні дані про рівень, на якому пролягають ґрунтові води і грунтовому складі. Ці відомості допоможуть точно визначитися з глибиною фундаменту під гараж. Геологічні роботи виконуються професійної бригадою, яка і дає після них усі необхідні висновки. Іноді, грунт на ділянці дуже зволожена. У цьому випадку фундамент під гараж не обійдеться без дренажної системи.


Утепление и создание дренажной системы гаража

На жаль, знайдеться безліч самоучок, які нехтують етапом геологічних робіт. Результати подібного нехтування дуже плачевні: конструкція може просто не витримати комплексу всіх навантажень і обвалитися. Але навіть у разі пошкодження фундаменту, провести його відновлення, витрачаючи мінімум коштів, не вдасться. Тому економія на підготовчому етапі нерозумна і неприпустима.

Фундамент своїми руками під гараж облаштувати непросто, але при належному підході завдання стає цілком здійсненною. Якщо ви володієте достатньою фізичною силою і деякими знаннями будівельного справи, дотримання послідовності кладки фундаменту гарантує позитивний результат. Бажано взяти в оренду і деякі допоміжні прилади. Приміром, з бетономішалкою питання "як зробити фундамент під гараж" можна вирішити значно швидше.

Для фундаменту під гараж існує декілька основних засобів:

  • Блоки із залізобетону.
  • Опалубка незнімного типу.
  • Опалубка звичайна.

Фундамент на основі блоків своїми силами навряд чи вдасться виконати, надто велика їх маса. Дана різновид вимагає участі бригади будівельників або навіть застосування важких будівельних машин. Таким чином, набагато розумніше звернутися до способу, заснованого на застосуванні опалубки. Тільки майте на увазі, що виготовлення елементів опалубки своїми силами - не кращий варіант, так як непросто добитися ідеального дотримання геометричних розмірів. Розумніше придбати елементи опалубки, вироблені на заводі.

Заливка фундаменту за допомогою опалубки


Заливка фундамента гаража с помощью опалубки

Опишемо, як залити фундамент під гараж, використовуючи опалубку:

  1. Для початку необхідно вирити траншею. Глибина траншеї знаходиться в залежності від результатів, які показали геологічні дослідження. Дно траншеї слід вистелити 10-сантиметровим шаром щебеню та 5-сантиметровим - піску. Обидва шару потрібно ретельно ущільнити.
  2. Встановлюємо опалубку. Пам'ятайте, що вона повинна бути максимально ретельно зафіксована і в разі необхідності посилено підпорами.
  3. З допомогою залізних арматурних прутів можна підвищити рівномірність розподілу навантаження і міцність фундаменту.
  4. Заливка бетонного розчину. Заливати його слід шарами за два-три десятка сантиметрів. Коли один шар застигне - можна заливати наступний.
  5. За допомогою руберойду організуйте гідроізоляційний шар.

Фундамент, розташований в цокольній частині гаража потребує захисному шарі. Для цього можна обштукатурити його поверхню.


Фундамент под двухместный гараж


Красивый гараж из клееного бруса


Красивый гараж с отделкой из искусственного камня