Фундамент шведська плита своїми руками

Фундамент шведская плита своими руками

Ремонт і будівництво під час економічної кризи - непрості, але часто необхідні заняття. Все більше людей задумується над тим, щоб проводити без допомоги найманих робітників навіть складні монтажні та будівельні роботи. Будівництво фундаменту по технології «шведської плити» (інша назва - утеплена шведська плита, скорочено УШП) - один з таких, на перший погляд, непростих видів роботи. Технологія УШП була розроблена в Німеччині порівняно недавно і використовується в нашій країні не дуже широко. Її успішно застосовують деякі вітчизняні фірми. Технологія монтажу шведської плити досить проста і доступна для людини з базовими будівельними навичками, який цілком може встановити фундамент такого виду власними силами. УШП підходить для будівництва одноповерхових та двоповерхових житлових будинків з різних матеріалів - дерева, цегли або каменю. Фундамент шведська плита своїми руками - це можливо і ви в цьому переконаєтеся.

Зверніть увагу! Ключова особливість цієї технології полягає в тому, що весь будинок спирається на одну монолітну плиту, розташовану над шаром утеплювача. При цьому шведська плита дозволяє прокласти під будинком всі необхідні комунікації, в тому числі опалення підлоги.

Переваги

Преимущества фундамента шведская плита

У такій конструкції чимало переваг. Її монтаж не займає багато часу (від п'яти днів до двох тижнів залежно від досвіду майстра і розмірів будинку). Теплоізоляція під будинком перешкоджає переохолодження будівлі, а також не дає стінам вбирати вологу з землі, що, в свою чергу, запобігає появі вогкості і цвілі всередині будівлі. Шведську плиту можна встановити на ґрунті будь-якого типу, в тому числі на вологій і піщаному грунті.

Устройство шведской плиты

Будівля, зведена на шведській плиті, вимагає менших витрат на опалення завдяки закладеним в технологію прийомам енергозбереження. І найголовніше - закладка фундаменту УШП не вимагає підгону важкої техніки та спеціальних інженерних навичок. Це дозволяє на порядок знизити загальну вартість проекту та дозволяє проводити будівельні роботи не залучаючи найманих робітників на жодному етапі будівництва.

Недоліки

Єдиний істотний недолік УШП - її монтаж вимагає дуже точних розрахунків, які не завжди під силу новачкам. Побудувати фундамент шведська плита своїми руками цілком можливо, наприклад, дотримуючись послідовності, вказаній нижче.

Порядок робіт

Возведение фундамента

Перший етап - підготовка майданчика. Дуже важлива відмінність від традиційного процесу закладки будівлі: ще до початку роботи з фундаментом до майбутнього будинку повинні бути підведені всі комунікації (водопровід, водовідведення, електрика).

Зверніть увагу! Коли плита буде змонтована, через неї неможливо буде провести ніякі труби або проводу.

Перед закладкою подушки необхідно видалити 30-40 сантиметрів верхнього шару грунту. Якщо в місцевості, де йде будівництво, існує ризик морозного здимання або підняття ґрунтових вод, по периметру майбутнього будинку слід прокласти дренаж. Далі слід укласти шар піщано-гравійної подушки з щебеню і крупного піску. Комбінуючи ці матеріали, потрібно пам'ятати, що їх шари необхідно розділяти геотекстилем, і при цьому нижній шар повинен складатися з матеріалу більш великої фракції (гравію). Відсутність піску в нижньому шарі подушки надалі буде запобігати капілярне всмоктування вологи піском.

Как устроен фундамент щведская плита

Коли подушка укладена і утрамбована, можна переходити до наступного кроку - прокладання труб інженерних комунікацій. Третій крок - укладання бортових елементів і вологостійких плит «Пеноплекс» або «Стирофом».

Пеноплекс для фундамента

Ці плити є утеплювачем, однак вони не тільки утримують тепло в будинку, але й несуть на собі всю масу конструкцій будівлі. Враховуючи велике навантаження, необхідно застосовувати матеріали високій міцності на стиск. Конструкція «Пеноплэкса» і його аналогів дозволяє прокласти систему опалювальних труб, причому їх можна розташовувати нерівномірно на розсуд майстра. Наприклад, можна прокласти більше труб у центрі приміщення і менше - поблизу стін. Таке розташування сприятиме економії тепла.

Певні рекомендації по розміщенню все ж слід враховувати. Наприклад, немає сенсу укладати труби ближче, ніж в десяти сантиметрах один від одного. З іншого боку при відстані більш 25 см у мешканців майбутнього будинку буде виникати дискомфорт: ноги будуть відчувати перепад температур на підлозі. Що стосується самих труб, то в УШП можна використовувати практично будь-яку їх різновид:

  • мідні;
  • металопластикові;
  • полиобутановые;
  • поліетиленові.

Заливка бетона

Після установки труб і каркаса із арматури всю конструкцію потрібно залити бетонною сумішшю. У результаті виходить монолітна бетонна плита, яка служить одночасно фундаментом і утеплювачем. Вона ж є підлогою житлового приміщення. Якщо монтаж проводився правильно, то верхня сторона шведської плити буде ідеально рівною. По завершенні будівництва паркет, лінолеум або інше покриття можна класти прямо на неї.

Відео

Більше дізнатися про технології УШП ви зможете з даного відеоролика.