Футерування печей своїми руками

17.01.2021
2 232
Admin

Футеровка печи

  1. Коли потрібно облицювання печі
  2. Способи футеровки
  3. Поради
  4. Відео

Печі, призначені для опалення житлових приміщень, можуть мати різні форми, розміри, інші конструктивні особливості. Виходячи з призначення та технічних характеристик, приймають рішення про необхідність облицювання топливников.

Коли потрібно облицювання печі

Топливники малих побутових печей, які працюють у звичайному режимі, облицьовувати не рекомендують - так вони краще справляються з завданнями обігріву приміщення при невеликій витраті палива.

Когда требуется футеровка

Футерування печей може знадобитися для наступних типів виробів:

  1. Печі, призначені для експлуатації в режимі тривалого використання.
  2. Печі, в яких використовується висококалорійне паливо.
  3. Великі побутові печі.
  4. Жарові камери російських печей, які використовуються для приготування їжі.
  5. Печі, в яких димові канали розташовуються уздовж стінок топливника.
Топливники жарових камер російських печей облицьовують червоною цеглою, для решти видів печей використовують вогнетривка цегла.

Способи футеровки

Облицювання печі може бути внутрішньою і зовнішньою. Внутрішня служить захистом топливника печі від перегріву, зовнішня призначається для надання гідного зовнішнього вигляду.

Внутрішня обробка виконується з вогнетривких матеріалів, здатних протистояти високотемпературним впливів протягом тривалого часу. Цегла викладають на ребро уздовж стінок топливника, при цьому кладка з вогнетривкої цегли стикується з основною кладкою топливника одним вертикальним швом, але не перев'язується. Такий спосіб дозволяє захистити стінки топливника від перегріву і істотно продовжує термін експлуатації печі.

Способы футеровки

В залежності від призначення печі для обробки можуть використовуватися захисні екрани, здатні поглинати променисті потоки. Якщо піч використовується для приготування їжі, такі екрани встановлюються всередині топливника, де вони сприяють швидкому прогріванню димових газів або повітря, що подається в топку. З цією ж метою внутрішні стінки топливника можуть облицьовуватися вогнестійкими матеріалами з низькою теплопровідністю. Екрани, встановлені зовні, призначаються для створення необхідного рівня теплозахисту. Іншими словами, така обробка гарантує збереження тепла всередині печі, не допускаючи перегріву зовнішньої поверхні.

Для зовнішнього оздоблення побутових печей використовуються самі різні матеріали. Самий простий і практичний спосіб зовнішнього облицювання - штукатурка печі. Саме цей вид обробки найчастіше використовується для облицювання стінок печей побутового призначення.

Штукатурка печи

Нерідко для оформлення зовнішньої сторони печі використовують цеглу або декоративні панелі з натуральних або штучних матеріалів. Традиційно печі обробляють кахлями, але це один з найдорожчих способів. Готові кахлі можна придбати в спеціалізованих магазинах, але для правильної установки такого оформлення знадобиться фахівець. Без визначених навичок досить складно правильно зробити обрамлення для побутової печі.

Поради

Футеровка печі своїми руками практично неможлива, якщо немає певних навичок і вмінь. Для правильного оформлення потрібна наявність досвіду і знань основ кладки печей, а також знання основних засад фізики. Кладка печі вимагає відповідального підходу, що неможливо без наявності спеціальних навичок. Правильно складена піч може служити не тільки предметом інтер'єру, але і гарантією затишку і комфорту в будинку.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеосюжет, присвячений облицювання печі зовні.

Читайте також: