Гараж з цегли своїми руками

Гараж из кирпича своими руками

Ладу гараж з цегли своїми руками, ви отримуєте можливість трохи заощадити кошти і коригувати проект по ходу робіт. При виконанні всіх робіт самостійно ви будете точно знати, наскільки ретельно дотримувалися технології і куди пішли будматеріали.

Автобоксы з цегли виходять довговічними і достатньо міцними при спробі злому. Але і коштувати вони будуть дорого, а часу на кладку стін піде багато.

Фундамент

Устройство ленточного фундамента

Фундамент - перший і дуже відповідальний етап будівництва. Цегляна будівля важить чимало, і для того, щоб забезпечити міцне зчеплення з грунтом і зробити всю конструкцію стійкою, необхідно визначити висоту розташування водоносного шару, склад і товщину промерзання землі.

Традиційно на «легких» ґрунтах використовують стрічковий тип підстави. Зазвичай глибина закладення опори варіюється від 0,6 до 1,2 м, а ширина стрічки становить 0,4 м. В траншеях збирається опалубка, на дно вкладається арматура і заливається бетонною сумішшю. Іноді замість металевих стрижнів беруть бутовий камінь. Його встановлюють рядами і також заповнюють щілини розчином.

Монолитный фундамент

У разі близького залягання підземних вод або якщо грунти попалися пучиністі, часто застосовується фундамент монолітного типу. Пристрій такого фундаменту вимагає значної витрати бетону і ретельної підготовки. Вся «підошва» повинна заливається без перерви.

Зверніть увагу! Якщо відбудеться зупинка більше ніж на 6 годин, то продовжити роботу можна буде після повного застигання маси (це приблизно 7 днів).

У монолітній плиті з'являється внутрішній шов, який стає її вразливим місцем.

Остаточне затвердіння відбувається протягом трьох тижнів. Для прискорення процесу можна додавати спеціальні присадки. Зверху плиту вкривають брезентом або плівкою і періодично змочують. Це дозволить уникнути розтріскування верхній частині масиву з-за нерівномірного висихання.

Після цього фундамент утеплюється і гидроизолируется. Над поверхнею землі виконується цоколь за подібною технологією.

Стіни

Кладка стен гаража

Оптимальною для гаража вважається товщина стін в півтора цегли. Термін служби споруди буде залежати від правильності зв'язки блоків, особливо на кутах.

Для початку доведеться підрахувати, скільки матеріалу вам знадобиться. Кубатура кожної стіни розраховується так: висота * ширина * товщина. Потім треба підсумувати усі площини (навіть невеликі виступи).

Вважаємо обсяг одного стандартної цегли: 0,25*0,12*0,65=0,00195 м3.

Поділивши перше число на друге, отримаємо потрібну кількість блоків для будівництва. На випадок шлюбу, бою та додаткових витрат додаємо до розрахованим кількістю ще 5-8%.

Схема многорядной кладки

Важливо дотримуватися схеми багаторядної кладки: 1 тичковий ряд на 5 ложкових. Подібний метод економічний і простий у виконанні, особливо для непрофесійних мулярів. Хоча по міцності він дещо поступається однорядному виконання.

Зверніть увагу! При роботі необхідно стежити за товщиною швів. Для звичайного цегли досить шару в 10 мм.

Через кожні 4-5 рядів стіну посилюють - в горизонтальний шов закладаю прути. Кути і виступи також обов'язково зміцнюють вертикальною арматурою.

Ще до початку монтажу стін гаража потрібно поставити на своє місце ворота. Для надійного кріплення з блоками до рами треба приварити металеві стрижні діаметром 12-14 мм Встановлюючи ворота, перевіряйте їх правильне розташування відносно горизонталі і вертикалі за допомогою будівельного рівня.

Після цього можна обкладати раму цеглою. Починати кожен ряд краще з кутів, а для контролю рівності слід використовувати рівень і висок.

Дах

Найчастіше для гаража вибирається двосхилий покрівля. На думку досвідчених автовласників, це самий практичний варіант для окремої будівлі. Крім якісного захисту від природних опадів, простір під такою конструкцією можна обладнати як додаткове місце для зберігання будматеріалів.

Даний етап будівництва дуже відповідальний і необхідно ретельно розрахувати параметри кроквяної системи: висоту гребеня, кути нахилу, достатня відстань між ребрами і їх довжину.

Кровельный пирог

Щоб дах не промерзають і не давала йти тепла, важливо правильно зібрати «покрівельний пиріг». Послідовність шарів зверху вниз:

  • гідробар'єр;
  • вентиляційний зазор;
  • утеплювач;
  • паробар'єр.

І не переплутайте боку мембран-ізоляторів при монтажі. Для цього на полотнах є відповідне маркування.

Оздоблювальні роботи

Листовой пенопласт для утепления

Фахівці стверджують, що в перші два роки відбувається усадка побудованого будинку. Цей факт слід прийняти до уваги і, або почекати, або використовувати для облицювання зовні і зсередини еластичні покриття. До опоряджувальних робіт можна віднести також і утеплення.

Зверніть увагу! Оскільки цегла - не самий теплозберігаючий матеріал, етап теплоізоляції просто неминучий, особливо якщо ви хочете зробити гараж опалюваним.

Найчастіше зашивають з зовнішнього боку листовим пінопластом товщиною не менше 5 див. Потім шар утеплювача закривають вітрозахисною сіткою і виконують фінішну декоративну обробку.