Гараж на дачі своїми руками


Гараж на даче своими руками

У наші дні переважна більшість дачників користуються особистим транспортом, за допомогою якого їм вдається не тільки швидко і без клопоту добиратися до місця призначення, але і перевозити в разі необхідності зібраний урожай.

Але для того, щоб автомобіль міг довго залишатися на дачній ділянці, і був захищений від різних неприємностей - вам потрібно буде побудувати для нього гараж.

Аналіз умов розміщення гаража

В залежності від площі вашої земельної ділянки та наявності на ньому капітальних споруд ви можете вибрати для себе один з наступних варіантів гаражної споруди:

 • у вигляді окремого будови;
 • у вигляді прибудови до будинку.

У тому випадку, якщо площа ділянки невелика - найбільш розумним варіантом представляється прибудова гаражу до основного будовою (будинку). Використання такого прийому дозволить вам економно розподілити вільну площу ділянки, а також помітно скоротить витрати на прокладку необхідних комунікацій.

Окремо розташована будівля розумніше будувати на ділянках великого розміру, що дозволяють розгорнути будівництво без будь-яких обмежень. Але при будь-якому варіанті розміщення гаража в межах садової зони не слід забувати про те, що останній повинен гармонійно вписуватися в загальний ландшафтний дизайн.

Вибір типу будови

При розгляді питання про тип збудованого гаража вам надається можливість вибору одного з двох варіантів:

 • капітальне будова;
 • легка (тимчасова) споруда.

Кожен з цих варіантів має свої переваги і свої недоліки. Розглянемо їх докладніше.

Тимчасова споруда


Временное сооружение гаража

Очевидною перевагою гаражів цього типу є простота складання тимчасових споруд з деревини або металу. Найбільш підходящим матеріалом для будівництва такої споруди є профнастил, володіє широкою гамою колірних забарвлень і надає конструкції в цілому привабливий зовнішній вигляд.

Вирішення питання при цьому помітно спрощується тим обставиною, що дозволу на будівництво такого гаража не потрібно.

Проект тимчасової споруди ви можете розробити своїми силами, але зручніше всього придбати готовий комплект для збірки гаража каркасного типу, в якості стінових панелей в якому використовуються листи профнастилу або сендвіч панелі. Для полегшених будов такого виду цілком підійде недорогий стовпчастий фундамент, а збірку гаражної «коробки» можна зробити без сторонньої допомоги буквально за день (згідно інструкції, що додається).

Непоганим варіантом тимчасового «притулку» для машини може стати так званий гараж-ракушка, збірка якого також не представляє особливої праці.

Але така времянка має і певні недоліки, які зводяться до наступного:

 • тонкі стінки (2-3мм) такої конструкції легко уразливі для будь-яких механічних впливів, що помітно знижує термін їх служби;
 • основним проблемним місцем» тимчасових споруд є їх ненадійність, не виключає можливість злому.

Капітальна споруда


Капитальная постройка гаража

Зведення капітальної споруди на дачі можна вважати вигідним вкладенням грошей у збереження автомобіля.

Термін експлуатації такої будови, як правило, необмежений; до того ж воно володіє рядом переваг, що приводяться нижче:

 • надійність споруди;
 • висока стійкість до злому;
 • сумісність з дизайном основних будівель;
 • багатофункціональність гаражної споруди цього типу (наявність льоху, оглядової ями і горища, а також можливість установки навісних шаф і полиць).

Незважаючи на безсумнівні переваги капітальної споруди в цілому, воно разом з тим не позбавлене й окремих недоліків:

 • обов'язковість дозвільної документації на землю, отримання якої пов'язано зазвичай з витратою нервів і особистого часу на оформлення всіляких договорів та оплату мит;
 • необхідність у розробці спеціальної проектної документації, що включає в себе всі закладені в проект розрахунки, а також результати геодезичного обстеження місцевості в районі розташування будівлі;
 • для побудови капітального гаража на дачі своїми руками вам потрібно, крім того, розташовувати певними навичками і спеціальним будівельним інструментом. Особливі труднощі при самостійному будівництві виникають зазвичай при облаштуванні фундаменту і покрівлі споруди;
 • великі витрати часу на будівництво, пов'язані з підготовкою і проведенням цілого спектру заходів і операцій (прив'язка на місцевості, земляні роботи, підготовка армованого фундаменту, спорудження погреба, оглядової ями, а також зведення стін, покрівлі тощо);
 • значні витрати на будівництво, що включають в себе оренду спеціальної будівельної техніки та обладнання, а також витрати на підведення всіх необхідних комунікацій.