Гараж-ракушка своїми руками


Гараж-ракушка своими руками

Сучасні будови під назвою «гараж-ракушка» не мають нічого спільного з залізними коробками, які масово вироблялися колись у Радянському Союзі. Сьогодні ці конструкції виглядають набагато ефектніше і створюють необхідний рівень комфорту як для укривається в них автомобіля, так і для його власника.

Застосування сучасних технологій і добре продуманий дизайн перетворили будівлі цього типу в дуже привабливий варіант вирішення гаражної проблеми, що дозволяє кожному охочому стати володарем тимчасового стоянкового місця. Ця обставина набуває особливого значення в умовах гострого дефіциту вільних земельних ділянок, виділених під будівництво капітальних споруд.

Гаражі-черепашки виготовляються, як правило, з жорстких холоднопрокатных матеріалів, і найчастіше - з гофрованого профнастилу, ребра жорсткості («хвилі») якого забезпечують останньому необхідний запас міцності.

Відмінні характеристики


Отличительные характеристики гаража ракушки

Гаражні будови розглянутого виду відрізняються наступними характерними властивостями׃

 • легкість конструкції;
 • простота монтажу і демонтажу споруди, що складається із розбірного каркасу і набору листових металевих заготовок;
 • компактність конструкції, що дозволяє розташовувати її в будь-якому місці з гострою нестачею вільних площ;
 • міцність і довговічність споруди;
 • її прийнятна вартість.

І дійсно, споруда з максимальною вагою всього 900-1100 кг (в залежності від товщини листів металу) не потребує капітального фундаменті. Його можна розмістити на будь-якій зручній для цих цілей асфальтованому майданчику або ж використовувати в якості підстави неглибокий фундамент стовпчастого типу. До того ж, завдяки підвищеній жорсткості своїй конструкції, будова прекрасно витримує підвищену вітрове і снігове навантаження.

Що стосується вартості такого гаражного споруди, то слід зауважити, що більш дешевого варіанту тимчасової прописки автомобіля під дахом просто не існує. Стандартний комплект для збірки гаража-черепашки своїми руками обійдеться вам всього в суму не більше 35 тис. рублів.

Перший крок до «постійної прописки»


Временный гараж ракушка

Зведення капітального гаражного будови можливо не тільки при наявності солідного капіталу, але і зажадає від вас достатньої кількості вільного часу і сил.

Купівля гаража-черепашки дозволить вам уникнути великих витрат, і не поспішаючи набиратися сил для побудови майбутнього капітальної споруди. А після того, як така будова буде готове - ви без проблем продасте колишню «врем'янку»; благо, що черепашки завжди ставилися до категорії особливо затребуваного товару.

Крім усього іншого, будівництво цього виду можна при бажанні і впорядкувати, для чого необхідно зробити наступне:

 • будова можна утеплити одним із відомих способів, усунувши тим самим неминуче виникає у конструкціях цього виду парниковий ефект;
 • у нього можна провести електричне освітлення (при невеликому видаленні від місця проживання);
 • стіни гаража можна обладнати полицями і стелажами.

Після проведення усіх цих удосконалень ваша «времянка» перетвориться в цілком комфортне «притулок» для машини, готове до досить довгої експлуатації.

Самостійна установка


Чертеж установки гаража ракушки

Самостійна збірка такої гаражної конструкції зазвичай не викликає труднощів, оскільки передбачає наявність спеціальної робочої інструкції. Цей Документ додається, як правило, до придбаного вами комплекту і містить зазвичай цілеспрямовані вказівки щодо порядку його монтажу.

Але при всій простоті процедур складання гаража завжди можна зіткнутися з окремими проблемними місцями, подолати які вам допоможуть наступні рекомендації фахівців:

 1. Окремі листи профнастилу, що входять в комплект поставки, не завжди бувають нарізані точно за шаблоном. Тому вам доведеться підганяти розміри деяких із заготовок, як кажуть, «по місцю».
 2. Профільні каркасні заготовки необхідно буде виставляти за місцем (підганяти) з максимально можливою точністю, що забезпечить легкість складання всієї споруди в цілому.

Кілька слів про законність встановлення гаража-черепашки


Законность постройки гаража ракушки

Металевий гараж-ракушка відноситься до розряду легких (некапітальних) споруд, так що при його установці на особистій ділянці не потрібно ніяких узгоджень ваших дій з владою. Але при відсутності власної земельної ділянки зазвичай виникає ряд складнощів, пов'язаних з оформленням договору оренди землі та з отриманням спеціального дозволу на встановлення тимчасової споруди.

Але жителям спальних районів великих міст вдається часом експлуатувати ці будови без всякої реєстрації протягом багатьох і багатьох років.

Пояснюється це наступними особливостями гаража-черепашки:

 • полегшену конструкцію такого виду легко можна втиснути в самі глухі і потаємні куточки житлового району;
 • це будова легко може бути демонтовано на першу ж вимогу представників владних структур.