Газон своїми руками


Газон своими руками

Якщо у вас є заміський будинок, то вам напевно сподобається ідея прикрасити свою ділянку благородним зеленим газоном. Поговоримо про те, як зробити газон своїми руками.

Підготовка ділянки

Спочатку треба звільнити від будівельного сміття ділянка, де планується зробити газон. Потім потрібно вирівняти цю ділянку, причому це легше буде зробити при наявності на ділянці доріжок та бордюрних каменів. В залежності від рельєфу ділянки газон може бути зроблений з ухилами або без таких.

При підготовці території потрібно враховувати той факт, що газон вимагає наявності родючого шару ґрунту 10 - 15 см, при цьому ще 2 см знадобиться на присипку насіння. У разі, якщо грунт неродючий і немає можливості засипати його зверху родючою землею, необхідно прибрати лопатою наявний грунт глибиною 10-15 см і насипати родючий грунт зверху. У бордюрного каменю необхідно залишити запас в 5 см на присипку насіння і 3 см для дерну газону.

Подготовка участка к посеву газона

Щоб не допустити загибель газону від весняного затоплення, потрібно зробити дренажну систему. Найпростіший дренаж являє собою шар щебеню в 20см, на який кладеться пісок 10 см, а зверху вже родючий грунт. Дренажна система збільшує вартість газону, до того ж її пристрій вимагає спеціальних розрахунків.

Після вирівнювання ділянки, проводитися ущільнення (укочування) грунту. Це необхідно, щоб згодом на грунті не залишалися сліди від взуття. Коткування проводять за допомогою ручних ковзанок. Якщо ж таких немає, то можна ущільнити грунт для газону можна своїми руками, застосовуючи листи фанери або металу: лист укладається на грунт і ущільнюється під людським вагою, потім поруч кладеться другий лист і т. д.

Посів газону


Посев газона

Вибирати суміші трав для газону необхідно в залежності від його функцій - декоративний, парковий, спортивний. Також потрібно врахувати умови експлуатації, наприклад, ділянки з підвищеною вологістю, затінені місця і т. д. Купувати краще суміш, у якій велика кількість видів злаків, тобто, як мінімум, чотири.

Для розрахунку загальної кількості насіння, потрібно помножити площу ділянки на витрату насіння на 1 м2. Як правило, витрата дорівнює приблизно 40-50 г/1м2. При перевищенні витрати насіння для нормального росту газону може не вистачити поживних речовин у грунті.


Молодая газонная трава

Посів насіння проводиться спеціальними сівалками або вручну. Найкраще це робити в суху безвітряну погоду. Посів краще всього робити у вигляді поперечних смуг, починаючи з найбільш віддаленого кінця ділянки. Спочатку потрібно зазначити смугу шириною приблизно 1 м, потім полити її з лійки або шланга з розпилювачем, після чого висадити насіння з розрахунку 40-50 г/м2. При посіві вручну потрібно взяти в руку жменю насіння і розподілити по смузі інтенсивними рухами. Після цього засіяна смуга присипається грунтом шаром 2 см, після чого грунт вирівнюється. Під час присипки край смуги залишають відкритим, потім він присипається разом з наступною смугою. Після засівання першої смуги газону переходять до наступної смуги аналогічним чином.


Взошедший газон

Існує і менш трудомісткий спосіб посіву насіння без верхньої присипки. У цьому випадку насіння закладаються в грунт граблями, однак при цьому частина насіння виявляється на поверхні.

Зверніть увагу! Після посіву насіння грунт слід полити, але не дуже рясно, щоб не вимити насіння на поверхню.

Догляд за газоном


Уход за газоном

Зазвичай перші сходи з'являються через 4-7 днів, а за 3-4 тижні сформується повноцінний газон. По мірі проростання газону особливу увагу потрібно приділяти поливу, інакше всі старання будуть марними.

Щоб створити газон своїми руками, знадобиться багато часу, сил і терпіння. Проте всі ці зусилля будуть цілком виправдані, коли ви отримаєте в результаті чудовий по красі смарагдовий і густий газон!

Відео

На допомогу всім охочим посіяти газон цей ролик.