Де застосовуються дизельгенератори


Где применяются дизельгенераторы

Дизельгенератори - це дуже корисні і важливі пристрої, які використовуються у відокремлених регіонах, в приватних будинках, а також у лікарнях, банках та інших організаціях. Суть роботи дизельного генератора полягає у виробництві електроенергії.

Навіщо потрібні дизельні


Зачем нужны дизельгенераторы

Дизельні генератори можуть врятувати людині життя. Це незаперечний факт, коли мова йде про лікарні, де деякі пацієнти потребують складному обладнанні. Також генератори можуть дозволити завершити операцію, якщо в лікарні вимкнеться світло. Тому такі пристрої обов'язково знаходяться в лікувальних установах.

Але розробка дизельгенераторів проводилася для того, щоб забезпечити електроенергією віддалені місцевості, де немає електростанцій. Звичайно, генератори, які працюють у лікарнях, мають менші габарити, ніж установки, розраховані на цілі житлові райони. В останньому випадку потрібні цілі дизельні електростанції.

Такі установки затребувані також у банках, де відключення електрики загрожує сьогодні збоєм в комп'ютерних мережах. Подібні збої можуть призвести до справжньої катастрофи. Відключення електрообладнання в організації такого роду загрожує рахунками клієнтів, а також засобів самого банку.

Як працюють дизельгенератори


Как работают дизельгенераторы

Дизельні електрогенератори складаються з двох основних частин:

  1. Дизель.
  2. Електрогенератор.

В установку заливається звичайний дизель, який позвляет працювати, наприклад, дизельним моторам. Дизельне паливо виділяє енергію, яку генератор перетворює в електрику. Таким чином, установка створює електроенергію. Витрата палива у такої електростанції мінімальний.

Переваги електрогенераторів


Достоинства электрогенераторов

Дизельні електрогенератори мають цілий ряд достоїнств.

Економічність

Складно відповісти на питання, що більш економічно - звичайний джерело електроенергії або дизельна установка. Однак, порівняно з більшістю пристроїв і методів виробництва енергії, така міні-електростанція є самою недорогою за витратами. Дизельне паливо в установках витрачається дуже економно, тому такі конструкції служать у віддалених регіонах, не завдаючи шкоди матеріального порядку.

Автономність

Ця якість є основною перевагою дизельного генератора. Навіть якщо б у установки не було інших переваг, вона б все одно користувалася попитом завдяки тому, то її робота не залежить від наявності електромереж в місцевості, а також від подачі електроенергії. У багатьох установах дизельні установки служать в якості запасного джерела енергії. Вище вже було сказано про те, наскільки такий пристрій важливо для лікарень і банків.

Для приватного будинку це теж дуже гарне рішення. Придбати такий генератор слід навіть у тому випадку, якщо поблизу є електромережі. Адже в разі перебоїв з електрикою з основного джерела завжди можна застосувати додатковий. На Заході, наприклад, багато будинків оснащені такими установками.

Для того, щоб зрозуміти, наскільки важливо мати дизельний генератор, варто розглянути конкретний випадок, який може статися з кожним, у кого є дача або заміський будинок. Наприклад, людина тільки приїхав на дачу, щоб відпочити, а електромережі в цей момент вийшли з ладу, причому надовго. Звичайно, він зможе розслабитися на природі, але ні про які блага цивілізації вже говорити тут не доводиться. Тому що моментально перестане нормально функціонувати септик, а також всі прилади, які потребують електрики.

Якщо б у людини був запасний електрогенератор, то проблеми взагалі б не виникло. Мати такий пристрій зовсім не дорого, адже установка, якою не користуються, не вимагає особливого догляду.

Регульовані потужності

Міні-електростанції можуть виробляти електроенергію для різних цілей, причому власник може контролювати її потужність.

Ремонтопридатність

Цей пункт говорить про те, що дизельгенератори підлягають ремонту навіть у разі серйозних поломок. Досить замінити якусь частину, і установка знову готова до роботи. Крім того, ремонт установка вимагає не так вже й часто. Вона може служити довгі роки до першої поломки. А якщо її застосовують лише час від часу, то агрегат можна вважати практично вічним.

Інші сфери застосування


Другие сферы применения дизельгенераторов

Дизельні генератори використовуються скрізь, де потрібно безперебійне електропостачання. Наприклад, вони незамінні в офісах, особливо там, де багато залежить від справності комп'ютерної техніки.

Варто також згадати такі сфери застосування генераторів, як нафтова промисловість та геологічні вишукування. Фахівці тієї або іншої галузі регулярно змушені перебувати в місцях, віддалених від благ цивілізації. Будівельники, яким треба освоюватися на незаселених територіях, теж застосовують такі установки. В дачних селищах генератори часто встановлюють в якості резервного джерела електроживлення.