Хозблок для дачі своїми руками

Хозблок на даче своими руками

Жоден заміський ділянку не може існувати без госпблоку, де зберігаються багато підсобні матеріали та обладнання, а також різний інструмент - від малого до об'ємного. Будівництво господарського блоку не представляє складної задачі, так що звести його можна самостійно. У цій статті ми розповімо, як побудувати хозблок для дачі своїми руками.

Проектування хозблока

Призначення хозблока може бути різним:

 • Хозблок включає в себе тільки майстерню і сховище для садової техніки.
 • Хозблок має також додаткову зону для душу і туалету.
 • Хозблок має не тільки зручності, але й місце для відпочинку - невелику кімнату з м'якими меблями або криту веранду.
Зверніть увагу! Плануючи битовку, необов'язково ставити перед собою завдання максимально звести недороге підсобне приміщення. Вклавши трохи сил і праці, можна отримати абсолютно унікальну будову, яскраво показує індивідуальність власників ділянки.

План хозблока

Крім побутових завдань - зберігання інструменту, душу і туалету, госпблок може стати затишною літньою верандою або незвичайною заскленій оранжереєю - все залежить від фантазії хазяїна.

Складаючи проект господарського блоку, потрібно пам'ятати про те, що ця будівля повинна відповідати наступним критеріям:

 • Бути максимально ефективним у плані розподілу простору.
 • Служити довгий час без витрат на ремонт.
 • З урахуванням того, що хозблок не призначений для постійного або тимчасового проживання, не слід планувати систему опалення. Однак електрику повинна бути підведена до будови обов'язково.

Что может быть в хозблоке

Так як при зведенні побутівки цілком можна заощадити, то найбільш підходящим матеріалом для неї є дерев'яний брус. На відміну від будівель з необробленої дошки, каркасний госпблок на фундаменті буде відповідати всім вимогам будівлі, яка буде використовуватися не один рік, а то і не один десяток років.

Деревянная бытовка

Для такої споруди, як госпблок для дачі своїми руками, знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • Лопата, сокира, ножівка, викрутка, дриль зі змінними свердлами.
 • Брус, дошки на обшивку, металеві анкери для кріплення кістяка будівлі.
 • Цемент, пісок і гравій для фундаменту, теплоізоляція (при необхідності).
 • Обшивальні панелі і обробний матеріал для стін і даху.

Етапи зведення господарського блоку

Строительство хозблока

 • На заздалегідь визначеному, розміченому і підготовленому місці необхідно встановити фундамент. Глибина його залягання повинна бути трохи більше глибини промерзання ґрунту - від 60 -100 див. Фундамент може бути облаштований по-різному, залежно від того, буде включений в хозблок санвузол, чи ні. Якщо планується облаштування туалету і душу, то створюється фундамент по периметру не тільки будівлі, але і розташованого під ним септика. Найкращим способом організації септика є його винесення за межі будівлі. Зводячи госпблок для дачі своїми руками, перевагу можна віддати пальовім фундаменту.
 • На готове основа кріпиться каркас майбутньої побутовки: спочатку вертикальні, кутові, несучі металеві профілі або дерев'яні бруси з перетином 10 см на 10 см
 • Перекриття і стропила хозблока роблять з будівельного матеріалу з такими ж характеристиками. Для економії як матеріальних засобів, так і власних сил, дах можна зробити односхилим. Каркас майбутнього господарчого блоку з одного боку повинен бути довшим.
 • Частота розміщення як вертикальних, так і горизонтальних стійок каркаса побутівки дорівнює 50-60 див. Таким чином досягається міцність всієї конструкції при найбільш мінімальній витраті будівельного матеріалу.

Каркас бытовки

 • До готового каркаса зсередини кріпиться обшивка, яка складається з спеціальних плит. З зовнішньої сторони укладається теплоізоляційний матеріал, після чого він обшивається облицювальним матеріалом: вагонкою, профлистом або іншими доступними будівельними матеріалами. Для даху найчастіше використовуються бітумні листи або профлист.
 • В побутівці обов'язково потрібно передбачити віконні і дверні прорізи. Найчастіше в хозблок не ставляться готові віконні блоки. У обраному місці на стійки каркаса кріпляться бруси, які стануть укосами для вікон і дверей.
 • Всередині хозблока зводяться стіни на основі заздалегідь поставленого каркаса, виділяються санвузол (при необхідності) і додаткові кімнати для зберігання інвентарю. Деякі хозблоки обладнують невеликий кухонькою, де в якості побутової техніки для приготування їжі використовується газова або електрична плитка на дві конфорки.

Хозблок с душем и туалетом

 • Якщо в побутівці планується літній душ, фахівці рекомендують встановити на даху бочку, пофарбовану в чорний колір. Вона буде притягувати більше сонячних променів, що забезпечить нагрів води природним шляхом. У разі необхідності теплої води протягом усього року потрібно задуматися про придбання нагрівального бака. Найпростіша конструкція являє собою залізний бак з кришкою, в якому знизу знаходиться отвір для зливу, а всередині встановлений кип'ятильник.
 • Туалет, встановлюваний в хозблок, може мати просту конструкцію - дошка з дірою над вигрібною ямою, а може бути обладнаний як в квартирі: з використанням унітазу, а також підведеної каналізації для зливу.

Відео

У цьому ролику зібрані кадри зведення хозблока.