![]() |
Фундамент | Стіни | Дах | Підлога | Стеля | Оздоблення | Ландшафт | Інтер'єр | Інше |
Цвіль являє собою не що інше, як розвинену грибницю певних видів, так званих цвілевих грибів. Основними видами грибків, що вражають наше житло, є грибки роду пенициллум, кладоспориум і аспергиллус. Спори цвілевих грибів постійно присутні в повітрі, і при першій же можливості починають розмножуватися.
Розрісся міцелій таких грибків ми і називаємо загальним словом "цвіль". Ще з найдавніших часів відомо пагубний вплив цвілі на здоров'я людини і домашніх тварин. Навіть у Біблії даються поради по боротьбі з цим лихом. У давнину будинки, уражені чорною пліснявою, просто спалювали, а саме згарище ще довго вважався "нечистим місцем.
У наші дні таких радикальних заходів вживати, звичайно, не варто. Потрібно лише добре знати всі звички невидимого ворога. Ворог цей може атакувати нашу міську квартиру та заміський будинок. Цвіль дуже часто вражає і нежитлові приміщення, такі як підвали, гаражі, сараї. Але навіть у нежитлових приміщеннях необхідно вести боротьбу з грибком і цвіллю. Чим небезпечна ця цвіль? Невже тільки своїм огидним виглядом?
Вся справа в тому, що грибок і цвіль псують не тільки зовнішній вигляд житла і знижують, таким чином, вартість нерухомості в середньому на 10%.
Зверніть увагу! Цвіль надзвичайно небезпечна для здоров'я. Вона здатна виділяти у величезних кількостях продукти своєї життєдіяльності - мікотоксини. Ці речовини є тим спусковим механізмом, який запускає виникнення бронхіальної астми, призводить до всіляких алергічних реакцій, знижує імунітет, вражає дихальні шляхи і внутрішні органи людини.
Ось чому так необхідна боротьба з грибком і цвіллю.
Для результативної боротьби з цією напастю треба добре вивчити причини виникнення цвілі і грибка. Тільки озброївшись новітніми теоретичними знаннями і освоївши практичні методи боротьби з цією напастю, можна позбутися від цвілі. Погодьтеся, що набагато легше не допустити появу плісняви, ніж потім боротися з її наслідками.
У чому причини появи плісняви та грибка? Основними причинами появи плісняви та грибка є підвищена вологість і погана вентиляція. Перш за все, перед будівництвом або придбанням заміського будинку потрібно звернути увагу на ділянку. Тобто з'ясувати, який нахил самого ділянки, глибоко проходять грунтові води, яка глибина закладки фундаменту, є явно заболочені місця на ділянці, як організована (і чи взагалі існує) дренажна система. Нахил будь-якої ділянки йде в бік найближчого водоймища.
Іноді для осушення ділянки досить влаштувати водовідвідну канаву, зробити земляний насип, висадити вологолюбні рослини. Тобто будь-яким способом вирішити проблему підвищеної вологості. При будівництві самого будинку слід дотримуватися правила, згідно з яким всі будівельні матеріали повинні бути оброблені антисептиком. Це в першу чергу стосується всіх дерев'яних конструкцій. Далі, при проведенні безпосередньо будівельних і штукатурних робіт перевагу слід віддавати матеріалів з підвищеним вмістом цементу. Чим більше цементу, тим менше шансів у цвілі.
У заміських будинках повинен бути правильно організований відвід води з даху будинку. Жолоб і зливальні труби повинні бути влаштовані таким чином, щоб вода безперешкодно по них стікала. Засмічення жолобів і самих зливних труб впала листям призведе до того, що вода почне виливатися прямо на стіни будинку. Від цього різко підвищиться вологість, і, отже, з'являться передумови до виникнення цвілі.
Зверніть увагу! Самі зливальні труби повинні бути міцно зафіксовані на відстані не менше трьох сантиметрів від зовнішньої стіни будинку. В іншому випадку навіть при незначному пошкодженні шва труби волога буде потрапляти на стіну.
Далі необхідно передбачити правильну вентиляцію приміщень. Дуже корисно для профілактики часто, але не довго провітрювати приміщення. Не можна допускати різкого охолодження стін.
Часто віконні рами, особливо в старих будинках, пропускають у кімнату дощову воду. Цю проблему можна вирішити, підібравши відповідну замазку. В самому будинку не повинно бути протікають труб і кранів. Слід уникати великої кількості кімнатних рослин, так як земля в квіткових горщиках - прекрасне середовище існування для цвілевих грибків. По можливості всі приміщення в будинку повинні бути отапліваеми. Холодне, не опалювальне приміщення - ще один "запрошення" для цвілі.
Меблі біля стін повинна бути розставлені так, щоб повітря могло вільно циркулювати по кімнаті. Чим більше шафа, тим більше у цвілі шансів за ним оселитися. Особливу увагу слід приділити боротьбі з грибком і цвіллю в гаражах і підвалах. У цих приміщеннях слід завчасно провести гідроізоляційні заходи. В обов'язковому порядку використовувати будматеріали, що містять антисептики.
Сьогодні на ринку будівельних матеріалів дуже великий вибір як зарубіжних, так і вітчизняних препаратів. Застосування хімічних препаратів вимагає певних навичок. Тому цю роботу краще довірити фахівцеві. Існує загальне правило - не можна застосовувати одночасно хлоровмісні і аміак містять препарати. Це призведе до утворення отруйних газів, що особливо небезпечно в закритих приміщеннях.
Зверніть увагу! Якщо цвіль в підвалі вже завелася, то насамперед потрібно повністю позбавитися від неї, саме приміщення добре висушити, а потім тільки зайнятися гідроізоляцією.
Позбутися від цвілі можна наступними способами:
Цвіль у ванній кімнаті можна видалити так. Натерти звичайною харчовою содою уражені ділянки. Потім побризкати ці місця оцтом. Відбудеться всім нам з дитинства знайома реакція гасіння соди, яка знищить міцелій грибка. До кожного конкретного випадку слід застосовувати індивідуальний підхід.
Запорукою успіху в боротьбі з грибком і цвіллю буде комплексне рішення всіх складових цієї проблеми одночасно.
Цей ролик розповість про те, як можна ліквідувати грибок стін.